קורס לימוד סינית
מעוניין לכתוב בפורטל סין
טיול לסין בהתאמה אישית

אוולין קורץ

אני סטודנטית לתואר שני בלימודי דיפלומטיה בתחום מחקר של יחסי סין והמערב, ואני חוקרת את התרבות הסינית מול תרבות מזרח אירופה ומערב אירופה וארה"ב.
נולדתי בטביליסי בגאורגיה, עליתי לישראל בגיל 6. כבר מגיל מאוד קטן נחשפתי לתרבויות השונות, גדלתי בגרוזיה, באוקראינה וברוסיה והגעתי לגור בישראל, כאן נחשפתי מגיל מאוד קטן לתרבות מאוד שונה וזה סקרן אותי.

 

בגיל 20 הלכתי ללמוד לימודי מזרח אסיה וצרפתית באוניברסיטת תל אביב, למדתי על התרבויות השונות, הפילוסופיות, השפות והחיים במזרח ובמערב, למדתי צרפתית, סינית ויפנית.

אני דוברת רוסית, עברית, אנגלית, צרפתית, יפנית וממשיכה ללמוד את השפה הסינית. בתואר הראשון התחלתי לחקור על מערכת הענישה בסין ועל העינוי הסיני "ling chi"- "אלף החתכים", במקביל כתבתי עבודות על הקשר בין הפילוסופיה הסינית למערכת הענישה בסין וההשפעה שהייתה לכך על ההתפתחות הכלכלית והפוליטית שלה. עבודה זו הביאה אותי לזכות במספר מלגות לימודים בחו"ל, ביניהן: צרפת, גרמניה ובלגיה.

במהלך התואר הראשון השתתפתי במחקר באוניברסיטת דיז'ון בצרפת ולאחר התואר טסתי לגרמניה שם עבדתי על המחקר שלי עם פרופסור אמריך, (ראש החוג ללימודי סין באונברסיטת מיונסטר) השתתפתי בכנסים בינלאומיים, בסדנאות ובמחקרים נוספים בתחום יחסי סין עם המזרח התיכון ואירופה, כלכלת סין, מערכת הענישה בסין והתרבות והפילוסופיה הסינית. עבדתי עם פרופסורים ואנש עסקים מכל העולם.

אני ממשיכה לכתוב את התזה שלי באוניברסיטת תל אביב בלימודי דיפלומטיה ואני חוקרת את העתיד של היחסם הדיפלומטיים בין סין לבין המערב, כאשר מטרת המחקר שלי היא לבדוק כיצד סין יכולה לתת איזון לארה"ב במערכת הבינלאומית ומה גרם לה להישאר מאחור במערכת הדיפלומטית במשך כל השנים.

היום במקביל ללימודים, אני ממשיכה ליצור קשרים עם סטודנים בסין ובאירופה במטרה להביא להכרה הדדית אמיתית של התרבות., הדת והפילוסופיה. אני מאמינה שאלו הם קווי היסוד שיכולם להביא אותנו ואת המערכת הבינלאומית למצב הטוב ביותר של מאזן כוחות.

אחד הדברים שנדהמתי לגלות בכנסים הדיפלומטיים בהם ביקרתי באירופה זה עד כמה אנחנו לא מכירים את התרבות ששונה מאיתנו. אפילו בישראל אין לנו מושג כיצד חיים במדינות השכנות במזרח התיכון ורק לאחר שדיברתי עם אנשים מירדן, סוריה, לבנון ושאר המדינות התחלתי לקבל מושג של מה קורה סביבי. אני יכולה רק לדמיין כמה אנחנו עוד לא יודעים על מי שהוא לא שכן שלנו ואני מקווה שאוכל, דרך הכתיבה שלי, לפתוח זוויות חדשות שיעזרו לפתח ולעצב תפיסות עולם.

      כתבות ומאמרים של אוולין קורץ:

 

ה

מ

עבור לתוכן העמוד