בחן את עצמך: "האם משפחתך היא משפחה קומוניסטית טובה?"

 

שלט קומוניסטי
עשרת הכוכבים לסיני התרבותי

 

שלט בכניסה לבית המעיד על עמידה בקריטריונים של הממשל הסיני
עשרת הכוכבים לסיני התרבותי

האם אתם יכולים לתאר לעצמכם שבכניסה לביתכם יופיע שלט מן הממשל המדווח על רמת ההשכלה של משפחתכם, רמת הניקיון בביתכם וכמו כן ידווח האם משפחתכם מכבדת את החוק ואוהבת את המדינה? לא יעלה על הדעת, נכון?

בסין, יתכן גם יתכן…

השלט הבא מופיע בכניסה לבתים של כפריים רבים ברחבי סין והוא נועד על פי הפרסומים הממשלתיים לקדם את הסוציאליזם ואת האזרחות הטובה של הכפריים.

השיטה- עשרה קריטריונים שונים המיוצגים על ידי עשרה כוכבים. אם הדרישה מיושמת, קיבלת כוכב. ריבוי כוכבים יביא לתגמול וכבוד למשפחה. שיטת הניקוד שונה מעט מאזור לאזור ומופיעה בפירוט באתרים של הממשל המקומי ברחבי סין.

ועכשיו, בחן את עצמך: "האם משפחתך היא משפחה קומוניסטית טובה?"

לפניכם רשימת הכוכבים ופירוט חלקי של הקריטריונים לקבלת הכוכבים מתוך אחד האתרים:

五爱星 "כוכב חמש האהבות"- אהבת המולדת, העם, העובדים, המדע והסוציאליזם.

法纪星 "כוכב המשמעת וכיבוד החוק"- כיבוד החוק בכפר. הימנעות ממריבות. ללא בעיות בנושאי מין, סמים, הימורים. אי מעורבות בפעילות דתית לא חוקית.

致富星 "כוכב העושר"- השתתפות פעילה בבניית הכפר, בני המשפחה בעלי מיומנות במלאכה כלשהי, שכר המשפחה מעל הממוצע, שטח המגורים גדול מ- 15 מ"ר לאדם, למשפחה יש מעל שלושה מכשירי חשמל.

计生星 "כוכב תכנון הילודה"- יישום מדיניות הילד האחד. התנהגות על פי עקרון "נישואין מאוחרים והולדת ילד באיחור" וזאת על מנת להעלות את איכות האוכלוסייה.

科技星 "כוכב המדע והטכנולוגיה" וכן "כוכב התרבות" 文教星– לימוד המדיניות הממשלתית, לימוד תרבות, השתתפות בסמינרים. המשפחה מנוייה לעיתון, למשפחה מעל 15 ספרים לאדם, במשפחה יש לפחות שני מכשירי תרבות או מכשירי ספורט, בני המשפחה מתעמלים באופן קבוע.

新风星 "כוכב החדשנות" – טקסי חתונה ואירועים משמחים אחרים נערכים ברוח מודרנית, טקסי לוויה נחגגים בסגנון פשוט. נימוס. בני המשפחה לא משתתפים בפעילויות בעלות מאפיינים פיאודליים או בפעילויות המבוססת על אמונות תפלות.

义务星 "כוכב מילוי החובות וההתנדבות" – חסכון במשאבים, השתתפות בעבודות ציבוריות באופן יזום, מילוי החובות בזמן, התנגדות פעילה להעסקת ילדים.

团结星 "כוכב האחדות"– עזרה לשכנים, פעילות למען העם.

卫生星"כוכב היגיינה"– בני הבית שומרים על ניקיונם האישי ועל ניקיון ביתם וסביבתם.

מה אתם אומרים על מבצע עשרת הכוכבים של תוכנית "האח הגדול" הסיני?

Tagged גילי שיינרPosted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.