עד כמה קל להסתדר בסין רק עם אנגלית

אהלן רונן! אני בחור בן 22 רק השתחררתי, סין מאוד מעניינת אותי, ואני מחפש בנרות מידע על מגורים ועוד פרטים…. השאלה שלי היא, האם בתור דובר אנגלית אוכל להסתדר שם ובמה אוכל לעבוד?
שלום רב,

קודם כל, ברכות על השחרור, עלה והצלח!

סין היא אכן מקום שלא פשוט להסתדר בו, במיוחד אם אתה "נוחת" ללא הכנה מוקדמת. אם אתה מגיע בגפך, אני מציע שלפחות את הימים הראשונים תעביר באכסניית נוער כלשהי. לרוב, צוות העובדים באכסניות הנוער רגילים לעבוד עם זרים, והם יעזרו לך מאוד בצעדיך הראשונים. באכסניות אלה תוכל גם לפגוש זרים נוספים, אשר חלקם יש להניח דוברים סינית בסיסית.

גם אם לא תמצא דוברי סינית, אין לך מה לחשוש, לא תמות מרעב. עם קצת תושייה ויצירתיות, הסינים יבינו אותך בסופו של דבר. במסעדות למשל, ניתן תמיד להצביע על מנות של אחרים. מומלץ מאוד להצטייד בשיחון עברי/סיני או אנגלי/סיני, וכך גם אם לא תוכל להגות את המילים בצורה הנכונה, תוכל להצביע לסינים על הכיתוב הסיני והם יבינו אותך. למרות קשיי השפה, רוב הסינים מאוד מתעניינים בזרים, והם יתאמצו מאוד לעזור לך כשתבקש.

לגבי עבודה בסין, הרשה לי להפנות אותך לשאלה דומה אשר עניתי עליה:

?CategoryID=436#ans15

הימים הראשונים הם אמנם לא פשוטים (ובו בזמן חווייתיים מאוד), אבל תוך תקופה קצרה תוכל להבין את כללי המקום ולהסתדר. ברגע שתתחיל ליצור קצת קשרים עם מטיילים מנוסים יותר, המגורים והעבודה כבר ימצאו אותך.

בהצלחה!

הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.