מעוניין לכתוב בפורטל סין
טיול לסין בהתאמה אישית
קורס לימוד סינית

תקצירי הסרטים

לרכב לבד לאורך אלפי מייל, Zhang Yimou, סין 2005

דייג כפרי יפני (קן טאקאקורה, "גשם שחור") מגיע למיטת חוליו של בנו הגוסס עמו לא דיבר שנים. הבן מסרב לראות את אביו אך אישתו מוסרת לידי האב קלטת על עבודתו של הבן על מנת שזה יוכל ללמוד כמעה על עולמו הפנימי ועל חלומותיו. בקלטת רואים את מחקרו הלא שלם של הבן על האופרה הסינית במחוז יונאן. מאת עידן אייל.

גיבור, Zhang Yimou, סין 2002

אפוס היסטורי מרהיב עטור משתתפים ואפקטים. אחד הסרטים החשובים והמרהיבים שנעשו לא רק בסין אלא גם מחוצה לה. זהו סרט חובה אם כי בפעם הראשונה לא מצליחים לחלחל כל הרבדים הסמויים והפנימיים של הסרט. מאת עידן אייל.

אפילו לא אחד פחות, Zhang Yimou, סין 1999

עלילת הסרט מתרחשת כמעט כולה בכפר עני ונידח בצפון סין. המורה היחיד בכפר (ובאזור כולו) נאלץ לנטוש את עבודתו מטעמים משפחתיים ואין איש שמסוגל למלא את מקומו מלבד ילדה בת 13. אין לה שמץ של מושג לגבי ניהול כיתה, היא חסרה כישורים חברתיים, מרבית תלמידיה צעירים ממנה בשנים ספרות בלבד, היא יודעת שיר אחד וגם אותו לא כל כך טוב. מאת עידן אייל.

מחול הפגיונות, Zhang Yimou, סין \ הונג קונג 2004

עוד סרט מרהיב של ז'אנג שמותח את גבולות האסטטיקה למחוזות שטרם נראו על מסך הקולנוע. יחד עם זאת יש תחושה, לפחות אצלי, כי הצלחתו המסחררת של "גיבור" (סרטו הקודם) הכניסה אותו לנישה מסחרית, הוליוודית, אקסטרווגנטית שבאיזשהו מקום קצת חוזרת על עצמה (ראה ערך: קללת פרח הזהב). מאת עידן אייל.

נמר, דרקון, Lee Ang, סין 2000

סרט מכונן שפתח מחדש את ז'אנר סרטי הלחימה הסיניים ולמעשה המציא אותם מחדש. מאז ברוס לי לא הוצגו אומניות הלחימה הסיניות בצורה כה יפה ואסתטית. סרט חובה שניתן בעזרתו להיכנס אל עולם הסיני הולך ונעלם. עולם בו הסינים מתהלכים בנעימות ורוגע, לבושים בגלימות ארוכות וצמה ארוכה עוד יותר מעטרת את ראשם. מאת עידן אייל.

בלזאק והתופרת הסינית הקטנה, Dai Sijie, סין 2002

הסרט מבוסס על הרומן האוטוביוגרפי למחצה של הסופר והבימאי דאי סיג'י. הוא עוסק באחת התקופות השחורות בעידן סין המודרנית – מהפכת התרבות (1967-1976). זהו סיפורה של סין במהלך "מהפכת התרבות", זהו סיפור המפגש וההתנגשות הבלתי נמנעת בין העיר לכפר, בין האינטלקטואל לבור כשלשם שינוי ידו של הכפרי והבור היא על העליונה, האומנם? מאת עידן אייל.
עבור לתוכן העמוד