בייג'ינג-דיזיין – רהיטים בבייג'ינג – ד"ר שושן ברוש-ויץ

כמה אולמות תצוגה אפשר לראות ביום אחד?
מה שתענו יהיה פחות ממה שריכזו בקניון הרהיטים Macalline המבהיק מדרום מזרח לאיזור גאומאו, בשולי הטבעת הרביעית.
קניון הרהיטים
שמו המלא של הקניון: Red Star Macalline Home Furniture Mall

הדביקו בגוגל ותראו את המקום, המרחב והכתובת.

כשמונה [בעצם תשע] קומות של אולמות תצוגה, בחלל הדומה למלון, מפולש במרכזו – היכל רהיטים.

מדרגות קניון הרהיטים

מדרגות קניון הרהיטים

מסע של יום במחוזות של תרבות אירופה המערבית ואירופה המזרחית; נגיעות בתרבות סקנדינבית, אמריקאית, רוסית, אסיאתית, אוסטרלית וכמובן סינית. מי צריך מוזיאונים כשניו-אינגלנד, ארמון וינדזור, ארמונות ורסיי וההרמיטאז' הרוסי פרושים לצרכן או למשוטטי-ג'אסט-לוקינג?

פנים הקניון

פנים הקניון

סגנונונות: מודרני, קלסי, אתני, אירופי – אנגלי כבד ורומנטי מעוטר [לבן וסוגה בשושנים בדיוק כמו בפנסיון הענוג במדינת מיין], סקנדינבי נקי, איטלקי בטעם מאוזן, אמריקאי מרהיב ומנקר עיניים. אקלקטי כמו שבייג'ינג מעצבת את עצמה.

הנה ריהוט אוסטרלי. וואלה! הספרייה שבתמונה – 7,500 ש"ח לפני מיקוח.

חנות רהיטים בקניון

והנה איטלקי מוכר. היחידה השחורה נוחה במיוחד [באחריות]. הספה מעור בצבע חום טבעי עולה 10,000 ש"ח, הספה השלישית בצבע אפרסק [אפרסק?] – 5000 ש"ח. ספה בשני צבעים עם משענת ראש מתכווננת [כמו במלונות; שאפשר גם לישון עליה] – 1000 ש"ח.

חנות רהיטים בקניון

חנות רהיטים בקניון

חנות רהיטים בקניון

מערכות ישיבה לסלונים במטראז' או-לה-לה, מזנונים, שולחנות קפה, ויטרינות, פינות אוכל עם שולחנות שיש.

חנות רהיטים בקניון

כורסאות בחבילה משולשת [3X2X1], כורסאות בודדות, כסאות, הדומים, ארונות, חדרי שינה, מיטות אפיריון, שידות, ספסלים, שולחנות כתיבה, סיפריות, מערכות לאיפור, ארגזים לאפסון, קולבים אורכיים, שטיחים, כספות, מראות, נברשות, גופי תאורה, מעט ריהוט גן בקומת המרתף, פטנטים פונקציונליים של חלקי ריהוט ניידים, "תכשיטים" לבית, תמונות, אגרטלים, כדים, פסלים, פסלונים. נעדרים מהאג'נדה של היכל הרהיטים מטבחים ושירותים.

עץ מלא, ועץ-לא-עץ נוצץ ברמות גימור מבריקות ומושלמות. עץ בהיר, חום, שחור, כסוף, מוזהב ולבן. ריפוד עור, דמוי עור, מרקם נעים יותר מעור. מעט ריהוט מודרני מינימליסטי [מינימליזם לא הולך עם אימפריית בייג'ינג].

חנות רהיטים בקניון

רהיטים איכותיים נמכרים היום כאילו חזרנו לפעם. יש עוד מי שמנגרים בשכפול מקצועי לתפארת המקור. הזמנה אישית? יש. מותאם לחזון של עיצוב אישי [=פנטזיה] של הלקוחות.

חנות רהיטים בקניון

חנות רהיטים בקניון

והנה ריהוט כסוף

חנות רהיטים בקניון

ומה-זה-מקושקש

חנות רהיטים בקניון

והנה המופז:

חנות רהיטים בקניון

חנות רהיטים בקניון

אז איך חוזרים מכאן לרחוב הרצל?

**********************************

אם מאסתם בהיכלות סעו לרחוב הרהיטים. זה בעצם כפר בפאתי דרום-מזרח בייג'ינג העשירה. גאוביידיאן – Gaobeidian. רחוב ארוך ארוך ולא מתפתל. חנויות ענק, אולמות מלאכה. ריהוט סיני, אבל לא רק, מחירים זולים יותר.

ביקור בגאו-ביי-דיאן צופן מסע תיירותי שורשי. אחרי שתחצו את הנהר [בערפל או ביום בהיר]

תגיעו לרחוב הראשי

ותציצו לסימטאות השלוחות ממנו

תראו את השקדנות והיזע

בלילי [יש לה אתר ברשת] – Lily Antiques – יאחסנו בחינם עשרה ימים את הריהוט שתקנו אצלה. אחר כך יגבו כשש מאות יואן בחודש עבור האחסון, עד שייאסף למשלוח. אם הגעתם אליה בצהרי היום והרעב מכרסם, הזמינו בהלך רוח צנוע קערת נודלס [10 יואן]. לא לשכוח לומר "בו–לה–דה" [=לא חריף], אחרת תאכלו אש.

******************

משחק נחמד השיטוט הזה בין רהיטים, הקריסה על כס מלוכה, הנשפכות על ספה של נסיכה. אין טעם לפוצץ את הבועה בתמונה של הריהוט בדירת המעונות שלי.