מכס ועמילות מכס

עמיל המכס תפקידו לייצג את היבואן מול רשות המכס, ולכן חשוב מאוד לבחור עמיל מכס בעל ניסיון בכלל ובעל ניסיון ביבוא מסין בפרט.

תפקידו של עמיל המכס הינו לשחרר את הסחורה שהוזמנה והגיעה לנמל בישראל, אך ניתן לחלקה לשניים:

א.  טיפול במכס:

המקצועיות המרכזית של עמיל המכס טמונה ביכולתו לסווג את המוצרים שהוזמנו.
סיווג מוצרים משמעו התאמת קוד המכס המתאים לכל מוצר שיובא: לכל קוד עשוי להיות שיעור מס שונה ודרישות שונות הנוגעות לתקינה הנדרשת. שיעור המכס הרגיל הינו 12%, אך מוצרים רבים זוכים לפטור או למס מופחת.
סיווג המוצרים, אם כן, הוא שלב חשוב ביותר, ולכן יש לבחור עמיל מכס מקצועי ויסודי, אשר יבחן לעומק את המוצרים שהזמנת ויסווגם בהתאם.
בנוסף, עמיל המכס מטפל בכל הצדדים הטכניים הנלווים לשחרור הסחורה בנמל: הכנת הניירת, ביצוע תשלום המיסים ועוד. המיסים הינם מכס (אם חל) ומע"מ.

ב. טיפול בתקינה (אם יש צורך):

במידה וסיווג הפריטים שהוזמנו מעלה כי יש צורך בתקינה, בין אם על ידי מכון התקנים או אחד ממשרדי הממשלה (משרד התקשורת, משרד הבריאות וכד'), יהיה על עמיל המכס להציג את האישורים בטרם יוכל לשחרר את הסחורה בנמל.
טיפול בהשגת האישורים השונים עשויה להתבצע על ידי היבואן או על ידי עמיל המכס. מן הראוי שהיבואן יהיה מודע לצרכי התקינה בטרם בחירת הספק וביצוע ההזמנה, על מנת לוודא שהמפעל והסחורה יעמדו בדרישות התקן הישראלי.

כיצד אם כן לבחור עמיל מכס?

  • עמיל מכס בעל ניסיון ביבוא מסין
  • עמיל מכס מקצועי אשר בוחן את הפריטים לעומק בטרם יסווגם
  • עמיל מכס שיכול לטפל במהירות וביעילות בבירוקרטיה הקשורה לשחרור הסחורה

במקרים רבים לעמיל המכס שיתוף פעולה עם חברת שילוח מסוימת. לעיתים שיתוף פעולה זה פועל לטובת היבואן כיוון שיש תיאום טוב בין העמיל למשלח, אך תמיד מומלץ לבחון את עלויות השילוח בין מספר חברות שילוח.

עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.