אמנות עכשווית ותרבות סינית

ציור של ZHAO LIטעם, שביעות רצון ואושר ZHAO LI. NAMOC המוזיאון הלאומי בייג'ין 2011 – רות המאירי

ZHAO LI ילידת בייג'ין. חברה באגודת האומנים. אוצרת. סמנכ"ל הוועדה לתכנון העיר בייג'ין. דירקטורית בגוף המנהל את תערוכת תכנון העיר בייג'ין.

תמונה מהמוזיאון הלאומי

תערוכה במוזיאון הלאומי של בייג'ין 2010 NAMOC – רות המאירי

האקדמיה CHENGDU צעדה צעדים גדולים מאז היווסדה ב 1980. זמן זה תואם את הרפורמות הכלכליות שהחלו בסין ב 1979. התערוכה לכבוד יום הולדתה של האקדמיה.

פסל

חיים חדשים מבין ההריסות, פסלת קוריאנית, בייג'ין 2010 – רות המאירי

עבודותיה עמודים הבנויים מחוליות חוליות שהתמוטטו ונבנו מחדש. אימא אדמה. נשים בהריון. חיים חדשים.

ציור בשמן

תערוכת ציורי שמן ב NAMOC המוזיאון הלאומי בסין, בייג'ין 2010 – רות המאירי

הציור המסורתי הקלאסי בסין בדיו או בצבעי מים, על נייר או משי. זו מסורת רצופה בת אלפיים שנים. שיא ההתפתחות של ציורי השמן חלה בשנות השמונים. עם הכלתן של הרפורמות הכלכליות, הפתיחות והשינוי בחיים החברתיים והכלכליים.

ממצא ארכאולוגי

ממצאים ארכיאולוגים מרהיבי עין ומוסיפי דעת, CAPITAL MUSEUM בייג'ין 2010 – רות המאירי

בתערוכה כ 260 ממצאים שלוקטו מ 20 מוסדות ומוזיאונים לארכיאולוגיה ברחבי סין, ותיארוכם מהתקופה הניאוליטית המצוינת בסין לפני 20 אלף שנים לפנה"ס.

חנות רהיטים

בייג'ינג-דיזיין – רהיטים בבייג'ינג – ד"ר שושן ברוש-ויץ

כמה אולמות תצוגה אפשר לראות ביום אחד? מה שתענו יהיה פחות ממה שריכזו בקניון הרהיטים Macalline המבהיק מדרום מזרח לאיזור גאומאו, בשולי הטבעת הרביעית.

אומנות מקובה

אמנות אוונגארדית מקובה, גלריית XIN DONG CHENG CONTEMPORARY ART בייג'ין 2010 – רות המאירי

קובה הייתה המדינה הראשונה מארצות אמריקה הלטינית שקשרה קשרים דיפלומטיים עם סין.

עבודה של הארכיטקט פרנק גרי

הארכיטקט פרנק גרי, תערוכה ב VILLAGE, בייג'ין 2010 – רות המאירי

במתחם ה VILLAGE בבייג'ין, מוצגת תערוכה של פרנק גרי אחד מגדולי הארכיטקטים בעולם. בתערוכה מוצגים עבודותיו של גרי הנמצאות במקומות שונים בעולם.

אומנות הדפסים אמריקאית

אמנות הדפסים אמריקאים, המוזיאון הלאומי בייג'ין NAMOC, אוקטובר 2010 – רות המאירי

התערוכה מייצגת התפתחות ההדפסים האמריקאים בשלושים השנים האחרונות. זו הפעם הראשונה להצגת אמנות הדפסים עכשווית אמריקאית בסין.

פסלוני קרמיקה

קסם פסלוני קרמיקה. המוזיאון הלאומי בייג'ין NAMOC, אוקטובר 2010 – רות המאירי

ZHANG דור שישי למשפחת אמנים. חופשי מהשפעת הפיסול המסורתי שהופיע במאוזוליאומים של הקיסרים או דמויות פילוסופיות רוחניות או דתיות. פסלוניו ריאליסטיים ובעלי מנעד גדול של דמויות.

גלריית LINE

LI ZHIHONG. גלריית LINE. בייג'ין אוקטובר 2010 – רות המאירי

יליד 1969 ב JIANXI, פרובינציית GANGZHOU. מ – 2006 צייר במשרה מלאה. תמונותיו נמכרות ב 10 אלפים דולר ואף יותר בקריסטי'ס בלונדון. כל התמונות המוצגות כאן – שמן ואקריליק על קנבס.

