קורס לימוד סינית
טיול לסין בהתאמה אישית
מעוניין לכתוב בפורטל סין

שאלות ותשובות בנושא לימודים בסין

   לשליחת שאלה בנושא לימודים בסין יש למלא את הטופס, התשובה לשאלה תישלח בדואר.
מערכת האתר מתחייבת לא לעשות שום שימוש בפרטים שיוזנו למעט לצורך שליחת התשובה לשאלה. 

השאלה שנשלחה והתשובה שהתקבלה יועלו לאתר ללא ציון פרטי השואל או פרטים מזהים אחרים.

 

*
*
*


ד"ר שושן ברוש-ויץ
מומחית לאוריינות ולתקשורת. חיה בסין, מרצה באוניברסיטת בייג'ינג (
Peking University), "מומחית זרה" בחוג לתרבות ולשפה עברית.

כותבת על החיים בסין, בבייג'ינג ובקמפוס של אוניברסיטת בייג'ינג; על אומנות, שירה ואירועי תרבות – תערוכות, קולנוע, טלוויזיה, חגים, תיאטרון, מסיבות, ירידים ומופעים שונים; על אתרים, על מזג האוויר; ועל קניות ומחירים.

משתפת קולות אחרים - בכתיבה ובראיונות - של סינים, של ישראלים ושל יהודים החיים בסין. מתרגמת עם הסטודנטים טקסטים מסינית לעברית.

כותבת בלוג "יסינראל" ב"עכבר קפה" בשיתוף עם מא צ'ינג-ג'ו (מעיין), סטודנטית סינית הלומדת באוניברסיטה העברית.

 

 

"כשאדם עייף מבייג'ינג, הוא עייף מהחיים" (ד' גארסט)

shoshanv@tau.ac.il

 

לכתבות מאמרים של ד"ר שושן ברוש-ויץ 


כתבה בנושא: לימודי סינית ולימודי סינית בסין

כתבה בנושא: המדריך לאוניברסיטאות בסין

כתבות בנושא: השפה הסינית

הבהרה
כותבי התשובות בפורום ו/או האתר עושים כל שביכולתם על מנת להבטיח שהתשובות יהיו מדויקות ושלמות, אולם כותבי התשובות ו/או האתר לא ישאו בכל אחריות שהיא הקשורה עם מתן התשובות, ובכל מקרה ובשום תנאי לא יהיו כותבי התשובות ו/או האתר אחראים לכל נזק פיזי, נזק כספי או כל נזק אחר שיגרם למשתמש כתוצאה משימוש ו/או הסתמכות המשתמש על התשובות הניתנות. המשתמש מקבל על עצמו את מלוא הסיכון והאחריות בשימוש בתשובות הניתנות ולא תהיה לו כל תביעה ו/או טענה ו/או דרישה נגד נותני התשובות. למען הסר ספק, שימוש בתשובות הניתנות באתר ובשירות נעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש ובשום מקרה לא יהיו כותבי התשובות ו/או האתר אחראים על טעויות, השמטות, אי-דיוקים, מידע מוטעה וכד'.

שאלות ותשובות בכל מה שקשור ללימודים בסין

מעבר לשאלות ותשובות נוספות בתחתית העמוד

 

...אם אני רוצה לשמר את השפה אחרי זה, האם זה בכלל אפשרי בהנחה שאני לא מעוניין בלימודי מזרח אסיה?...
השאלה:

שלום, אחרי שהייתי בסין במשך חודשיים לפני חצי שנה ואז חזרתי לפני חודש ושבוע ובעודי מטפס מג'ינג הונג לכיוון צ'נגדו הבנתי שאני רוצה ללמוד סינית, אז עצרתי בצ'נגדו ללמוד סינית. פחות או יותר התוכנית היא ללמוד סינית במשך שני סמסטרים באוניברסיטה ובאופן עצמאי עד לתחילת הסמסטר בספטמבר ובסופו של דבר להמשיך הלאה מסין, לחזור לארץ וכדומה. השאלה שלי היא אם אני רוצה לשמר את השפה אחרי זה, האם זה בכלל אפשרי בהנחה שאני לא מעוניין בלימודי מזרח אסיה? השאלה שנייה שלי האם צ'נגדו זה בחירה טובה - עד כמה השוני ביוקר המחייה בין בייג'ינג שנגחאי ושאר הערים? אתה אומר שסיצ'ואן ביוני הכי טובה אבל היא גם הכי יקרה גם האם צ'נגדו צ'ייניז קורנר שווה את הכסף? אני צריך לקחת החלטה מהר כי אני כבר שבועיים מסתובב פה. תודה רבה.

