על ניהול וארגון בסין

ניהול וארגון בסין

מאז שנת 1976 שבה הלך לעולמו מאו טזה דונג, המנהיג הקומוניסטי האגדי של סין, עברו כ-34 שנים וסין עברה במהלכן מהפיכה מהסוג שקשה למצוא שכמותו לאורך ההיסטוריה, מכלכלה קומוניסטית היא הפכה להיות כוח מוביל, מעצמה כלכלית, ענק מתעורר, והתהליך רק נמצא בעיצומו, עדיין רחוק מהסוף. זה שביקר בסין בתחילת שנות ה – 80 וחוזר אליה היום יתקשה להכיר את הארץ: כבישים מהירים, גורדי שחקים, מרכזי יצור ומרכזי מחקר, תשתית תיירותית, חקלאות שעוברת מהפיכה.

התהליך נמצא בשיאו,השינויים העוברים על סין מוכתבים על ידי תוכניות החומש של המפלגה, המעמד של מעצמה כלכלית עולמית כבר הושג ועכשיו הוא הזמן שסין הגדירה לעצמה לעבור אל השלב הבא. סין נמצאת היום בנקודת זמן מרתקת, היא עברה שלושה עשורים של רפורמת שוק וכעת היא במעבר ממיקוד ביצור המוני מהיר וזול לעבר מעמד של כוח כלכלי מוביל המהווה מרכז פיננסי גלובלי, כוח המתמקד ביצור איכות עתיר ידע וחדירה מאסיבית לשווקים הגלובליים. יש לכך כמה וכמה ביטויים: מתוך מודעות לצורך של מעצמה להוות כוח חדשני ומוביל ולא רק מייצר, מקימה סין בימים אלה תשתית של פיתוח טכנולוגי וחדשני, מרכזי הייטק מוקמים ברחבי המדינה, סכומי עתק מושקעים בהקמת חברות תרופות, באופק מסתמנת הקמת תעשיית מטוסי נוסעים, הממשל מריץ קמפיין של עידוד לחשיבה יצירתית, ירידים לעידוד השקעות בטכנולוגיה חקלאית מאורגנים בכל מחוז על מנת לעודד את הפיתוח של המגזר הכפרי.

השינויים כבר בתהליך התרחשות, יש לכך תוצאות ראשוניות, וחברות סיניות מתחילות להתחרות בתעשיות המערביות גם בשווקי הבית שלהן.

לדברים אלו יש קודם כל ביטוי בפעילות של הממשל הסיני, בתוכניות החומש הגדולות ובתוכניות המקומיות המעשיות והרגולציות  הבאות בעקבותיהן. לדברים אלו יש ותהיה השפעה עצומה על ההתנהלות בזירת התעשייה והמסחר הבינלאומי, זה נכון לעולם בכלל וזה נכון במיוחד לישראל, שהגדירה את הסחר עם סין כיעד יצוא מרכזי. מעבר של מדינה כמו סין ממיקוד ביצור המוני למיקוד ביצור טכנולוגי מתקדם הוא אירוע תהליך בעל חשיבות כלכלית כלל עולמית. הדברים מתנהלים בדרך הסינית. סין פועלת בכל תחום ותחום בדרכה שלה ששונה ממה שמתחש בשאר העולם, היא פועלת תוך כדי מבט ארוך טווח, היא פועלת בשילוב של כוחות שוק חופשי יחד עם הכוונה ומעורבות פעילה של על ידי הממשל. חשוב להבין את המצב הכלכלי הקיים בסין ואת מה שעומד להשתנות בו, להבין ולהכיר את השינוי המתחולל בשוק הסיני בימים אלה ואת המגמות העתידיות זה חשוב לקובעי מדיניות, זה חשוב לאנשי עסקים.

ביום רביעי ה – 21 ביולי אחה"צ יתקיים במלון ליאונרדו סיטי טאוור שבר"ג סמינר מקצועי שיעסוק בהיבטים הפיננסיים של ניהול עסקים בסין בתקופה הנוכחית, הסמינר מאורגן על ידי חברת PTL Group  בשיתוף עם משרד רואי החשבון Price-Waterhouse-Coopers  (קסלמן וקסלמן), יהיה בו מערך של סדנאות והרצאות שיביא ניתוחים, פרטים ותחזיות הנוגעים לכל האספקטים של ההתעוררות הכלכלית של סין: מערך הרצאות ודיונים בהם יועבר מידע עדכני מהשטח ע"י אנשי מקצוע מיומנים שעוסקים בניהול, רישום, רישוי וקשרי ממשל בסין בעבודתם השוטפת והיומיומית בשנים האחרונות:

  • מגמות שולטות ומגמות חדשות בזירת העסקים בסין
  • ניהול פיננסי של עסקים ישראלים בסין מנקודת מבט מעשית
  • שינויים והזדמנויות בתחום המיסוי בסין

גם אני אהיה שם וארצה אודות תרבות המינהל והארגון של סין בראי ההסטוריה, מי שעושה היום עסקים בסין יכול להיות מופתע לגלות עד כמה הם מתנהלים בדרך דומה לזו ששלטה בימי הקיסרים. בהרצאה אתן דרך סיפורים הסטוריים מבט על הדרך בה פעלו הקיסרים, על התפקיד שאותו מילאו המנדרינים, וכיצד מסורת זאת משפיעה ונוכחת עד היום ומה המשמעות שלה לאנשי עסקים בסין.

Tagged טל רשףPosted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.