קורס לימוד סינית
מעוניין לכתוב בפורטל סין
טיול לסין בהתאמה אישית

כלכלת סין

סדרת כתבות של דוד גליל העוסקת במודל הכלכלי הסיני


מערכת השלטון הסיני (8) - דוד גליל

רבים רואים בסין כדבר "הגדול הבא" לא רק כמעצמה כלכלית טכנולוגית אלא גם בהפיכתה לחברה בורגנית דמוקרטית ופלורליסטית. דוד גליל בכתבתו השמינית בסדרה ינסה להסביר מדוע לדעתו הנחה זו שגויה.

האם סין עומדת להשתלט על העולם? (7) - דוד גליל

בשנים האחרונות נכתבו ספרים ומאמרים רבים שמנסים לתאר מה יקרה אם וכאשר סין תהפוך למעצמה המובילה בעולם. דוד גליל בכתבתו השביעית ינסה לענות על שאלה זו.

אורבניזציה בסין (6) דוד גליל

אין ספק שתהליך האורבניזציה טומן בחובו יתרונות רבים עבור סין ואזרחיה. על היתרונות וההשלכות האפשריות של תהליך זה בכתבתו השישית של דוד גליל.

אורבניזציה כמנוע הצמיחה הבא של סין (5) - דוד גליל

סין לא תוכל להסתמך בעתיד על הייצוא כמנוע צמיחה עיקרי, ותאלץ למצוא מקורות חדשים להגדלת התוצר והתעסוקה. על כך ועוד בכתבתו הרביעית של דוד גליל.

כלכלת סין והעולם (4) - דוד גליל

היצור הסיני הזול הוריד את רמת המחירים של מוצרי צריכה רבים, הגדיל את כוח הקנייה של הצרכן העולמי והקטין את הסיכון באינפלציה. עם זאת, בשנים האחרונות נוצר פער עצום בין היצוא והיבוא הסיני. על כך ועוד בכתבתו הרביעית של דוד גליל.

שער החליפין והיואן (3) דוד גליל

כבר ב - 1979 עם ראשיתה של הרפורמה הכלכלית ראתה ההנהגה הסינית ביצוא כמנוע הצמיחה העיקרי בהתפתחות הכלכלית של סין. על הסיבות וההשלכות להחלטה זו בכתבה השלישית בסדרת כתבות של דוד גליל העוסקת במודל הכלכלי הסיני.

המודל הכלכלי הסיני (2) - דוד גליל

בניגוד למקובל במערב, המודל הכלכלי הסיני אינו מודל שמתמקד ברווחיות ויצירת ערך למשקיעים אלא מודל שמתמקד בצמיחה של התוצר. כתבה שנייה בסדרת כתבות של דוד גליל העוסקת במודל הכלכלי הסיני.

האם המודל הכלכלי/פוליטי הסיני בר קיימא? (1) - דוד גליל

בעשורים הקרובים סין תצטרך להתמודד עם אתגרים סביבתיים, כלכליים, דמוגרפים ופוליטיים מורכבים וספק גדול אם המודל הכלכלי פוליטי הנוכחי יוכל לספק תשובות לאותם אתגרים. בסדרת בכתבות הבאות ננסה לדון בחלק מאותם אתגרים ולהסביר מדוע המודל הנוכחי יתקשה להתמודד איתם. כתבה ראשונה בסדרת כתבות של דוד גליל העוסקת במודל הכלכלי הסיני.
עבור לתוכן העמוד