רפואה סינית היום – שילוב בין מזרח ומערב

הסימנית הסינית לרפואה – YI 醫 – טומנת בחובה המון מידע על הרפואה הסינית ומסמלת את הדרך בה המלומדים הסינים הקדמונים לפני שנים, בזמן שבו התפתח הכתב הסיני, השתמשו ברפואה. החלק העליון השמאלי של הסימנייה מראה אשפת חיצים ומצד ימין – יד בתנועה. ביחד זה אומר שימוש במחטים/חיצים כנגד ההשפעות הרעות שגורמות למחלה. בחלק התחתון של הסימנייה אנו רואים כד מלא במרקחת צמחים. משחר ההיסטוריה וגם כיום הסינית הרפואה הסינית השתמשה בדיקור ובצמחי המרפא על מנת לרפא מחלות שונות.

סימניה סינית

כיום הרפואה הסינית משלבת בין ידע שנצבר לאורך אלפי שנים יחד עם הרפואה המערבית המודרנית.

בעשרות השנים האחרונות נעשו אינספור מחקרים קליניים ומעבדתיים שהוכיחו את יעילות הרפואה הסינית בתחומים שונים כמו – בעיות כאב, בעיות פוריות, מיגרנות, מפרקים, עיכול, נוירולוגיה וסרטן. במסגרת מחקרים אלו נקודות דיקור מסוימות או פורמולות צמחים מועמדים במרכזם של במחקרים קליניים ומעבדתיים מודרניים לחלוטין אשר בודקים את יעילותם. בנוסף השילוב נעשה בעיקר בצורה בה הרופא/המטפל הסיני נסמך בצורה רבה על מבחנים ובדיקות מערביות.

בעולם המערבי חלק ניכר מהמטופלים הפונים לטיפולי הרפואה הסינית הינם כאלו שלא מצאו מזור ברפואה המערבית – בין אם הטיפול המערבי לא עזר או שמביא איתו תופעות לוואי שונות או בין אם האדם מחפש פיתרון טבעי לבעייתו. לכן המטופל יגיע מאובחן (מבחינה מערבית) עם תיק שלם של בדיקות ואבחנות מרופאים שונים.

לכן אני כמרפא סיני, בנוסף לשיטות האבחנה המסורתיות של הרפואה הסינית – כמו אבחנת הלשון, הדופק, התשאול וההסתכלות החיצונית – משתמש גם בבדיקות המערביות איתן מגיע המטופל. כך המרפא הסיני מצליב את הידע "הסיני" עם הידע "המערבי" על מנת להגיע לאבחנה המדויקת ביותר.

כך לדוגמא מקרים שונים שאני נתקל בקליניקה –

במקרים של כאבי צוואר, גב תחתון, צליפת שוט – אבקש הדמיות רנטגן ואיעזר בבדיקות פיסיקליות שונות.

לדלקות פרקים – אבקש בדיקות דם על מנת לעקוב אחר שורות הדם השונות, מדדי דלקת ועוד.

בעיות פוריות הגבר – בדיקות זרע ופרוסטטה על מנת לעקוב אחר כמות ואיכות הזרע, כמו גם דלקת בפרוסטטה.

לבעיות קיבה – גסטרוסקופיה על מנת לעקוב אחר רמת הדלקת ולראות אם ישנה התפתחות טרום סרטנית או סרטנית.

בבעיות השמנה ובעיות מטבוליות – אבקש בדיקות דם לעקוב אחר מדדים כמו כולסטרול, טריגליצרידים, חומצה אורית.

הרפואה הסינית עברה מהפכה של ממש בארץ וכיום נמצאת בכל קופות החולים במסגרת הטיפולים המשלימים, דבר שהופך אותה כיום לזמינה לכלל האוכלוסייה. במספר בתי חולים אף הוקמו מחלקות חוץ של רפואה סינית שבהן עובדים בשיתוף עם הצוות הרפואי הקונבנציונלי ומצליחים לעשות אינטגרציה אמיתית ולהשיג תוצאות אופטימליות מהטיפול.

Tagged רן פרנקלPosted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.