 

התשובה:
הי,
 
צ'נגדו היא אופציה לא רעה ללמוד סינית.
כדי לשמר את השפה לאחר מכן תצטרך לתרגל עם דוברי סינית, אם בארץ ואם בסין.
שאנחאי ובייג'ינג יקרות מצ'נגדו בהרבה.
 
בהצלחה
אלון
לראש העמוד 
...האם זה יהיה יותר חכם ללמוד סינית בסין ולוותר על התואר בארץ לבינתיים ולטוס לסין לתקופה ארוכה או אפילו ללמוד שם תואר...

השאלה:
שלום, השתחררתי לפני שנה ואחרי שנה של התברברות בארץ החלטתי ללמוד בת"א לימודי מזרח אסיה אבל לצערי פספסתי את מועד הסימסטר הקרוב, אז אין לי בררה אלה לחכות לסימסטר הבא. הגעתי למסקנה שלהישאר בארץ שנה שלמה ולחכות לאוניברסיטה זה מטופש ולכן אני חוסך כסף לנסיעה לסין. השאלה שלי האם זה יהיה יותר חכם ללמוד סינית בסין ולוותר על התואר בארץ לבינתיים ולטוס לסין לתקופה ארוכה או אפילו ללמוד שם תואר. השאלה שלי כמה כסף אני אצטרך והאם זה בכלל אפשרי ללמוד שם מספר חודשים סינית בבית ספר פרטי ואז להירשם לאוניברסיטה. האנגלית שלי מצוינת ואהבה שלי למזרח הרחוק היא ענקית ככה שאם תצייר לי תוכנית עבודה בשביל לסלול את דרכי לה סין זה רק ידרבן אותי לעבוד קשה יותר בארץ ולעוף מפה. תודה מראש וסליחה על החפירה :)

התשובה:
הי,

סמסטר יעלה לך כאלף שלוש מאות דולר. מחייה תעלה לך, תלוי איפה תגור (מעונות, בית פרטי), עוד כשמונה מאות דולר.

בהצלחה
אלון

לראש העמוד 
...האם ישנן עוד תכניות כמו של משרד החוץ המאפשרות מלגות ללימודים בסין. אני לומד בינתיים סינית עם מורה פרטי מהאוניברסיטה הפתוחה.

השאלה:
במשרד החוץ ישנה תוכנית להחלפת סטודנטים, אך היא פתוחה רק לבעלי תואר ראשון. הוצאתי ציון פסיכומטרי 702 והחוגים למזרח אסיה מקבלים אותי ללא תחרות, אבל ברצוני ללמוד סינית בסין. רציתי לשאול אם ישנן עוד תכניות כמו של משרד החוץ המאפשרות מלגות ללימודים בסין. אני לומד בינתיים סינית עם מורה פרטי מהאוניברסיטה הפתוחה.

התשובה:
היי לשואל

אני לא יודעת לענות לך במדויק בנושא זה אך המלצתי אליך היא לגשת אל השגרירות
הסינית ברח' בן יהודה ת"א ולבקש לקבוע פגישה עם נספח החינוך או התרבות שם,
להערכתי הוא יוכל לתת לך מענה בנושא.

בהצלחה
נעמה דור

לראש העמוד 
...הייתי רוצה לקבל קצת מידע על אופן הלמידה בסין...

השאלה:
שלום, אני מתכננת ללמוד סינית בסין עם בעוד כשנה מעכשיו, כלומר 2010. אני מעוניינת ללמוד באחת מהאוניברסיטאות בשנגחאי או בבייג'ין והייתי רוצה לקבל קצת מידע על אופן הלמידה בסין, כלומר כמה זמן, מסלולים שונים ומתי צריך להתחיל להירשם במידה ואני סטודנטית זרה. האם צריך מתווך כלשהו או נרשמים באופן עצמאי תודה רבה!

התשובה:
בסין דברים משתנים במהרה ככה שעוד כשנה תוכלי לקבל תשובה יותר מדויקת ורלוונטית.
את יכולה להרשם בעצמך ללא מתווך. המסלולים רבים ושונים. ניתן להרשם ללימודי תואר ראשון שני וכו' ,כמו כן ניתן להרשם לסמסטר אחד שניים או כמה זמן שתחליטי להשאר.
יש אפשרות מגורים במעונות האונירסיטה או להשכיר דירה בעצמך.
ניתן להרשם ללימודים מראש מהארץ ולקבל את טפסים דרך האינטרנט או פשוט להגיע לסין לבדוק מה מתאים לך ואז להתחיל את תהליך ההרשמה.
בהצלחה.

