טיול לסין בהתאמה אישית
מעוניין לכתוב בפורטל סין
קורס לימוד סינית

שאלות ותשובות בנושא טיול לסין

אנא מלא את הטופס בנושא טיול לסין. התשובה לשאלה תישלח אליך בדוא"ל. 
השאלה שנשלחה והתשובה שהתקבלה יועלו לאתר ללא ציון פרטי השואל או פרטים מזהים אחרים.

*
*
*


אלון שגיב
מדריך אל סין ואל טיבט. דובר סינית ובוגר החוג למזרח אסיה באוניברסיטת ת"א. תושב סין באחד עשרה השנים האחרונות ועובד בתחום הייצור.

לכתבות ומאמרים של אלון שגיב

 

   

נעמה דור
מדריכה, מרצה, יועצת ומתמחה בטיולים אל סין ואל דרך המשי. חייתה במשך תקופה ארוכה בסין, וטיילתה בה לאורכה ולרוחבה. דוברת סינית, "נושמת וחיה" את סין עד היום, כל יום. בוגרת קורס מדריכי טיולים ב"תרבויות – המרכז ללימודים גיאוגרפיים". בוגרת האוניברסיטה לשפות ותרבות בבייג'ינג. בוגרת אוניברסיטת ת"א בחוג מזרח אסיה. ממשיכה ליהנות מהדרכת טיולים אל סין, מרכז אסיה ולאורכה של דרך המשי.


 


הבהרה 

כותבי התשובות בפורום ו/או האתר עושים כל שביכולתם על מנת להבטיח שהתשובות יהיו מדויקות ושלמות, אולם כותבי התשובות ו/או האתר לא ישאו בכל אחריות שהיא הקשורה עם מתן התשובות, ובכל מקרה ובשום תנאי לא יהיו כותבי התשובות ו/או האתר אחראים לכל נזק פיזי, נזק כספי או כל נזק אחר שיגרם למשתמש כתוצאה משימוש ו/או הסתמכות המשתמש על התשובות הניתנות. המשתמש מקבל על עצמו את מלוא הסיכון והאחריות בשימוש בתשובות הניתנות ולא תהיה לו כל תביעה ו/או טענה ו/או דרישה נגד נותני התשובות. למען הסר ספק, שימוש בתשובות הניתנות באתר ובשירות נעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש ובשום מקרה לא יהיו כותבי התשובות ו/או האתר אחראים על טעויות, השמטות, אי-דיוקים, מידע מוטעה וכד'. 


 

שאלות ותשובות בכל מה שקשור לטיול לסין


מעבר לשאלות ותשובות נוספות בתחתית העמוד

 

אנחנו רוצים לבקר בווטאישאן, הר 5 הפסגות. איך הכי טוב להגיע מדטונג בתחבורה ציבורית או ברכב שכור? כמה זמן כדאי להקדיש לביקור,מה המקומות הכי מומלצים לבקר שם,כולל מסלולי הליכה קצרים?
הי,
 
מדאטונג עדיף ברכב שכור-כחמש שעות-יש ואנים שיוצאים מהמלונות הגדולים או ליד תחנת האוטובוס
מקום יפיפה, ממליץ על יומיים-שלושה.
תעלו לאחת הפסגות, עדיף ברכב אלא אם כן אתם בכושר רציני אז תוכלו לעלות ברגל-אבל תצאו מוקדם וקחו הרבה מים.
יש כמה מסלולים, מפות תוכלו להשיג בכל סוכנות נסיעות בכביש הראשי.
האזור מפוצץ במקדשים ונחמד מאוד לטייל בעיירה ולהיכנס למקדשים השונים, לשבת ולהירגע במסעדה מקומית.
אם אתם נועזים, תוכלו לנסות את המעדן המקומי אותו אוכלים על הבוקר, וזה רציני, בשר ראש של כבש מאודה, עם רצועות עינים של אותו כבש ביחד עם איטריות וירקות.
 
תהנו
אלון
לראש העמוד 
, אני מבקרת בשנחאי בפסח. רציתי לשאול האם מתקיים ליל סדר בבית חב"ד בשנחאי והאם זה בתשלום.

