אורבניזציה בסין דוד גליל

בית דירות בסין
בית דירות בסין

אין ספק שתהליך האורבניזציה טומן בחובו יתרונות רבים עבור סין ואזרחיה.

המצב שרובם של תושבי סין חיים עדיין באזורים כפריים תאפשר לסין להמשיך בצמיחה כלכלית מרשימה גם בשנים הבאות.

יחד עם זאת המעבר מהכפר לעיר במיוחד משום שיהפוך בעתיד הקרוב למנוע הצמיחה העיקרי של סין טומן בחובו עם בעיות וסיכונים רבים:

תעסוקה – כבר עתה רמת האבטלה בערים גבוהה והתחרות על מקומות העבודה הפנויים אינטנסיבית ביותר. תוספת של מיליוני ידיים עובדות עלולה לגרום לעודף גבוה במספר העובדים לעומת מספר מקומות העבודה הפוטנציאלים ולגרום לשיעורי אבטלה גבוהים וירידה בשכר הממוצע.
פיתוח שגוי – יש סכנה שממשלות מקומיות רבות בסין אינן מסוגלות לנהל את תהליך העיור בצורה מאוזנת, נקייה וברת קיימא. בכך יש סיכון שחלק גדול מהמשאבים בתהליך יושקע בפרויקטים ללא זכות קיום כלכלית וחברתית אלא רק על מנת להגדיל את התוצר ולייצר "Show off" עבור אותם מנהיגים.
ביטחון ציבורי ויציבות – כל תהליך האורבניזציה גורר שינוי חברתי ועלול לערער את היציבות, קל וחומר שמדובר במלוני בני אדם. אם אותם המונים יכשלו במציאת פרנסה לעצמם ולמשפחתם הדבר עלול לגרום זעזוע שיביא לפגיעה חמורה בביטחון והיציבות – העקרונות החשובים ביותר עבור המפלגה הקומוניסטית הסינית.
המעמד העירוני הסיני – בעל הברית המרכזי של המפלגה הקומוניסטית הסינית. עם הגברת הקצב של העיור והצורך של הממשלה להשקיע משאבים רבים בפיתוח פתרונות עבור המהגרים על חשבון המעמד הבינוני הברית עלולה להתערער.

תהליך האורבניזציה הוא המבחן הבא של סין.

ניהול נכון נקי ומאוזן יחד עם יצירת מקורות תעסוקה, השקעה ופיתוח בחינוך ובבריאות, פיתוח תשתיות מגורים ותחבורה, תוך הגנה על הסביבה ושימור הביטחון האישי יאפשר לסין בעתיד להפוך למדינה מתועשת עם רמת חיים גבוהה והון אישי מפותח.

כישלון יביא לעצירת הצמיחה הכלכלית ובעיות חברתיות קשות.

Posted in תרבות
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.