מעוניין לכתוב בפורטל סין
קורס לימוד סינית
טיול לסין בהתאמה אישית

שאלות ותשובות בנושא מעבר מגורים לסין - Relocation

 

   לשליחת שאלה בנושא מגורים בסין יש למלא את הטופס, התשובה לשאלה תישלח בדואר.
מערכת האתר מתחייבת לא לעשות שום שימוש בפרטים שיוזנו למעט לצורך שליחת התשובה לשאלה. 

השאלה שנשלחה והתשובה שהתקבלה יועלו לאתר ללא ציון פרטי השואל או פרטים מזהים אחרים.

*
*
*


   

טל רשף

מרצה ומאמן של אנשי עסקים לעבודה מול תרבות סין. בוגר אוניברסיטת תל-אביב בהצטיינות בהיסטוריה ופילוסופיה מזרחית, ומוסמך הסורבון בפאריז בתולדות הרעיונות. מנהל פרויקטים ומהנדס שירות בהייטק מול שווקי אסיה. מרצה בחברות הפועלות בשוק העולמי, ובמוסדות להשכלה.
טלפון: 054-4606270
מייל: reshef_tal@hotmail.com
לאתר של טל רשף - לחץ כאן
לכתבות ומאמרים של טל רשף - לחץ כאן


כתבה בנושא מעבר מגורים לסין
הבהרה

כותבי התשובות בפורום ו/או האתר עושים כל שביכולתם על מנת להבטיח שהתשובות יהיו מדויקות ושלמות, אולם כותבי התשובות ו/או האתר לא ישאו בכל אחריות שהיא הקשורה עם מתן התשובות, ובכל מקרה ובשום תנאי לא יהיו כותבי התשובות ו/או האתר אחראים לכל נזק פיזי, נזק כספי או כל נזק אחר שיגרם למשתמש כתוצאה משימוש ו/או הסתמכות המשתמש על התשובות הניתנות. המשתמש מקבל על עצמו את מלוא הסיכון והאחריות בשימוש בתשובות הניתנות ולא תהיה לו כל תביעה ו/או טענה ו/או דרישה נגד נותני התשובות. למען הסר ספק, שימוש בתשובות הניתנות באתר ובשירות נעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש ובשום מקרה לא יהיו כותבי התשובות ו/או האתר אחראים על טעויות, השמטות, אי-דיוקים, מידע מוטעה וכד'.


שאלות ותשובות בכל מה שקשור למגורים בסין

מעבר לשאלות ותשובות נוספות בתחתית העמוד

 

אנו זוג המתעתדים לעבור לשנחאי לשנתיים. מהו אזור המגורים המועדף עבורנו? היכן אוכל למצוא בשר כשר (איננו דתיים אך אני שומרת כשרות)? איך אוכל ליצור קשר עם הקהילה היהודית?

הי,

בשאנגחאי כמה בתי חב"ד וקהילה יהודית של כמה מאות איש. בשר כשר יהיה אפשר להשיג אצל הרב.
שאנגחאי גדולה מאוד ואיזור המגורים תלוי במקום העבודה, הלימודים או מה שאתה הולך לעשות שם.
איזור יוקרתי יותר שם נמצא גם בית חב"ד הוא בחונג מיי בכל מקרה, בקהילה היהודית תוכלי לברר פרטים על מחירים ומקומות עדכניים.

אלון

לראש העמוד 
אנחנו נוסעים לחודשיים לשנחאי. השאלה שלי היא איפה כדאי לגור שם לתקופה של חודשיים, יולי אוגוסט? תודה

הי,

החלק המערבי של העיר נחמד למגורים-בעיקר ברובע הצרפתי. יש מלונות ובתי דירות נחמדים באיזור.

אלון
לראש העמוד 
אנחנו נשואים מזה 8 שנים, בעלי קיבל עבודה בסין ואנחנו עומדים לנסוע לשם בקרוב עם הילדים. מה המשמעות של נסיעה כזאת לחיי זוגיות?