שלום,

אתה מוזמן ליצור קשר עם בית חבד בשנגחאי:

http://www.china.co.il/?CategoryID=933&ArticleID=659

צוות האתר

לראש העמוד 
, אני נוסעת לבקר את בתי בשנחאי ומשם רוצה לצאת לטיול של כ-10 ימים. על מה אתה ממליץ? ואיך.האם יש אפשרות למדריך בעברית לא לכל היום אלא סיור של כמה שעות בכל מקום שתמליץ עליו? וכמובן מה העלויות

השאלה:

 

שלום אלון מבקשת המלצה ממך לטיול, אני נוסעת לבקר את בתי בשנחאי ומשם רוצה לצאת לטיול של כ-10 ימים.

על מה אתה ממליץ? ואיך.

האם יש אפשרות למדריך בעברית לא לכל היום אלא סיור של כמה שעות בכל מקום שתמליץ עליו?

וכמובן מה העלויות אודה על תשובתך

 

 

התשובה:

 

הי
תוכלי לנסוע לכחמישה ימים למחוז חה-נאן ולבקר בשאולין, דג'נגג'ו, קאיפנג ולואויאנג. משם תוכלי להמשיך לעיר שיאן ולחזור בטיסה לשאנגחאי
shanghai-zhengzhou-shaolin-kaifeng-luoyang-xian
אופציה אחרת היא בסביבה הקצת יותר קרובה, אם אפשר להגיד זאת בארץ גדולה כמו סין, ולבקר בהר הצהוב, בעיר נאנג'ינג, סוג'ו וחאנגג'ו ואולי אף באי פוטואו-שאן
huangshan-nanjing-suzhou-hangzhou-putuoshan
אלו יצריכו גיחות של יום-יומיים משאנגחאי-למעט ההר הצהוב והאי
בהצלחה
אלון

לראש העמוד 
... האם יש לכם אולי המלצות למה כדאי לראות? חשבתי להתחיל בהונג קונג ולהתקדם לכיוון האנוי... תודה מראש.

השאלה:
הי, אני ואישתי מעוניינים לטייל בסין כחלק מירח הדבש שלנו. חשבנו לטייל באיזור שסמוך לויטנאם כ 3 שבועות, משם לעבור את הגבול אל ויטנאם לעוד שבועיים שלושה ומשם להמשיך לתאילנד. יש לכם אולי המלצות למה כדאי לראות? חשבתי להתחיל בהונג קונג ולהתקדם לכיוון האנוי... תודה מראש.

התשובה:
הי, 

השאלה שלך מקיפה מאוד לכן התשובה שלי תהיה "בגדול". בגדול, תוכל לעבור מהונג קונג לגווילין ויאנגשו, לנסוע לקונמינג, לטייל ביוננאן בדאלי וליג'יאנג ואז לחזור ולטייל בשישואנג-באנה שבדרום מחוז יוננאן ואז לחצות את הגבול לויאטנאם מזרחה משם.
 
מה שהייתי עושה כחלק מהכנה לטיול הוא לפתוח מפה של דרום סין ולסמן את המקומות שהיית מעוניין לבקר בהם, והם פחות או יותר בדרך או באזור (עד כמה שאפשר להגיד בגדלים של סין - באזור) של ויאטנאם.
 
בהצלחה 
אלון
לראש העמוד 
...where do you sugest me to go?...

השאלה:
I am now in Vietnam and about to continue to China. I really wanna go trekking, but I don't have the option to go to the north cause I don't have a lot of time... where do you sugest me to go?? thank you very much, Noa.

התשובה:
Hi 

you can try xishuang banna in Yunnan province and also Lijiang and the tiger leaping gorge.
 
Alon
לראש העמוד 
...אני לא סגור על איזה חלק של התערוכה הוא המעניין מה אתה חושב? יש דגש מיוחד שאני צריך לדעת כי זה פעם ראשונה שלי? ומה בקשר לויזה (דרכון ישראלי צריך)

הי,

אני מציע להכין נעלי הליכה טובות וטרולי לקטלוגים.

אני לא יודע מה תחום העיניין שלך בתערוכה אבל אם אתה מתכוון רק להתרשם ממה שמציגים אז תזרום עם הביתנים-לפחות יומיים שלושה.
 
באשר לויזה, דרכון ישראלי צריך אשרת כניסה לסין. תוכל לעשות דרך השגרירות הסינית בתל אביב
 
בהצלחה
אלון
לראש העמוד 
...אני מקנח ב 5 ימים בבייג'ין כך שחשבתי לראות עוד מקום בדרך, מה דעתך?...

