טיול לסין בהתאמה אישית
קורס לימוד סינית
מעוניין לכתוב בפורטל סין

שאלות ותשובות בנושא יבוא מסין

שאלות בנושא יבוא מסין ניתן להזין בטופס שלהלן. מומחי האתר ישיבו לך בדואר-אלקטרוני.

 

השאלה שנשלחה והתשובה שהתקבלה יועלו לאתר ללא ציון פרטי השואל או פרטים מזהים אחרים.

חשוב!  מדור השאלות והתשובות בנושא ייבוא מסין נועד לעזור למעוניינים בייבוא מסחרי מסין ולא בהזמנת פריט בודד.
 

*
*
*

            בדיקת אמינות ספקים בסין
 

 

 

המכון לידידות סין - מחלקת יבוא

 

מחלקת היבוא של המכון לידידות סין מתמחה ביבוא מסין ובמתן שירותים איכותיים ומלאים ליבוא מסין. אנו מעניקים שירותים מגוונים ומותאמים לצרכיהם של יבואנים קטנים, בינוניים וגדולים, וכמו כן ללקוחות פרטיים המעוניינים ביבוא אישי מסין.

משרדינו בישראל, וחמשת משרדינו בסין - שנגחאי, איוו, גואנגז'ו, שנז'ן, וווהאן, עומדים לרשותך.

בנוסף, המכון לידידות סין שותף בחברת ET2C העולמית. ET2C היא חברת יבוא וסחר מהגדולות בעולם, המתמחה ביבוא מסין, וייטנאם, הודו ותורכיה. כניסה לאתר

ל-ET2C שלושה משרדים בסין (שנגחאי, שנז'ן, איוו), משרד בהודו (בנגלור), משרד בוייטנאם (הוצ'ינגמין), משרד בתורכיה (איסטנבול) ומשרדי מכירות בארה"ב, אנגליה, הונג קונג וישראל. לחברה 250 אנשי רכש מקצועיים ברחבי העולם ומחזור מכירות של יותר מ-100 מליון דולר.

המכון לידידות סין הוא מוביל בתחום היבוא מסין, של מוצרים עבור חברות מובילות בארה"ב, אירופה וישראל.

משרדינו בסין משמשים משרד הקניות הקדמי של לקוחותינו בסין ואנו נמצאים בקשר ישיר עם המפעלים ומלווים את כל תהליך איתור הספק, מו"מ, הכנת דוגמאות, בקרת האיכות ובדיקת תהליך היצור עד השלב הסופי.


בהצלחה לכולם.

 

 


הבהרה

כותבי התשובות בפורום ו/או האתר עושים כל שביכולתם על מנת להבטיח שהתשובות יהיו מדויקות ושלמות, אולם כותבי התשובות ו/או האתר לא ישאו בכל אחריות שהיא הקשורה עם מתן התשובות, ובכל מקרה ובשום תנאי לא יהיו כותבי התשובות ו/או האתר אחראים לכל נזק פיזי, נזק כספי או כל נזק אחר שיגרם למשתמש כתוצאה משימוש ו/או הסתמכות המשתמש על התשובות הניתנות. המשתמש מקבל על עצמו את מלוא הסיכון והאחריות בשימוש בתשובות הניתנות ולא תהיה לו כל תביעה ו/או טענה ו/או דרישה נגד נותני התשובות. למען הסר ספק, שימוש בתשובות הניתנות באתר ובשירות נעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש ובשום מקרה לא יהיו כותבי התשובות ו/או האתר אחראים על טעויות, השמטות, אי-דיוקים, מידע מוטעה וכד'.


שאלות ותשובות בכל מה שקשור ליבוא מסין


מעבר לשאלות ותשובות נוספות בתחתית העמוד  

 
, ברצוני לייבא מוצר מסויים דרך אתר אליבאבא. השאלה שלי היא, אם יש משהו שאני צריך לעשות לפני שאני מבצע את הרכישה? כלומר, אני צריך תעודת ייבוא או משהו כזה מאחת הרשויות בארץ?

שלום,

 

אתה רק צריך להיות בעל מספר עוסק מורשה (כחומר שיהיה לך תיק במע"מ). 

