קורס לימוד סינית
מעוניין לכתוב בפורטל סין
טיול לסין בהתאמה אישית

תקצירי הספרים


 

ברבורי פרא, מאת רונג ג'אנג, הוצאת מעריב

אחד מהרומנים האוטוביוגרפיים ההיסטוריים החשובים ביותר שנכתבו על סין וספר חובה גם למי שסין אינה מענייניו. שלוש דורות: סבתא, בת ונכדה, ומאה שנים שקרה בהן כמעט הכול. שושלת קיסרית שיורדת מכיסאה, רפובליקה לאומנית, שתי מלמות עולם, מלחמת אזרחים עקובה מדם עד לניצחון הקומוניסטי וזו רק ההתחלה. מאת עידן אייל.

עץ המשי, מאת ג'אנג שיאנליאנג, הוצאת ספרים עם עובד

הנובלה הראשונה היא המרכזית ועל שמה קרוי הספר. ג’אנג יונגלין גיבור הסיפור נשלח למחנות "חינוך מחדש". תחושת הרעב והמחסור והעבודה הקשה מלווים את הספר מתחילתו ועד סופו אבל ג'אנג מצליח למצוא נחמה בדברים הקטנים שיש בחייו: חופש יחסי, ספר ("הקפיטל" של מרקס) ואישה מקומית בשם "עץ המשי". מאת עידן אייל.

בארץ סין, לאה גולדברג , הוצאת ספרית פועלים

לא בדיוק הספר שציפיתם לראות ברשימת ספרי החובה על סין וכאחד מעשרת הספרים המומלצים שלי. יחד עם זאת מדובר באחד הנרטיבים החזקים ביותר שקיימים בתרבות המערבית לגבי הדרך בה אנו תופסים את סין. מאת עידן אייל.

קולות האדמה, צ'ואנג-טסה, הוצאת מסדה

יש מעט מאוד ספרים נצחיים, כאלה ששרדו את ההיסטוריה למן תחילתה והם היו תקפים אז בדיוק כמו שהם תקפים היום. ספר זה הוא ספר חובה בכל בית, בין אם דיריו עוסקים בסין ובין אם לא. בספר מציג לנו החכם צ'ואנג-טסה את פרשנותו המיוחדת לפילוסופיה הדאואיסטית. מאת עידן אייל.

הטאו של קוף (המסע למערב), וו צ'אנג אן, אסטרולוג

ספר מבריק הנחשב לאחד מארבע הרומנים של הספרות הסינית הקלאסית. הספר נכתב בסוף המאה ה-16 על ידי המלומד וו צ'אנג אן. למעשה אסף וו אוסף של סיפורי עם ואגדות וליכד אותם לכדי רומן. הרומן כתוב בשפה עממית (בניגוד לשפת הפקידים) והיה בכך חידוש עצום בעולם הספרות הסיני דאז. מאת עידן אייל.

קיסרית, שאן סה, כנרת זמורה ביתן

ספר שהוא סוג של אוטוביוגרפיה דמיונית על הקיסרית היחידה ששלטה בסין (וו טזה-טיאן 690-705בתקופת שושלת טאנג) ומי שנחשבת לאחת משלושת הנשים הרעות של ההיסטוריה הסינית על אף השגייה הרבים (השתיים האחרות הן: צ'ה שי, הקיסרית האלמה 1856-1908 ואשתו הרביעית של היו"ר מאו ג'יאנג צ'ינג). מאת עידן אייל.

1421 – השנה בה סין גילתה את העולם, גאווין מנזיס, הוצאת "קוראים (1995) בע"מ"

ספר שהוא למעשה יותר מחקר אקדמאי מאשר סיפור מסע סוחף ויוצא דופן. הספר מגולל את סיפורו של הצי הגדול ביותר בעולם של המאה ה-15 תחת פיקודו של האדמירל הסריס ז'נג חה. סיפורו של האדמירל ז'נג חה ושל הקיסרות הסינית הוא מעניין ויוצא דופן. מאת עידן אייל.

החיים הסחופים, שן פו, הוצאת חרגול

הספר הנו רומן אוטוביוגראפי מיוחד של משכיל כושל המגולל את סיפור אהבתו לאישתו היפה והחכמה. הספר מחולק לארבעה פרקים כשכל אחד מהם חושף פן אחר בחייהם. במרכז הסר עומד הקונפליקט שמעורר סיפור אהבתם הגדולה. למרות התנגדות המשפחה וחרף המסורת הם מוצאים זה את זו. מאת עידן אייל.
  1. לעמוד הבא
עבור לתוכן העמוד