תערוכה בגלריה

ביצועים נהדרים. תערוכה בגלריית PACE BEIJING עד ה 10 בדצמבר. בייג'ין 2010 – רות המאירי

התערוכה מציגה פרספקטיבה חדשה באמנות הסינית העכשווית. זו חיונית, מרגשת, ובאותו הזמן גם מדאיגה. קשה לצפות כוון התפתחותה. בתערוכה 30 אמנים פעילים וידועים בסין ובעולם.

גלריה איבריה

יצירה בהתהוות : מעגליות ותרגום מחדש. גלריית איבריה – רות המאירי

37 אמנים התגלו ברחבי סין וטייוואן. ניתנה להם יד חופשית ליצור, לערוך ניסויים מחשבתיים, שהוליכו ליצירתיות ולהתגשמות חלומותיהם. בתערוכה ניתן לראות אמנות עכשווית ניסויית בדרך רב תחומית.

המוזיאון הלאומי בייג'ין

ביאנאלה מס.4 בבייג'ין, המוזיאון הלאומי בייג'ין – רות המאירי

זו השנה הרביעית ברציפות בה נערכת בבייג'ין ביאנלה, התערוכה נערכת בסימן האקולוגי – אחריותם של אומנים עכשוויים לשמור על עולמנו. התערוכה נקראת – דאגה לסביבה ולקיום אנושי.

אופנה בבייג'ין

האופנה כאמנות, VILLAGE בייג'ין 2010 – רות המאירי

הקונספט בסין של האופנה כאומנות, הובילה ליצירת תערוכה גדולה ב VILLAGE בבייג'ין. הבמה והמדיה השייכות לאופנה הפכו לייחודיות באופנה כאומנות. יש להן דרכים אפקטיביות מיוחדות להבעה. התרומה המשמעותית היא להפוך את MADE IN CHINA ל CREATE IN CHINA.

ה VILLAGE ב SANLITUN.

הלו זה בייג'ין? או ניו יורק? – רות המאירי

ה VILLAGE ב SANLITUN. לא לטעות! לא מדובר בכפר קטון באמצע בייג'ין… זו דוגמא לארכיטקטורה אולטרה מודרנית, חדשנית, בתי זכוכית עתידניים, טקסטורה וצבעים לא רגילים, מרכז יוקרתי מלוטש, מצוחצח, סטייליסטי, קוסמופוליטי. איזור נדל"ני בין היקרים ביותר בבייג'ין.

אבן דיו

סוד הקסם…. אבן דיו YAN – רות המאירי

"ארבעת אוצרות הלימוד" או "ארבעת הדברים היקרים בספריה" כך מכנים בסין אבן דיו, אבן מלבנית (מוט) דיו, מכחול ונייר. ככל שהאבן חלקה יותר היא מעידה על הטיב. אבני דיו מגולפות נחשבות כמלאכת מחשבת. במוזיאונים בסין ניתן לראות אבני דיו בנות אלף שנים ויותר.

כלים עתיקים

נייר? בסין? – רות המאירי

על פי ממצאים ארכיאולוגיים הומצא הנייר בסין בסביבות 100 לפני הספירה, בזמן שושלת האן. ממצא ראשון התגלה במערות DUNHUANG, בפרובינציית GANSU. מייחסים את ההמצאה לסריס סיני, קצין משכיל, ששרת את הקיסר HO DI, בשם TS'AI LUN.

אומן נייר

JIANJHI מגזרות נייר, פסטיבל איכרים, בייג'ין 2010 – רות המאירי

אחת ממלאכות היד המיוחדות לסין. כל הדגמים הם עבודת יד מדויקת להפליא הנראים לעיתים כבעלי שלושה מימדים ובדרך כלל בצבע אחד. לאמנים במגזרות דמיון רב, אבסטרקטי משהו. על ההיסטוריה והשימושים הרבים לאמנות זו בכתבתה של רות המאירי.

ציור של פוי

DENG XIAO גלריית PATA בייג'ין 2010 – רות המאירי

רוב הדמויות המופיעות בציורים הן של פויי – (PUYI) הקיסר האחרון XUANTONG EMPEROR, שמונה לקיסר בהיותו בן שנתיים ועשרה חודשים על ידי הקיסרית המנצ'ואית XISHI, ממש לפני מותה. כך גם נפתח הסרט "הקיסר האחרון" של ברטולוצ'י.