אלון ארז

לראש העמוד 
...הייתי שמחה לדעת אם ידוע לכם על גוף שתומך בסטודנטים מתחום האמנות, ולא רק מלימודים שקשורים בלימודי מזרח אסיה. תודה.

השאלה:
למערכת האתר שלום רב. אני סטודנטית שנה ג' לאמנות רב תחומית בשנקר. בשנה הבאה אסיים את לימודיי, והחלום שלי הוא להמשיך ללימודי אמנות בסין. חשבתי על לימודי קליגרפיה, או אמנות פלסטית והייתי שמחה לדעת אם ידוע לכם על גוף שתומך בסטודנטים מתחום האמנות, ולא רק מלימודים שקשורים בלימודי מזרח אסיה. תודה.

התשובה:
שלום,

תודה על פנייתך.

לא ידוע לנו על גוף שתומך בסטודנטים המעוניינים ללמוד בסין.

צוות האתר

לראש העמוד 
1) רציתי לשאול כמה כסף אתה ממליץ לקחת בשביל 14 שבועות שהייה בצנגדו שכוללים לימודים שעולים 2310$ וזה הנתון הכספי היחידי שברור...

השאלה:
1) רציתי לשאול כמה כסף אתה ממליץ לקחת בשביל 14 שבועות שהייה בצנגדו שכוללים לימודים שעולים 2310$ וזה הנתון הכספי היחידי שברור. אנחנו רוצות לשכור דירה ,לאחר שהייה קצרה ככל האפשר במלון (10$) ליום, למשך 12 שבועות. ולאחר הסטאז לטייל במשך שבועיים וחצי בתנאים בינוניים לא עניים אבל גם לא תנאי עשירים. 2) איך אתה ממליץ לקחת את הכסף מזומן ופתיחת חשבון זר בבנק או מזומן וטרבלרס צ'ק או כל דרך אחרת?

התשובה:
הי,

שהייה בצ'נגדו - הייתי ממליץ לקחת בחשבון את הנתונים הבאים-לחודש:
 
מגורים - 400 דולר (כמובן שאפשר לגור בזול יותר השאלה באילו תנאים תהי מוכנה).
חשבונות דירה - 50 דולר.
 
נסיעות בעיר - 75 דולר?
 
אוכל, מסעדות, חומרי ניקוי וכו' - 400 דולר.
 
שורה תחתונה - קחי בחשבון אלף דולר לחודש.
 
ברור שאם מתחלקים בכסף (דירה, אוכל, נסיעות) הסכום יירד לקצת יותר מחצי - מעריך  -600 דולר לאדם.
 
באשר להוצאות בזמן הטיול ראי מאמר זה באתר:
 
 
אני מציע לשלב בין מזומן לטרוולר צ'ק. בכל מקרה תמיד תוכלי לפתוח חשבון בנק בסין ולהפקיד את הכסף (בסין אין שום בעיה לפתוח חשבון בנק ואת מקבלת כרטיס למשיכת מזומנים).
 
בהצלחה
 
אלון שגיב
לראש העמוד 
We wanted to ask if we can get a schoolarship for our stydies from the Chinese Goverment?

השאלה:
I and my wife are students of TCM.We graduated the Reidman College in Israel and now we came to China to Hangzhou to continue studying. The Zhejiang Medical University accepted us to the Master degree program and we want to stay in Hangzhou for another three years. We wanted to ask if we can get a schoolarship for our stydies from the Chinese Goverment? thank you

התשובה:
שלום רב,
אם התכוונת למילגה אתה צריך ליצור קשר עם שגרירות ישראל בסין והם יקשרו אותך לגורמים המתאימים.
אני חושש שלא קיימת אפשרות זו לטובת לימודי רפואה סינית אך אני ממליץ לך לבדוק את הדבר.

בהצלחה
אלון ארז
לראש העמוד 
אהלן אלון! שמעתי שבסין ניתן ללמוד רפואה סינית בקורס קצר יחסית של 3-4 חודשים, בשפה האנגלית. אני לא ממש יודעת מאיפה להתחיל ...

