איך דאליאן כעיר האם יעד ללימודי סינית?

רציתי לשאול- האם יש לך מידע על דאליאן? איך היא נראית לך כיעד לשנת לימודי סינית באוניברסיטה?
ממה שקראתי (לא ביקרתי שם אף פעם) החשש שלי הוא שדאליאן קצת משעממת, ושקר שם נורא בחורף. עד כמה זה באמת כך?
ממה שהבנתי, הניב המדובר בדאליאן הוא יותר קרוב למנדרינית התקנית. השאלה היא עד כמה "שווה" להקריב את הקריטריון של הקור וה"כיפיות" של העיר, בעבור ניב תקני… במיוחד אם בכוונתי לנסות ו"להתערבב" קצת בחיים המקומיים, ולא להישאר בבועה של הסטודנטים המערביים באוניברסיטה. מה דעתך בעניין?
תודה
התשובה:
את דאליין קשה להגדיר כעיר משעממת, והחשש שלך קצת לא מבוסס בעיניי. התחושה שלי היא דווקא ששיאמן קצת יותר שקטה ורגועה, אבל זו תחושה סובייקטיבית בלבד. חוץ ממזג האוויר, גם היא עונה יפה מאוד על הקריטריונים שלך, ואכן מדוברת בה מנדרינית במבטא צפון-מזרחי, שנחשב לקרוב ביותר למנדרינית תקנית. בדירוגים של איכות החיים בערים בסין שמתפרסמים בשנים האחרונות היא מופיעה באופן קבוע במקום הראשון, כאשר שיאמן גם מופיעה איפשהו אחריה בחמישיה הראשונה. יש בה תלמידים זרים כמובן (אך לא רבים כמו בבייג'ין או בננג'ינג למשל), אבל גם באוניברסיטת שיאמן יש, אחרת כמובן לא הייתה שם תכנית להוראת סינית לזרים.

לגבי מזג האוויר, אכן קר שם בחורף, אבל פחות משאר האזורים בצפון-מזרח סין בגלל האפקט הממתן של הים. אין מה להשוות את הקור שם לזה של ג'ילין, חרבין או אפילו שניאנג שנמצאת בסך הכול 3 שעות נסיעה משם. בשיא החורף הטמפרטורות דומות לאלה של בייג'ין (עד מינוס 10), אבל בשונה מבייג'ין, יותר לח ויורד שלג מדי פעם ולכן התחושה נעימה יותר.
תרצה

דאליאן, תרצה ערב הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.