טיול עצמאי בסין

אנחנו זוג בשנות ה-50 מטיילים הרבה בעולם אבל פעם ראשונה בסין. אני מתכננת טיול לשלושה שבועות במאי. (איך מזג האוויר?) תכננתי לנסוע לבד (לא מאורגן) אבל קיבלתי תגובות שאני לא נורמאלית. אך ככל שאני קוראת בפורמים אני רואה שזה אפשרי. מה דעתך? האם אתה ממליץ לקחת מדריך מקומי? אז איך עושים זאת? תודה

התשובה

שלום,

אני פוגש כל הזמן אנשים המטיילים לבד בסין, גם בני 70 ומעלה! מטפסים על הרים, רוכבים על סוסים וישנים במנזרים. הגיל אינו מהווה בעיה.

לטיול לבד יש יתרונות וחסרונות. החסרונות הם, שאת צריכה לארגן לעצמך את המלונות והנסיעות, את צריכה לדאוג לאוכל, לתכנן לעצמך מסלול ולדאוג לעצמך להדרכה. מצד שני, היתרונות הם שאת חופשיה להחליט ולשנות מסלול בכל פעם שתרצי, אינך צריכה לטייל עם אנשים שאינך מכירה (מניסיון, זה אחד הגורמים המרתיעים ביותר אנשים מלטייל בקבוצה) ואולי אף לחסוך מעט כסף.

חשוב מאוד לעשות הכנה טובה לפני טיול כזה. רקע על המדינה, להחליט על מסלול אפשרי, אתרים שמעניינים אותך ועוד. אני ממליץ קודם כל לפתוח מפה של סין. להבין את המרחקים שמדובר בהם. מטיילים רבים מתכננים מסלולים בסין מבלי להסתכל על מפה או למדוד מרחקים. ואז עושים כל מיני קפיצות מבייג'ינג להונג קונג ואז לשאנגחאי ולשיאן וכו'. כל קפיצה כזאת היא כמו טיסה מהארץ ליוון (או רכבת של 20 שעות).

ספר הלונלי פלנט יכול לתת רקע טוב והצעות על מסלולים בסין. גם אם תכנסי לאתרים של חברות הטיולים תוכלי לאסוף מידע על מסלולים אפשריים.

באשר למדריך מקומי, ככלל, אני חושב שההדרכה היא אחד הגורמים החשובים בהבנת תרבות אחרת. בכל אתר יהיו מדריכים מקומיים שיציעו את שירותם (בכניסה לעיר האסורה, בגוו'לין וכו') וכמו גם, המלונות יציעו בדרך כלל סיורים עם הדרכה. תוודאו כי המדריך מדבר אנגלית ותקבעו את שכרו מראש כדי למנוע עוגמת נפש בתום הסיור.

הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.