עשה ואל תעשה בסין

נוסע לסין לטיול ,עסקים או עובר לגור בסין? המנטליות הסינית מרתקת ובמקרים רבים שונה מהתרבות המערבית.
האם אפשר ללמוד איך להתנהג עם סינים? מדובר בעם החי בארץ גדולה ומגוונת עם שפע דיאלקטים, נורמות התנהגותיות הנבדלות בין עיר לכפר, בין מעמדות, גילאים וכו', לא פשוט.
ובכ"ז ריכזנו כאן מקבץ מאמרים ממיטב המומחים של פורטל סין שינחו אותך איך להתנהג עם סינים במהלך ביקורך בסין וכן בעת ביקור אורחים סינים בארץ.

אפשר לכתוב ספר עב כרס על כללי התנהגות ומנהגים בסין, ובוודאי אם רוצים להתעמק גם באזורים השונים והמרוחקים ובבני המיעוטים.
לכן מפורטים להלן מספר סוגי מצבים בהם תיווצר אינטראקציה בין הזר לסיני המקומי, ומספר כללי התנהגות בסיסיים המתאימים לכל סיטואציה.

התנהגות עם סינים

הסינים אוהבים לדבר על כל נושא כמעט ויספרו לך על המשפחה, העבודה, המשכורת ועוד. עם זאת, רצוי מאוד להימנע מלעסוק בפוליטיקה ובעיקר בנושאים רגישים כמו טיבט וטאיואן, מהפכת התרבות וזכויות אדם. הסינים קוראים המון עיתונים אך לא עוסקים בפוליטיקה באותה אובססיביות שעוסקים בה בארץ.

קרא עוד על התנהגות עם סינים

ארוחה עם סינים

ארוחה סינית, ביחד עם חברים סינים, איננה ארוחת אחר הצהריים שקטה בלונדון. בזמן הארוחה, מדברים, צוחקים, מספרים חוויות ובדיחות, שותים אלכוהול, שרים שירים, מפצחים גרעינים ואוכלים פירות בסוף. זוהי חוויה נהדרת מקרבת לבבות.

קרא עוד ארוחה עם סינים

במהלך עסקים בסין

באופן כללי ניתן לומר שהתכונה החשובה ביותר בה צריך להצטייד הזר העושה עסקים עם הסינים היא הסבלנות. החל במיקוח על קנייה שולית וכלה בסגירת עסקה גדולה.

קרא עוד על במהלך עסקים בסין

הגשת כרטיס ביקור בשתי ידיים
הגשת כרטיס ביקור בשתי הידיים כנהוג בסין

מילון אנגלי סיני

אתרים המפנים אל מילונים ללימוד השפה הסינית

קרא עוד

עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.