 

 

לראש העמוד 
, ברצוני לקבל מידע על תחילת פעילות של ייצור מוצר בכמות גדולה בסין. מהיכן עלי להתחיל?

שלום,

אנו ממליצים לך להתחיל בקורס של יבוא מסין שבו תלמד את הצעדים הנכונים לייבוא מסין.

אנו ממליצים על סדנאות של המכון לידידות סין.

 

בהצלחה,

צוות האתר

לראש העמוד 
...ברצוני לשלוח מספר דוגמאות להתרשמות מכל צבע וסוג לישראל, האם מספר הדוגמאות מוגבל? ...

השאלה:
אני בתהליכי בדיקת כדאיות של יבוא בגד מסויים של נשים. לאחר התקשרות ראשונית עם היצרן, ברצוני לשלוח מספר דוגמאות להתרשמות מכל צבע וסוג לישראל, האם מספר הדוגמאות מוגבל? האם נדרש לשלם מכס או האם נדרש לציין על החבילה משהו שימנע ממני לשלם מכס המון תודה מראש.

התשובה:
אתה לא מוגבל בכמות הדוגמאות אבל אם הכמות היא לא סבירה יבקשו ממך לשלם מכס. אין חוקיות ברורה מתי מבקשים ומתי לא. לגבי פריט אחד או שניים בד"כ לא מבקשים שתשלם מכס. 10 דוגמאות ויותר – מבקשים לשלם מכס אבל אין חוקיות ברורה. אתה לא מוגבל בסכום אבל מעל 50$ תצטרך לשלם מכס.

 

 

 

לראש העמוד 
...מה השיטה הכי טובה ויעילה וחיסכוני במקרה כזה הרי מדובר בטכשיטים פשוטים אבל זה אופנה ולא יכול לחכות למשלוח ימי שנראה שיקח חודש פלוס?

השאלה:
קניתי תכשיטים בסין בעלות 26000 ש'ח לבדוק אופציה עתידית ליבוא רציני. יש לי חבר טוב שם והוא בדק לי עלויות וטוען שלייבא 250 ק'ג באוויר עד הבית זה עולה 6600 ש"ח. הוא ממליץ לעשות הובלה אווירית עד נמל התעופה בתל-אביב ושאני אאסוף את זה משם. מה השיטה הכי טובה ויעילה וחיסכוני במקרה כזה הרי מדובר בטכשיטים פשוטים אבל זה אופנה ולא יכול לחכות למשלוח ימי שנראה שיקח חודש פלוס. אודה לכם על תשובה בנושא.

התשובה:
משלוח ימי בין 18-30 יום.

ברור שעדיף משלוח ימי.

 

ככל שהמשלוח יותר זול  נפחי או כבד עדיף ימי ולא אווירי.

 

משלוח אווירי שווה כאשר המשלוח יקר או שהוא לא שוקל ולא נפחי.

 

לראש העמוד 
אבקש את עזרתכם כיצד לפעול מול חברה זו והאם ניתן להעזר בכם להפעלת לחץ על החברה הסינית...

השאלה:
אנו מייצגים בהצלחה רבה מספר חברות סיניות בתחום חלפים לרכב. חברה אחת פגשנו בתערוכה בשנחאי והחלטנו לייבא את חלפיה לארץ. הוצאה הזמנה ושולמה מקדמה. לצערנו למרות שנשלחו אי מיילים רבים ונסיונות להתייחסותם בטלפון לא קיבלנו מענה והם מתעלמים מפניתנו. אנו מרגישים שאין לנו כלים בשלב זה לעמוד מולם ולקבל את המגיע לנו (חלקים או את המקדמה חזרה). אבקש את עזרתכם כיצד לפעול מול חברה זו והאם ניתן להעזר בכם להפעלת לחץ על החברה הסינית. בתודה מראש.

התשובה:
שלום,

אנא פנה אלי ביום ראשון.

לראש העמוד 
אבקש המלצה לעבודה משותפת עם פירמה סינית לשם ייצור מוצר מורכב המתבסס על טכנולוגיה של שקילה, אריזת פלסטיק ודומה למאזני תינוקות דיגיטליים.