השאלה:
שלום אלון, ראשית תודה על העזרה. שנית כפי שהבנת אין לי זמן, ואני מקנח ב 5 ימים בבייג'ין כך שחשבתי לראות עוד מקום בדרך, מה דעתך? חוץ מזה שהבנתי שבגלל המרחקים הגדולים בסין הדרך מהשדה לכל מקום לוקחת הרבה זמן ולכן כדאי למעט בנסיעות מהשדה לעיר, מהי דעתך?

התשובה:
הי, 

אם אתה מעוניין לראות עוד מקום בדרך אז הסיפור הוא שונה.
 
המקומות רבים, אבל תנסה את מחוז ח-נאן שם תוכל לקפוץ למנזר שאולין לעשות קונגפו, לעיר קאיפנג העתיקה ואפילו ללואויאנג לראות פיסול בודהיסטי חצוב בצוק. שלושה ארבעה ימים יספיקו.
 
תוכל גם לטוס למחוז חוננאן ולבקר במחוז הולדתו של מאו ולבקר בשמורה דג'אנג ג'יה ג'יה - כחמישה ימים.
 
האפשרויות רבות מספיק שתפתח את המפה ותראה את המרחב העצום בין בייג'ינג לגוו'לין.
 
טיול נעים
לראש העמוד 
...בבקשה המליצו לי על האזור בעיר שנגחאי שהוא הכי אטרקטיבי והכי מרכזי שאוכל גם בערבים החופשיים שלי להסתובב...

השאלה:

שלום, בחודש הבא אני בשנחאי לצורך עסקים. זה יהיה הביקור השביעי שלי בעיר ובכל פעם הוזמנו לי מלונות דרך סוכנות הנסיעות וכמעט בכל פעם זה היה באזור אחר של העיר הענקית הזאת... הפעם החלטתי שאני סוגר את המלון לבד (4 לילות) ורציתי בבקשה שתמליצו לי על האזור בעיר שהוא הכי אטרקטיבי והכי מרכזי שאוכל גם בערבים החופשיים שלי להסתובב. המון תודה

התשובה:
הי,

מלון הרדיסון על רחוב נאנג'ינג הוא במיקום מצוין.
 
הנה הכתובת:
 
 
בהצלחה
אלון
לראש העמוד 
...בעקבות השיטפונות רציתי לדבר עם מישהו על המסלול שאני מתכנן ולראות אם יש מקומות שעליהם רצוי לוותר ואולי גם לשמוע על מקומות חילופיים...

השאלה:
שלום, בתחילת אוגוסט אני טס לסין לתקופה של בערך חודש. אני נוחת בהונג קונג ומשם חשבתי להמשיך למחוזות יונאן וסצ'ואן. בעקבות השיטפונות רציתי לדבר עם מישהו על המסלול שאני מתכנן ולראות אם יש מקומות שעליהם רצוי לוותר ואולי גם לשמוע על מקומות חילופיים. אשמח לתשובתכם בהקדם האפשרי!

 

התשובה:
היי,

 

אני מעריכה שעד שתגיע התנאים ישתנו, מדי שנה יש שטפונות בסין זה לא משהו חדש אך זה כן משהו ששומעים עליו יותר בשנים האחרונות דרך התקשורת משום שסין הפכה להיות יותר נגישה.

 

אני ממליצה לך לדבוק בתוכניות שהכנת ולהתאים עצמך לשטח כאשר אתה מגיע לשם. תשאל אנשים בדרכים ותקשיב או תקרא חדשות, זאת האינדיקציה הטובה ביותר. 

 

טיול נעים ויבש לך

 

נעמה דור

לראש העמוד 
...האם אתה יכול להמליץ על מלון טוב, קרוב למדרחוב ננגינג או אזור קניות אחר עם תחבורה נוחה לתערוכה? האם אתה יכול להמליץ על מלון טוב, קרוב למדרחוב ננגינג או אזור קניות אחר עם תחבורה נוחה לתערוכה? ...

השאלה:
שלום אלון. אני ובעלי טסים לשנחאי, לתערוכה בNew international expo centre. האם יש רכבת מטרו משם למרכז העיר? האם אתה יכול להמליץ על מלון טוב, קרוב למדרחוב ננגינג או אזור קניות אחר עם תחבורה נוחה לתערוכה? רב תודות מראש.

התשובה:
הי,

קו מטרו מספר שניים מגיע לתחנת לונגיאנג בפודנוג-אחת לפני האחרונה ומשם יש אוטובוסי שירות לתערוכה
longyang. הנה מלון טוב על רחוב נאנג'ינג:
 
 
אלון
לראש העמוד 
עבור לתוכן העמוד