בדיקת אמינות ראשונית של ספקים בסין

אבחנה בין בקרת איכות לבין בדיקת אמינות ספק
בדיקת אמינות ספק משמעה ביקור אצל הספק, שיחות עם אנשי הצוות שלו, בדיקת התקנים שלו, בדיקת תעודות ורישיונות, בדיקת בעלות ועוד. בדיקה זו מבוצעת בטרם הועבר תשלום כלשהו לספק.
בקרת איכות משמעה בדיקת איכות הסחורה שסופקה אל מול ההזמנה. כלומר, בדיקה שאכן סופקה אותו הסחורה שהוזמנה מבחינת כמות ואיכות. בדיקה זו מבוצעת כאשר הספק מודיע ללקוח שהסחורה מוכנה. מבצעים בקרת איכות, משלמים לספק את התשלום הסופי ואוספים את הסחורה. המשך קריאה

בדיקה ראשונית של אמינות הספק הכוללת ביקור במשרד/מפעל, בדיקת רישיונות ואישורים, בדיקת מתקני היצור, בדיקת המחסנים (על מנת לראות שהמפעל פעיל). בנוסף, נבחנת הבעלות על המפעל, על מנת לוודא שהגורם עימו יצרת קשר הינו אכן הבעלים של המפעל.

במרבית המקרים, אם לא ביצעת בדיקה ראשונית, והתברר שהספק איננו אמין – אין מה לעשות מול הספק הסיני. בדרך כלל לא ניתן לאתר אותו, וגם אם ניתן לאתרו, לא משתלם לתבוע אותו אלא אם כן ההפסד הכספי שלך גבוה מאוד.

אנו מקבלים לאתר פניות יומיומיות (ראה בהמשך) של יבואנים שנפלו קורבן לחוסר אמינותו של הספק. מקרים כגון היעלמות הספק הסיני לאחר העברת תשלום, קבלת סחורה שונה מזו שהוזמנה, קבלת סחורה פגומה וכד' הם עניין שבשגרה. אנו ממליצים בחום לכל יבואן לברר היטב עם מי הוא עומד לעשות עסקים בסין בטרם יועבר תשלום כלשהו לספק.

פורטל סין, בשיתוף המכון לידידות סין, מעניק שירות בדיקה ראשונית של הספק הסיני, ומאפשר לך לבצע יבוא איכותי מסין במינימום סיכון.

  לפרטים נוספים הקשורים לשירות בדיקת ספקים סיניים, אנא מלא את הטופס הבא:

  שאלות לדוגמא שנשלחו על ידי הגולשים לפורטל סין. לצערנו, התשובה לכל השאלות היא:
  אין מה לעשות!

  לצורך שמירה על פרטיות השולחים, הושמטו כל הפרטים מזהים כגון שמות מפעלים, שמות חברות וכדומה. במקום הפרטים מופיע הסימן "…"

