טיול לסין בהתאמה אישית
קורס לימוד סינית
מעוניין לכתוב בפורטל סין

ריאיון עצמי / יואל גת

מי אני כסופר?

יש לי ניסיון נרחב בהייטק הישראלי והייתי ממייסדי גילת רשתות לווין ומנכ"לה במשך 16 שנים. על גילת כתבתי את ספרי הראשון, "אקדח בקרב סכינים" שיצא לאור בהוצאת מעריב ב-2005. בהמשך הדרך הקמתי עם רעייתי סימונה את חברת רייסאט, ואני מספר את סיפורה דרך עיניי האורגות והמשוחדות כמובן.

היכרותי עם סין רבת שנים (1989-2012) ובקרתי בה עשרות פעמים בתקופה זו. פרט לזה יש לי ניסיון עשיר בבניית קטגוריות חדשות, סקרנות, יכולת מולדת לתיעוד ההיסטוריה ורצון עז לבנות ז'אנר חדש בו מנכ"לים ואנשי עסקים כותבים על חוויותיהם ופעילויותיהם, מתוך כוונה לפנות לקהל הרחב, שיכול להיות מוקסם מפעילויות ההייטק הישראלי, באופן ישיר.

מה ניתן להפיק מהספר?

- מגע עם סין כאומה מתפתחת עם פוטנציאל בלתי נתפש
- הטוב והרע של איך ישראלים עובדים בסין
- איך אדם בודד יכול להטביע את חותמו על תעשיה שלמה
- ספור עלילתי מרתק שאינו בנוי על מדע בדיוני וחייזרים (אם כי ניתן לפעמים לחשוב שהסינים הם כאלו).

למה כתבתי את הספר?

זהו סיפורה של סימונה גת, רעייתי וחברתי לחיים, אישה ישראלית, חדה ונמרצת. בונה קטגוריה חדשה וכובשת את סין בדרכה להקמת חברה בינלאומית חדשה, תוך כדי בניית חייה מחדש.

בחמש השנים האחרונות, במו ידיה, הייתה סימונה אחראית על חלק ניכר מיצוא ההיטק הישראלי כולו לסין. לבדה. אישה אחת, ללא ידיעת השפה וכמעט ללא ידיעה מוקדמת על מה שמצפה לה שם.

במהלך חמש השנים הללו היא השכילה ללמוד ולאמץ את התרבות הסינית, לא רק בעולם העסקי אלא גם בחיים עצמם: למדה לבשל אוכל סיני, ריהטה את ביתנו בסגנון סיני, למדה את מנהגם ואורחות חייהם, השכילה להבין ולכבד את עבודתם ולרכוש את אמונם. מיטב חבריה כיום הם סינים.

הספר מספר את סיפורה, סיפור החברה שלה ועובדיה, ונכתב כסיפור עלילתי ולא כספר עסקי. המוטיב העיקרי בסיפור הוא האמונה, כח הרצון, היכולת להתאים את עצמך והלימוד לאהוב את סין והסינים. זה המפתח להצלחה.

 

למה סין?

סין. כה חדשה ומודרנית, אך גם מתפרשת (כמונו) על היסטוריה של אלפי שנים. כה עתירת ניגודים, מסעירה.

כה פתוחה להזדמנויות – כך שהיא כבר מהווה את היעד הבא של ההייטק הישראלי שעד היום, משיקולים תרבותיים ומעשיים (שפה ויכולת תקשורת), בחר להתמקד בארצות הברית, מזה עשרות שנים. ומי שלא יבין זאת בזמן, עלול להישאר הרחק מאחור.

מה אמרו הקוראים?
   סיפור עלילתי סוחף ומרתק על ההרפתקה בסין.
     מתן וילנאי, השר להגנת העורף והשגריר המיועד של ישראל לסין
  קראתי כל מילה שנכתבה בעברית על סין. ספר כזה – אין!
    עמוס יודן – יו"ר לשכת המסחר ישראל, סין והונג קונג ומנכ"ל חברת  קומודן.
  אתה קורא את הספר בטיסה לבייג'ינג וכשאתה נוחת – אתה כבר מתחיל  להבין את ההוויה.
     לא הכל מפתיע אותך. 
     אילן מאור, מנכ"ל SHENG-BDO Ziv Haft (סין).
כיצד ניתן להשיג את הספר
לרכישת הספר "סין, סיפור אהבה" בעלות מופחתת של 50 אנא צור עימנו קשר

לרכישת הספר בפורמט דיגיטלי
עבור לתוכן העמוד