השאלה:
אבקש המלצה לעבודה משותפת עם פירמה סינית לשם ייצור מוצר מורכב המתבסס על טכנולוגיה של שקילה, אריזת פלסטיק ודומה למאזני תינוקות דיגיטליים. אבקש המלצה לפירמה שתוכל להוביל את כל שלבי הפיתוח והייצור מקבלת עיצוב ופרמטרים ועד הגעה לאריזה ומשלוח. תודה

התשובה:
שלום,

מה שאתה מבקש זה מורכב כי זה לא רק יצור –זה גם פיתוח.

אתה חייב מישהו כמו חברת סחר שילווה את התהליך אחרת אתה לא תצליח להתקדם והמפעל יתייאש די מהר.

 

המלצה על חברה בסין היא לא רלוונטיתכי חברות סיניות בדרך כלל מייצרות ולא מפתחות  מוצרים וגם לא אוהבות להעסק עם זה כי זה גוזל המון זמן ולעיתים בסוף לא מייצרים מסיבות שונות.

לראש העמוד 
איך אני יוצר קשר ומשווה מחירים בין חברות המטפלות בהעברת המוצרים מהנמל לישראל? כמו כן איך אני מתאם בין היצרן לבין החברות שמעבירות את המשלוח מהנמל לישראל? תודה.

השאלה:
אני מתחיל להתעניין בייבוא מוצרים. נתקלתי באתר alibaba ורבים מהמוצרים שם נכללים בקטגוריית מחיר FOB. לפי מה שהבנתי המשמעות היא שהמחיר כולל משלוח עד לאונייה\מטוס המעביר לנקודת היעד. שאלתי היא איך אני יוצר קשר ומשווה מחירים בין חברות המטפלות בהעברת המוצרים מהנמל לישראל? כמו כן איך אני מתאם בין היצרן לבין החברות שמעבירות את המשלוח מהנמל לישראל? תודה.

התשובה:
פשוט מאוד:

אתה מחפש באינטרנט" משלח בינלאומי"  ואומר להם מהיכן המשלוח ומה משקלו.

בעיקרון אין הבדלים גדולים בין המשלחים.

 

עדיף לך בפעמים הראשונות להתקשר עם משלח שגם ישחרר לך את המשלוח כלומר יבצע גם עמילות מכס עבורך.

 

אתה מוסר למשלח את שם וכתובת הספק והוא כבר יוצר איתו קשר דרך הנציגים שלו בסין.

בהצלחה.

 

לראש העמוד 
איך אני יכול לפעול כנגד ספק בסין ששולם לו הכסף על המוצר והוא לא מספק את המוצר. האם יש שם אכיפה של משטרה, או משרד כל שהוא שאני יכול לפנות אליהם.
שלום,
 
אנו מקבלים לא מעט פניות הדומות לשלך ולצערינו אין הרבה מה לעשות. אלא אם כן הסכום מאוד גבוה.
 

צוות האתר
לראש העמוד 
איך אני מאתר את היצרן בסין? חיפושים באינטרנט לא העלו דבר

השאלה:
שלום רב, אני מעוניין לייבא לישראל מוצר שידוע לי שמיוצר בסין. מדובר בבובות פינוקיו מכל מיני סוגים ובכל מיני גדלים. השאלה שלי: איך אני מאתר את היצרן בסין? חיפושים באינטרנט לא העלו דבר. תודה.

התשובה:
שלום, 

השאלה שלך מתייחסת לאיתור ספקים עם מוצר ספציפי.

 

האם בדקת אם יש למישהו זכויות על פינוקיו ? אם כן לא תוכל להביא ללא זיכיון.

 

לראש העמוד 
איך אני מוודא שאת השבלונה שחברה בסין עושים לי הם לא ימכרו למישהו אחר? מדוע אני צריך לשלם על שבלונה אם החברה עצמה יכולה להשתמש בשבלונה למכור אותה ליבואנים נוספים?
שלום,
אתה צריך לשלם על השבלונה כי עושים אותה במיוחד בשבילך.
אתה לא יכול להיות בטוח שלא ישתמשו בה אבל בכל מקרה אם שילמת היא שלך ותוכל להשתמש בה גם במקומות אחרים. אבל ספק אם עוד מישהו יצטרך שבלונה כמו שלך.
 
לראש העמוד 
עבור לתוכן העמוד