טיבט טיול לקאילש

אנו זוג המעוניין לנסוע לטיבט בתחילת אוקטובר לטיול לקאילש, יש לנו כ 25-27 יום. אנו מתכננים לטוס לתאילנד, משם לצ"נגדו ומצ"נגדו ללאסה. אנו נוציא ויזה לסין מהארץ, האם כדאי לידע אותם במעמד זה שאנו מתכוונים לנסוע לטיבט, האם זה משנה לטוב או לרע? במידה ואת הפרמיט לטיבט נעשה בצ"נגדו, כמה זמן זה לוקח האם זה יעכב אותנו בצ"נגדו? אותו דבר לגבי הפרמיט לקאילש וEBC, האם זה יקח זמן להוציאו בלאסה? כמה ימים? האם יתכן שיהיו בעיות להגיע לקאילש ואתרי תיירות בדרך להר מבחינת הגבלות נוכחיות של הסינים? ושאלה אחרונה – אנו רוצים לנסוע כיוון אחד ברכבת, האם זה מומלץ? האם כדאי לעשות זאת מצ"נגדו ללאסה (הלוך) או לאסה- צ"נגדו (בחזור)? תודה מראש על עזרתכם, כל מידע יעזור לנו להתארגן לטיול הזה…

התשובה:
שלום רב,

בנוגע לפרמיט אל טיבט, עדיף לעשות זאת דרך סוכן מקומי. לאחרונה יש האטה וחוקים חדשים להוצאת האשרה, בעיקר משום נושא האולימפיאדה והמהומות האחרונות שהיו בטיבט… אני מעריכה (ומקווה) שעכשיו לאחר שהסתיימה האולימפיאדה יחזרו הדברים להיות חלקים יותר… בררו עם הסוכן המקומי כמה זמן הוא מצפה שהתהליך יקח לכל אחד מהמקומות וגם לגבי ההגבלות התורניות… הדברים משתנים כל הזמן, אני מעריכה שהתהליך לוקח יומיים – שלושה, אבל אני לא יודעת בצורה חד משמעית.

בנוגע לרכבת, בררו מראש את משך הזמן של הנסיעה ואת התנאים על הרכבת ואז החליטו אם זה משהו שיעניין אתכם לחוות. בעיני זאת נגישות אחרת לאנשים ולסין, חוויה חדשה אבל לא בכל מקום או משך נסיעה הייתי עושה אותה.

נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.