תמונה מתערוכת ארצות ערב

תערוכה מארצות הליגה הערבית, CAPITAL MUSEUM בייג'ין 2010 – רות המאירי

הזדמנויות לראות עבודות אמנות מארצות החברות בליגה הערבית אין לנו. התערוכה אורגנה על ידי משרד התרבות הסיני לכבוד שבוע ערביה שהתרחש בבייג'ין ביוני 2010.

תמונה של זוג טאיוואני

YAN YUNTAI & XU WANTIAN זוג טיוואנים. המוזיאון הלאומי NAMOC. בייג'ין 2010 – רות המאירי

זוג ציירים מפורסמים מטייוואן, מציג לראשונה במוזיאון הלאומי של סין. JAN YUNTAI, בנו של נשיא טייוואן לשעבר. יו"ר חבר המנהלים של אגודת המהנדסים הטיוואנית. מדען בעל הישגים יוצאי דופן. החל לצייר בגין אשתו, הציירת XU WANTIA לקראת ה 60 בחייו.

כיסונים ממולאים

פסטיבל סירות הדרקון DUANWU JIE – רות המאירי

פסטיבל סירות הדרקון נחגג השבוע בסין. היום החמישי, בחודש החמישי, של שנת הירח הנהוגה כאן. קיימות גרסאות שונות המסבירות את קיום החג ועל אחת מהן בכתבתה של רות המאירי

תמונה מהמוזיאון הלאומי

תיאטרון צלליות, המוזיאון הלאומי NAMOC, בייג'ין 2010 – רות המאירי

תיאטרון הצלליות החל בסין משושלת האן 220 לפנה"ס – 206 לספירה. מאז שושלת סונג הדרומית 960 – 1270 לספירה, הפך התיאטרון שגריר לתרבות הסינית ברחבי העולם.

המרכז הלאומי לאומניות הבמה

המרכז הלאומי לאומנויות הבמה.בייג'ין. National Centre Performing Arts (NCPA) – רות המאירי

בימים אלו מתרחש פסטיבל אופרה במרכז הלאומי לאומנויות הבמה בבייג'ין. בין היצירות – כרמן (ביזה), ריגולטו (ורדי), לה טרוויאטה (ורדי), שיקוי אהבה (דוניצטי) ועוד.

שלט פרסומי של הפסטיבל

הופעת Nederlands Dans Theater תיאטרון המחול ההולנדי, מאי 2010 בייג'ין National Centre For The Performing Arts – NCPA – רותי המאירי

הקהל הסיני דומה בתשואותיו, בקריאות העידוד וההתפעלות שלו לקהל בעולם המערבי. אלא שבאולם היה רוב לקהל צעיר, גברים רבים, כמעט ללא זרים, ושואפי תרבות כולם. האולם על יותר מ 3000 מקומות הישיבה בו היה כמעט מלא.

תמונה מגלרייה של הצייר צ'נג יונג

CHENG YONG גלריית MOUNTAIN ART & FRANK LIN ART בייג'ין 2010 – רות המאירי

CHENG YONG צ'נג יונג – אמן סיני המשלב בין הציור המודרני למסורתי. מאמץ מהמערב את טכניקת הציור בצבעי שמן, הנחשבת טכניקה יחסית חדשה בסין. כצייר נאמן לתקופה, עשה תפנית חדה מציור דמויות היסטוריות הרואיות, ברוח קומוניסטית, לעבר עולם פנימי, לתיאור רגשות עגמומיים משהו ולמחשבותיו.

 תערוכה בגלריית CONTINUA

תערוכה בגלריית CONTINUA בבייג'ין – רות המאירי

למבקר בבייג'ין בימים אלו, כדאי להתענג על עבודות אמנות באחד משלושה אזורי אמנות בבייג'ין, המפורסם שבהם 798, בגלריית CONTINUA, תערוכה קבוצתית בין לאומית ,המייצגת אמנות עכשווית.

סמל איגוד התעשיינים הסיני

זכייה בתחרות עיצוב מוצר בסין

לפני כחודש התקיימה בסין תחרות בחסות איגוד התעשיינים הסיני, ומוצר שעוצב על ידי אלון רזגור מישראל זכה בפרס איכות העיצוב על מוצר רפואי – כל הכבוד!