בריאות נוסח סין, מאת ד"ר רון גדעון, הוצאת אסטרולוג

על הספר – בריאות נוסח סין

הדבר הראשון שידעתי על סין היה שאוכל סיני זה הכי-הכי. מפה לאוזן סופר משהו על רפואה סינית, כאילו מדובר בסוג שהוא של עבודת אלילים. בינתיים עברו כ- 40 שנה, האוכל הסיני הפך להיות OUT ואילו הרפואה הסינית הפכה להיות IN כמעט מיינסטרים, אפשר למצוא אותה אפילו בתוך קופות החולים. כל מה שאנו יודעים כיום על רפואה אלטרנטיבית ושמות כמו רפלקסולוגיה, שיאצו ואחרים נשמעים לנו כל כך מוכרים ומקובלים, אבל את הדרך להם סללה האקופונקטורה, הרפואה הסינית.

האקופונקטורה היא רפואה עתיקת יומין והטיפול בה נעשה באמצעות דיקור במחטים. זה נשמע יותר הגיוני, לאחר שקוראים את הסיפור הבא: לפני כששת אלפים שנים, כאשר החץ והחרב היו כלי המלחמה המקובלים, שמו לב לתופעה מוזרה. לעיתים, בעקבות דקירת החץ או החרב, חלה דווקא הטבה במצבם של הפצועים, כאשר בעיה רפואית קודמת שלהם, באה על פתרונה. מסופר גם על אחד הקיסרים שהיה על סף עיוורון, הוא נתקל בסלע חד ומעד. הוא נדקר והפלא ופלא, ראייתו השתפרה. הוא שנתן הוראה לחכמי החצר לבדוק תופעה מוזרה אך ידועה, פציעות הגורמות דווקא לריפוי והחלמה.

את הסיפור המעניין הזה, ועוד רבים אחרים, מצאתי בספרו של ד"ר גדעון רון "בריאות נוסח סין". ספר חדש שיצא לאור בהוצאת "אסטרולוג". ספר ידידותי ביותר לקורא, זה שאינו יודע דבר וגם לזה שהוא כבר הרבה יותר ידען. כפי שמעיד ד"ר רון על עצמו על גבי הכריכה "הספר הזה הוא רומן, רומן שאני מנהל עם הרפואה הסינית כמעט ארבעה עשורים. הוא אינו ספר הדרכה מבוהק, גם לא ניסיון להטיף למשהו אולי רק להיטיב עם מישהו". לא תמצאו בו הסברים ארוכי נגן או פלפולים אקדמאיים מאירי עיניים. יש כאן טעימה קלה על קצה הצ'ופ-סטיקס, של השקפת עולם בריאותית שעניינה, בנוסף לשימור החיים והארכתם, גם שיפור איכותם".

אלה דברים בשם אמרם, שמדברים בשם עצמם. הספר מלא חכמת חיים, סיפורים, משלים ופתגמים. ספר העוסק באספקטים השונים של החיים בסין. בתפיסת העולם התרבותית, בפילוסופיה, במנהגים, באורחות החיים ואחרים. ציטוט נוסף מעל גבי הכריכה: " אדם פונה למורה סיני: "אנא למדני את תורתך." כשהתברר למורה כי הלה הוא רופא, אמר לו: "לך למטופליך וטפל בהם באהבה, זו התורה הסינית". כמובן שנמצא בספר גם מונחים טכניים ומקצועיים כמו היאנג והיין, הצ'י, מרידיאנים ואחרים, אבל עיקרו הוא בתפיסת החיים הסינית והקבלתה לזו המערבית, או יותר נכון, שונותה מזו המערבית.  אם ברפואה מדובר, אדגים במה המדובר. למשל, ברפואה המערבית הולכים אל הרופא כשאנו חולים ומשלמים לו כדי שיטפל במחלה. אצל הסינים הולכים לרופא ומשלמים לו כדי לטפל ולשמור על הבריאות. כשיש מחלה, זהו סימן כי הרופא נכשל במשימה ואינו ראוי לשום תמורה.

כדברי ד"ר רון, רופא סיני הוא גם מורה דרך, ובלטינית "דוקטור" פירושו מורה. ד"ר רון, בספרו "בריאות נוסח סין", הוא מורה דרך מצוין על סין. לא רק רפואה סינית, אפוקנטורה ומרידיאנים, ספר מומלץ לקריאה לכל אחד, ספר חכם.

ספר

Tagged דר' גדעון רוןPosted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.