בייג'ין

 

Urban Planing Museum
              Urban Planing Museum

 

מפגש אופייני עם אורחים שמגיעים לבייג'ין בפעם הראשונה מאופיין כמעט תמיד בתחושת הפתעה מצד המבקרים.

הם פשוט לא ציפו מבייג'ין להיות כל כך גדולה, עוצמתית, נקייה ומשגשגת.

בייג'ין היא חלון הראווה של סין כבר משנת 1403 שהקיסר השלישי בשושלת מינג יונגלה (Yongle), החליט להפוך את בייג'ין לעיר הבירה לצד נאנג'ין (שהייתה עיר הבירה באותה תקופה). הוא גם נתן לה שם חדש – Beiging, Bei – צפון, Jing – עיר.

יונגלה החליט להעביר את משכן הקיסר לבייג'ין (והקים את העיר האסורה), ולכן הפך את בייג'ין לעיר שתרשים ותדהים כל אורח ומבקר ובכך תשדר ותוכיח את כוחה של סין וכוחו של יונגלה בתור שליטה.

מאז ועד היום (כמובן עם עליות וירידות), נשמר מעמדה של בייג'ין כעיר החשובה ומרכז הכוח של סין.

רוב התיירים הישראלים שמגיעים לבייג'ין מבקרים במקומות הידועים והנדושים (אם כי מאוד מרשימים).

אנחנו מציעים יעדים נוספים שהופכים את חווית הביקור בבייג'ין לעניין יותר חי ומסעיר עם תחושה מדויקת יותר לגבי בייג'ין המודרנית: עיר דינאמית, עשירה (140,000 מיליונרים), מגוונת שמציעה מגוון חוויות וטעמים שמעט מאוד מקומות אחרים בעולם (אם בכלל) מסוגלים להציע.

מספר דוגמאות לצדדים הפחות מוכרים ומתויירים של בייג'ין שאנחנו מציעים לאורחינו:

 • המרכז החדש לאומנויות הבמה (הנקרא גם "ביצה"): מרכז אומנות מדהים ביופיו שנמצא לצד קונגרס העם ונראה כמו שילוב של ביצה וחוצון.
 • מקדש קונפציוס: מקדש קטן וכמעט לא מתוייר בלב החלק העתיק של בייג'ין. אחד המקומות הבודדים בבייג'ין שעדיין ניתן להרגיש בהם כמו בסין הקיסרית.
 • Xidan: מרכז האופנה והבילוי של צעירי בייג'ין. מאות רבות של חנויות בוטיק לצד מזללות ובתי קפה. חוויה מדהימה במיוחד בסוף השבוע שהמקום גדוש בבני נוער.
 • Urban Planing Museum: מוזיאון קטן אך מרשים שמתאר באופן פלסטי (כולל סרטי 3D) את ההיסטוריה של בייג'ין.
 • אזור השגרירות הישן: אזור השגרירויות הזרות בבייג'ין של תחילת המאה ה 20 הפך למתחם אולטרא יוקרתי עם גלריות אומנות ומסעדות פאר.
 • רחוב השדים: שוק הלילה האמיתי של בייג'ין עם עשרות מסעדות סיניות מכל הסוגים והמינים שפתוחות כל הלילה ומגישות מעדנים לאלפי הסועדים.
 • Suzy Wang: מועדון לילה המיתולוגי של בייג'ין.Village: ה"שינקין" של בייג'ין, המתחם אליו מגיעים היאפים המקומיים לראות ולהיראות.

 

Urban Planing Museum

Tagged דוד גלילPosted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

  צור קשר

  יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.