שלום,

זוגיות היא נקודה רגישה שיכולה לפגוש בסין משבר או הזדמנות. זוגות הנוסעים בעקבות עבודה של אחד מבני הזוג מוצאים עצמם במצב לא סימטרי בו האחד עסוק מאוד והאחר פנוי מאוד, האחד נמצא זמן רב עם הילדים והאחר מעט מאוד, האחד מקבל ליווי של מקום העבודה והאחר צריך להתמודד עם היומיום לבדו. זה מצב הדורש הכנה ומסגרת, עדיף בליווי מקצועי: לטפח את השיח בין בני הזוג, ליצור מחשבה קדימה ולבנות סדר יום שבו הזמן הפנוי של האחד והמסגרת של האחר ישרתו יחד את המשימות של בני הזוג ויהפכו את הזוגיות בסין להזדמנות גדולה.

 

טל רשף

לראש העמוד 
אנחנו עוברים לגור בסין עם ילדה בת 15 שתלמד בבית ספר בשקו, רציתי לדעת את לוח החופשות והחגים הסינים. תודה
שלום,
 
הנה שני קישורים שיעזרו לך:
 
 
צוות האתר
לראש העמוד 
אני אמא לנער כבן 15 שלומד אומנויות לחימה סינית ומתעניין מאוד בסין. מאז שחזר מסין הוא נחוש בדעתו לעבור לגור בביג'ין לבד וללמוד שם...

השאלה:
שלום רב, אני אמא לנער כבן 15 שלומד אומנויות לחימה סינית ומתעניין מאוד בסין. בחופש הגדול הוא הצטרף לטיול מאורגן לסין-בייג'ין (כמובן בליווי של מבוגר). אני לא הצטרפתי אליו לטיול היות ויש לי פחד טיסות. מאז שחזר מסין הוא נחוש בדעתו לעבור לגור בביג'ין לבד וללמוד שם. כל ההסברים שלי לא הועילו והוא ממשיך לעמוד על שלו ורוצה לעבור ללמוד שם באיזושהי פנימייה לנערים בגילו. שאלתי היא האם זה אפשרי מפאת גילו? והאם קיימות מסגרות כלשהן לנער בן 15 שיוכל לחיות שם באופן עצמאי לבד וכמובן להמשיך ללמוד. אודה לתשובתך

התשובה:
הי,

 

בבייג'ינג בתי ספר בינ"ל רבים בהם לומדים ילדי זרים (אנגלית). הם בהחלט לא זולים-המחירים ינועו בן עשרים אלף דולר בשנה במקרה הטוב לארבעים ואף יותר.
הנה שני בתי ספר מהם תוכלי להתחיל לברר:
 
 
בהצלחה
אלון
לראש העמוד 
אני חייה כרגע בסין עם ויזת עבודה אך אני יכולה להביא את הכלב שלי מישראל, לאן אפשר לפנות על מנת לקבל פרטים, תודה

תשובה:

 

בכל עיר יש חוקים שונים כלומר,זמני הסגר שונים ותשלום שונה. בפורום אפשר למצוא תשובות רבות בנושא


אלון

לראש העמוד 
אני יוצאת בקרוב לרילוקיישן בסין. יש לי 2 חתולות גזעיות ואני רוצה לקחת אותן איתי. מה עלי לעשות? מה ההגבלות של סין בנושא? האם יש תקופת הסגר בשדה התעופה בסין?

הי,

בגדול יש תקופת הסגר-אני יודע שלכלבים בשאנגחאי זה כעשרה ימים.

הנה אתר שיכול להאיר את הנושא:
 
 
אני מציע שלפרטים מעודכנים תבררו בשגרירות הסינית בארץ.
 
בהצלחה
אלון
לראש העמוד 
אני מעוניין לטוס לתקופה של בערך שנתיים להתמחות. אני מתלבט בין בייג'ין לג'נגדו. הבנתי שביג'ין הרבה יותר יקרה אך יותר קל למצוא עבודה. כמה עולה מחייה לחודש כולל לימודים וכל ההוצאות בביג'ין ובג'נגדו?
הי,
 
הוצאות מחיה למי שגר ולומד בסין שונות מאדם לאדם. תשאל עשרה אנשים ותקבל עשר תשובות.
הנה כמה נקודות אותן יש לשקול או לבדוק כאשר אתה מחשב עלויות מחיה בעיר.
איך לבדוק? חיפוש בפורומים ושאלות מדויקות. שאלה כללית של עלויות מחיה תוביל אותך למחסור במזומנים באמצע השנה או עודף (שזה פחות בעייתי).
 
