טיול של 3 שבועות בסין

אנחנו זוג  (55), טיילנו הרבה, גם לאחרונה, בכל מיני מקומות במזרח (בורמה, ויטנאם, יפן, רג'סטן ועוד) וגם קצת בדרום אמריקה (אקוודור). בגלל אלרגיה לטיולים מאורגנים אנחנו מתכוונים לטייל לבד (ואם חייבים, לקחת פה ושם נהג או מדריך מקומי). אנחנו מתכננים טיול של 3 שבועות באפריל. אני מבין שזה חודש טוב מבחינת מזג אויר למקומות שאנחנו מתכננים להיות בהם. התוכנית בגדול (אחרי שנבין מה המסלול בגדול נרד יותר לפרטים): 5 ימים בבייג'ין – טיסה או רכבת לילה לשיאן – יומיים בשיאן – טיסה ל – zhongdian – 7 ימים ביונאן. נסיעה מ – zhongdian ל – lijiang, משם נסיעה ל – dali, משם ל – kunming – טיסה לגווילין – 4 ימים בגווילין/יאנגשו והאיזור – טיסה או רכבת להונג קונג, יומיים בהונג קונג (לנוח מהטיול:-) השאלות שלי: – המסלול הנ"ל הגיוני מבחינת חלוקת הימים? – אפריל זמן טוב לנסוע לכל המקומות האלה? – כדאי לוותר על חלק מהמסלול הזה ובמקום לטייל לסצ'ואן? אני מקווה שקל לענות על זה, כמו, למשל, שקל (בשבילי לפחות) להגיד שבוייטנאם קודם כל חובה לבקר בנינג בינג ובסאפה, אפילו על חשבון האנוי… אני מקווה שעזרתי לכם להבין מה אנחנו רוצים לראות 🙂 – אם נוסעים לסצ'ואן, כמה ימים כדאי לטייל שם? תודה

התשובה:
הי,

כיוון שטיילת הרבה אתה בטח כבר יודע שאם תשאל עשרה אנשים שונים תקבל עשר עדיפויות שונות. אתה אהבת את סאפה ומישהו אחר את הלונג-ביי.

לאחר ההקדמה הזהירה, אפריל הוא חודש טוב עם זאת, תביאו איתכם מטרייה ובגדים חמים (לעיתים הטמפרטורות בצפון נמוכות).

באשר למסלול, הוא בסדר אבל צפוף מאוד ונראה שלא לקחתם בחשבון את הגודל של סין. הייתי מצמצם מעט למשל רק ארבעה ימים בבייג'ינג, לוותר על מקום אחד ביונאן (שבעה ימים למקומות שציינת זה אפשרי אבל לחוץ) ואולי לוותר על עוד יום בגוו'לין.

תשתדלו לשלב טיסות עם רכבות וכך תוכלו גם לחוות רכבת וגם לקצר לוחות זמנים-למשל, תטוסו בין קונמינג לגוו'לין.

אם אתם נוסעים לסיצ'ואן תאלצו לוותר על חלק אחר בטיול. קשה להגיד כמה זמן צריך לסיצ'ואן, אבל אם אתם מעוניינים גם בשמורות בצפון אז תצטרכו כעשרה ימים – קחו בחשבון שהשמורות בצפון עלולות להיות קפואות עדיין באפריל.

בהצלחה

אלון שגיב הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.