  • הוזמנה סחורה לפי חשבונית פרופורמה מחברה גדולה בסין, התמורה שולמה והסחורה לא נשלחה ע"י היצרן. איך אפשר ללחוץ עליו לספק את הסחורה או להחזיר את הכסף?
  • קניתי סחורה בסין ,הספק קיבל את הכסף ונעלמו עקבותיו מה עושים? בבקשה עזרתכם.
  • אנו מייצגים בהצלחה רבה מספר חברות סיניות בתחום … חברה אחת פגשנו בתערוכה בשנחאי והחלטנו לייבא את מוצריה לארץ. הוצאה הזמנה ושולמה מקדמה. לצערנו למרות שנשלחו אי מיילים רבים וניסיונות להתייחסותם בטלפון, לא קיבלנו מענה והם מתעלמים מפנייתנו. אנו מרגישים שאין לנו כלים בשלב זה לעמוד מולם ולקבל את המגיע לנו (חלקים או את המקדמה חזרה). אבקש את עזרתכם כיצד לפעול מול חברה זו והאם ניתן להיעזר בכם להפעלת לחץ על החברה הסינית?
  • שלום, הזמנתי … מחברה בשם … במשלוח קיבלתי … חלוד שלא מתפקד ולא מתאים בכלל לתחום ה… שהזמנתי! מה אפשר לעשות? שילמתי 28,000$! אנא עזרתכם.
  •  שלום רב, קניתי סחורה (…) עשויה פלדה. החומר הגיע עם חלודה. הספק לא רוצה לפצות. חברת הביטוח גם כן לא רוצה לפצות. שלחנו לספק מכתב על ידי עורך דין בסין אך הספק אפילו לא טרח לענות. האם השגרירות יכולה לעזור בנושא?
  • שלום! לפני כחודש יצרתי קשר עם אדם סיני באמצעות אתר האינטרנט שלו שמציג למכירה פרטי לבוש סיכמתי איתו שתמורת … אני אקבל … זוגות נעליים כולל משלוח לישראל. העברתי לו את הכסף כמוסכם והוא שלח לי את מספר דבר הדואר הרשום. לפני מספר ימים קיבלתי את החבילה ובמקום … זוגות נעליים קיבלתי רק … פניתי לבחור הסיני מספר פעמים אך לצערי אני לא מקבל כל תגובה. חשוב לציין שיש לי את כל התיעוד להוכחה שאני צודק. עד לרגע זה האתר של הבחור הזה חי וקיים,כלומר אין בעיה לעלות על עקבותיו. מבקש את הסיע שלכם בעניין. תודה
  • חברת … נמצאת בקשר ארוך עם מספר יצרנים סיניים. לאחרונה נתקלנו בבעיות מול יצרן סיני שקבל תשלום מקדמה אבל עדיין לא העביר ציוד כנדרש. ניסינו למעלה מחודשיים לקבל תמיכה ללא הצלחה יתרה. אשמח לקבל הנחיות כיצד ניתן לוודא שהיצרן אכן פעיל.
  • הנני אשת רכש בחברת מ … שעוסקת באופן שוטף ביבוא מהמזרח, סין בעיקר. בעסקה האחרונה שביצעתי מול חברה מסין בשם … הסתבר שמדובר במזימת הונאה ואין בכוונת הספק לשלוח אליי את הסחורה עלייה שילמתי. אודה לך אם תוכל ליצור איתי קשר על מנת שאוכל להיעזר בך באפשרויות החוקיות העומדות לרשותי מול הספק הפיקטיבי.
  • חלק מיבוא מסחרי הגיע לא תואם את הדוגמאות. היצרן מודה שטעה אבל לא מוכן לפצות ושלם את הנזק. גם איום בפנייה לקונסול המסחרי הסיני לא שינה דבר והיצרן אף לא עונה למיילים מאיתנו מה ניתן לעשות?
  • … האם ניתן לשלוח מכתב מעורך דין, או לחילופין, מה ירתיע אותם מלהיחשף לתביעות, כי למרות מה שאתה אומר הסינים גם מאוד פוחדים מלכלוך שמם הטוב (לא מדבר על הרמאים שבניהם)… יש לי כתובות ומספרים של המשרד שלהם.
  • שלום רב, אני מנוי באתר סחר עם המזרח לאחרונה רציתי לייבא מצלמות וכאשר העברתי את הכסף נעלמו המצלמות והאנשים והטלפון נותק. יש לי מספר חשבון בנק מספר טלפון ויש להם אפילו אתר אינטרנט האם ניתן לפנות למשטרה הסינית ולמצוא אותם? כמו כן את הכסף עבור הדוגמא העדפתי להעביר דרך הדואר כלומר בווסטרן יוניון בשל העמלה הנמוכה יחסית לסכומים קטנים יחסית כך שניתן לאתר אותם גם ע"פ מקום האיסוף שעה ותמונה ממצלמת סניף הדואר המקומי. בברכה…
  • שלום, לפני כחודש ביצעתי הזמנה דרך אתר "אליבבה", מחברה שהיתה רשומה כגולד ממבר כבר שלוש שנים – כלומר, חברה שלכאורה פרטיה אומתו. לפני כשבוע הפריטים הגיעו, מזוייפים ולא נכונים. פניתי אל החברה (שבינתיים פרופילה נעלם מאליבבה) ושום דבר לא עוזר. פניתי לאליבבה והם מתנערים מאחריות (ואין לי איך להוכיח שזו אשמתם,משום שהפרופיל הרשמי שלהם באתר המסחר עצמו כבר ירד ומספר הפרופיל באתר החברה השתנה). מה שכן יש לי הם פרטי הבנק של החברה. האם פרטים כאלו יכולים להספיק לניסיון להחזיר את כספי? האם יש לי בכלל מה לעשות בנוגע לעניין המצער? אשמח לשלוח פרטים, כולל תכתובות ביני לבין החברה, פרטים נוספים עליהם, חשבוניות שסיפקו וכן הלאה.
  עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
  אם לא תפרסם - איך יבואו