הנקודות
 
שכר לימוד - תוכל למצוא באתרים של האוניברסיטאות בהן תרצה ללמוד
שכר דירה - אפשר לגור ביחד עם סטודנט נוסף או לבד - הייתי לוקח בחשבון לפחות שלושת אלפים יואן לדירה
חשבונות - קח בחשבון חמש מאות ממוצע לחודש
קניית דברים לבית ומסעדות - תלוי כמה אתה מתכוון לצאת עם חברים. הכנת אוכל בבית תוזיל עלויות אבל מעט מאוד סטודנטים יכולים לעמוד בפיתויים ובלחץ מהחברים-קח בחשבון לפחות שלושת אלפים יואן
טלפון נייד
כרטיסי טיסה לארץ פעם בשנה
ביטוח בריאות
טיול בסין במהלך חופשות הסמסטר
חיבור אינטרנט-כאלף לשנה
תחבורה-חמש מאות לאלף בחודש
שונות
 
ההוצאות רבות ממה שנדמה לפחות למי שגר בעיר כמו בייג'ינג. תעשה הכנה טובה
 
בהצלחה
אלון
לראש העמוד 
אני מעוניינת לטוס לסין בעתיד הקרוב ולהתמקצע גם בשפה שלצערי הוזנחה בשנים האחרונות וכן להתמקצע ברפואה הסינית ובעיקר בתחום הילדים...

השאלה:
היי סיימתי את לימודי התואר הראשון בחוג ללימודי מזרח אסיה לפני כ 6 שנים ולא מזמן סיימתי לימודי רפואה סינית. אני מעוניינת לטוס לסין בעתיד הקרוב ולהתמקצע גם בשפה שלצערי הוזנחה בשנים האחרונות וכן להתמקצע ברפואה הסינית ובעיקר בתחום הילדים. לעת עתה אין לי מספיק כסף לתענוג זה, אך ככל הנראה יש לי אפשרות לעבודה בשנגחאי בקהילה היהודית. לצערי הם לא יכולים לספק לי ויזה על כן שאלותיי הן: על תקן איזה ויזה כדי להגיע? איזה אונברסיטאות/מכללות/ בתי חולים נמצאים בסביבת הקהילה? האם יש קורסים בשעות אחה"צ (אפשרות העבודה היא בבוקר) האם כדי לעשות קודם קורס ריענון בסינית ואח"כ לקחת קורסים ברפואה? אשמח אם תוכלו להמליץ לי על מקומות. תודה

התשובה:
הי,

אם את מתכוונת ללמוד באחת האוניברסיטאות אז תוכלי להגיש בקשה לויזת סטודנט.

שאנגחאי היא עיר גדולה ואין קהילה יהודית המרוכזת במובהק במקום מסוים. תוכלי ללמוד באוניברסיטת ג'יאו טונג הקרובה לבית חב"ד:
 
 
או בפודאן-בחונקקואו:
 
 
אני מציע שתתקשרי עם האוניברסיטאות הנ"ל ותקבלי מהן תוכניות לימוד וכו'.
 
בהצלחה
אלון
לראש העמוד 
אני מעוניינת לילמוד סינית בסין. אני אימא ל 3 ילדים בגילאים 8 5 ו 2. האם אני אמצא שם איזו שהיא מסגרת מתאימה להם לתקופה קצרה שידברו בשפה שלהם?

הי,

ישנם אוניברסיטאות ובתי ספר ללימוד השפה בכל סין כולל לילדים. תקופות קצרות הן בעיתיות יותר אבל תוכלי לברר באוניסרסיטה או במגזינים בשפה האנגלית לגבי שיעורים פרטיים.

בהצלחה
אלון
לראש העמוד 
עבור לתוכן העמוד