אירועים של לשכת המסחר הישראלית בסין

 

לשכת המסחר הישראלית בבייג'ינג מקיימת באופן קבוע אירועים שמטרתם לסייע בחשיפה של עסקים ישראלים בסין לעולם העסקי המקומי. אירועי נטוורקינג, הרצאות, אירועים קהילתיים, קבלות-פנים עם אורחים מיוחדים ועוד – כל אלו מספקים פלטפורמה חשובה של יידע ונטוורקינג לחברות הישראליות ועובדיהן.

מסיבת חנוכה

ב-1 בדצמבר קיימה לשכת המסחר בבייג'ינג אירוע הדלקת נר ראשון של חנוכה במסעדה הישראלית "בית הפיתה" שברובע סנליטון בעיר. רבים מאנשי הקהילה הישראלית והיהודית בבייג'ינג, יחד עם אורחים סינים וזרים רבים אחרים, הוזמנו לערב מלא בנרות, חברים, מוסיקה וסופגניות.

אירוע יזמות של מועדון יורו-צ'יינה בג'ילין (ג'ילין 2010)

לשכת המסחר בבייג'ינג, בשיתוף עם מועדון היזמות מאקרו יורו-צ'יינה וממשלת ג'ילין קיימה בתחילת ספטמבר מפגש עסקים סינו-אירופאי בג'ילין.

המפגש ארך שלושה ימים, שבמהלכם יזמים מ-12 מדינות אירופאיות (כולל איטליה, גרמניה, צרפת, שוויץ ואחרות) נאספו יחדיו במחוז ג'ילין וערכו דיונים על שתוף-פעולה עם חברות סיניות. במהלך המפגש נפגשו היזמים עם למעלה מ-200 נציגים של חברות סיניות במחוז.

לשכת המסחר הישראלית בבייג'ינג הצטרפה למפגש זה בכדי לאפשר לחברות ישראליות לנצל את ההזדמנות להרחיב את קשריהן ופעילותם העסקית למחוזות נוספים בסין.

לפרטים נוספים לחץ כאן

אירוע נטוורקינג רב-לשכתי

באמצע ספטמבר התאספו כל לשכות המסחר בבייג'ינג לאירוע נטוורקינג רב-לשכתי. האירוע, שהתקיים במלון סאנוורלד דינאסטי, סיפק הזדמנות להתחככות עם אורחים ממדינות שונות בעולם. לפרטים נוספים לחץ כאן.

יישוב סכסוכים בסין באמצעות בוררות/ תיווך

באמצע אוקטובר, התאחדה לשכת המסחר הישראלית עם לשכת המסחר הספרדית לקיום אירוע זה בנושא דרכים בהם תיווך משמש ליישוב סכסוכים בשוק הסיני. תיווך זה משמש ככלי העיקרי ליישוב סכסוכים בין חברות זרות ומקומיות, כשיותר ויותר חברות סיניות משתמשות בו אף ליישוב סכסוכים בינן לבין עצמן.

האירוע כלל פרזנטציה של שני אנשי מקצוע מנוסים בתחום, שסקרו את הנושא משתי נקודות מבט: ההרצאה הראשונה, מטעם עו"ד עמית בן-יהושע ממשרד עו"ד דה-צ'נג, התמקדה באספקט המקומי של יישוב הסכסוכים בסין. עו"ד ברנדה הוריגן ממשרד עו"ד סלאנס, התמקדה באספקטים הבינלאומיים של יישוב סכסוכים.

למידע נוסף על האירוע ותכני ההרצאות לחץ כאן.

סקירת יחסי המסחר ודיפלומטיה ישראל-סין

מהו תפקידה של הדיפלומטיה ביחסי ישראל-סין? ציר שגרירות ישראל בבייג'ינג, מר עידו מועד, הביא סקירה על המצב הנוכחי של יחסי שתי המדינות והתמקד בחיזוק ההכרחי של יחסי המסחר שלהן. מר מועד שוחח גם על סוגיות פוליטיות במזה"ת, כפי שהן נתפסות בעיניים סיניות.

לפרטים נוספים על האירוע ועל ההרצאה, לחץ כאן.

מציאת עבודה בסין- אירוע למחפשי עבודה ואנשי מקצוע צעירים

מציאת עבודה בסין אינה משימה קלה בכלל, בייחוד אם אתה חדש בעולם חיפוש העבודה בסין. לרוב, כל מה שתזדקק לו בכדי להתחיל הוא שק של עצות טובות ממומחים בתחום. בחודש יוני קיימה לשכת המסחר הישראלית, בשיתוף עם לשכות המסחר האיטלקית והאוסטרית, אירוע עם מומחה משאבי-האנוש מר פיליפ בק, שסייע למחפשי עבודה ואנשי מקצוע צעירים למצוא את מקומם בשוק המקומי. הרצאתו של מר בק סקרה את הנושאים הבאים: כיצד לבנות את עצמך כמותג ולקדם את עצמך בחינם; כיצד לכתוב קו"ח כמו שצריך; כיצד לזהות את המשרות הרלוונטיות לך (57% מהמשרות לא מפורסמות); כיצד להתכונן לראיון עבודה ועוד.

לפרטים נוספים על האירוע ועל ההרצאה לחץ כאן.

סין והמערב: שינוי באוויר? הרצאה מטעם עיתונאי "דה אקונומיסט", טד פלאפקר.

סין כיום מוצאת עצמה בעידן חדש לא רק מבחינת התפתחותה, אלא גם מבחינת יחסי עם העולם החיצוני:

1. יחסיה עם ארה"ב אינם קריטיים רק ליריבים הוותיקים על המפה הבינ"ל, אלא גם לכמה חדשים.

2. יחסיה של סין עם המזה"ת השתנו מהותית, לא רק בשל צרכיה הגדלים באנרגיה אלא גם בשל מעמדה המשתנה כבעלת השפעה עולמית.

3. כפי שמעיד המשבר עם גוגל, סין נמצאת כעת בצומת דרכים ביחסיה עם תעשיית טכנולוגיית המידע.

עיתונאי האקונומיסט, טד פלאפקר, הרצה על השפעת מקומה החדש של סין בשלושת הזירות הנ"ל- עם ארה"ב, המזה"ת והסקטור הטכנולוגי—השפעה שתורגש ישירות בהמשך ע"י חברות זרות בסין.

לפרטים נוספים על האירוע ועל ההרצאה לחץ כאן.

סמינר ניהול נכון של פרוייקטים

יותר מ-60% מהפרוייקטים בעולם מסתיימים באיחור (לעתים ביותר מפי שתיים מהתכנון המקורי). יותר מ-50% מהפרוייקטים ברחבי העולם חורגים מהתקציב (שוב, לעתים מפי שתיים מהתכנון המקורי). סין אינה יוצאת מהכלל בתופעה זו, כשחברות רבות נאבקות לעמוד ביעדים, מה שגורם להפסדים של מיליארדי יורו מדי שנה. לשכת המסחר הישראלית בבייג'ינג, בשיתוף עם לשכת המסחר הדנית והשוודית, קיימה סמינר בנושא ניהול נכון של פרוייקטים, בהדרכתו של חזוס הרננדס מחברת גולדמילניום. בהדרכתו, למדו המשתתפים על ניהול נכון של פרוייקטים וחיסכון במשאבים חשובים העשויים לתרום לעסקיהם.

לפרטים נוספים על האירוע וההרצאה לחץ כאן.

Posted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.