השאלה:
אהלן אלון! שמעתי שבסין ניתן ללמוד רפואה סינית בקורס קצר יחסית של 3-4 חודשים, בשפה האנגלית. אני לא ממש יודעת מאיפה להתחיל - הייתי רוצה לדעת איך ניתן להירשם ללימודים וכמובן לשמוע על כך עוד פרטים. תודה =]

התשובה:
שלום וברכה, 

שמעת נכון, בסין ניתן ללמוד רפואה סינית :) , בצ'נגדו יש את אחד בתי הספר המפורסמים בסין ללימוד רפואה סינית, התחום מחולק למספר רבדים בניהם צמחים טווינה דיקור...

ניתן לקחת קורסים שונים בכל אחד מהתחומים, בית הספר בצ'נגדו מפורסם בתחום צמחי מרפא ואילו דיקור עדיף ללמוד בבייג'ין. אך אלו קורסים המתאימים למי שיש רקע בתחום.

את יכולה ליצור קשר ישירות עם המשרד זרים בבית הספר לרפואה סינית בצ'נגדו בטלפון:

 

02887784542

 

הם ישמחו לענות לך על כל השאלות.

בהצלחה 

 

אלון ארז

לראש העמוד 
אהלן רונן! אני בחור בן 22 רק השתחררתי, סין מאוד מעניינת אותי, ואני מחפש בנרות מידע על מגורים ועוד פרטים.... השאלה שלי היא, האם בתור דובר אנגלית אוכל להסתדר שם ובמה אוכל לעבוד?

שלום רב,

 

קודם כל, ברכות על השחרור, עלה והצלח!

 

סין היא אכן מקום שלא פשוט להסתדר בו, במיוחד אם אתה "נוחת" ללא הכנה מוקדמת. אם אתה מגיע בגפך, אני מציע שלפחות את הימים הראשונים תעביר באכסניית נוער כלשהי. לרוב, צוות העובדים באכסניות הנוער רגילים לעבוד עם זרים, והם יעזרו לך מאוד בצעדיך הראשונים. באכסניות אלה תוכל גם לפגוש זרים נוספים, אשר חלקם יש להניח דוברים סינית בסיסית.

 

גם אם לא תמצא דוברי סינית, אין לך מה לחשוש, לא תמות מרעב. עם קצת תושייה ויצירתיות, הסינים יבינו אותך בסופו של דבר. במסעדות למשל, ניתן תמיד להצביע על מנות של אחרים. מומלץ מאוד להצטייד בשיחון עברי/סיני או אנגלי/סיני, וכך גם אם לא תוכל להגות את המילים בצורה הנכונה, תוכל להצביע לסינים על הכיתוב הסיני והם יבינו אותך. למרות קשיי השפה, רוב הסינים מאוד מתעניינים בזרים, והם יתאמצו מאוד לעזור לך כשתבקש.

 

לגבי עבודה בסין, הרשה לי להפנות אותך לשאלה דומה אשר עניתי עליה:

?CategoryID=436#ans15

 

הימים הראשונים הם אמנם לא פשוטים (ובו בזמן חווייתיים מאוד), אבל תוך תקופה קצרה תוכל להבין את כללי המקום ולהסתדר. ברגע שתתחיל ליצור קצת קשרים עם מטיילים מנוסים יותר, המגורים והעבודה כבר ימצאו אותך.

 

בהצלחה!

לראש העמוד 
אהלן, האם לימודי סינית באוניברסיטה בצ'נגדו (SOUTHWEST) הם טובים? איך החיים שם? לאיזה רמה ניתן להגיע בלימודים של סמסטר/שניים של סינית בלבד - 20 שעות ויותר בשבוע?
שלום רב,

בצ'נגדו יש מספר אוניברסיטאות בהם החוג ללימודי סינית (עבור זרים) הטובה שבניהם היא הסצ'ואן יוני'. מרבית האוניברסיטאות מקנות כלים בסיסים ללימוד השפה, הספרים הנלמדים פחות או יותר דומים בין כל האוניברסיטאות. בפרק הזמן שציינת ניתן לרכוש כללים בסיסים או לחילופין להעשיר את הידע במידה ויש לך רקע בסינית. במידה והינך מגיע ללא רקע בכלל סימסטר אחד או שניהם יפתחו בפניך את עולמה של השפה שיכול להמשך עד אין סוף. אם הינך מתכוון להגיע לצ'נגדו אתה יותר ממוזמן לעדכן אותי בתאריך הגעתך ואני אשמח לעזור לך להתאקלם ולהכיר את הנפשות הפועולת.

בהצלחה

אלון ארז
לראש העמוד 
עבור לתוכן העמוד