שאלות של מטיילים במזרח

אני ואשתי בוגרי "מזרח" ותיקים, אך לא היינו אף פעם בסין. באמצע יוני נגיע (בלי הילדים) לבייג'ין למשך שבועיים. אשמח לקבל מתווה גס לא צריך פרוט למסלול טיול בסין.
שלום,

להלן שתי כתבות שיוכלו לעזור לך:

http://www.china.co.il/?CategoryID=881&ArticleID=9769

http://www.china.co.il/?CategoryID=880&ArticleID=9768

בהצלחה,

צוות האתר

ני ואשתי נהיה כ 4 ימים בהונג קונג במהלך אפריל. זו הפעם הראשונה שלנו בהונג קונג ורציתי לדעת האם שווה לנצל את ההזדמנות ולבקר באזור הסמוך בסין שמחוץ למחוז הונג קונג?
השאלה:
אלון שלום, אני ואשתי נהיה כ 4 ימים בהונג קונג במהלך אפריל. זו הפעם הראשונה שלנו בהונג קונג ורציתי לדעת האם שווה לנצל את ההזדמנות ולבקר באזור הסמוך בסין שמחוץ למחוז הונג קונג (בשביל זה אנו כמובן נצטרך ויזה) או לנצל את הזמן ולטייל רק בהונג קונג. אם כן מה ממולץ לראות מחוץ להונג קונג באותו יום טיול. תודה.

התשובה:
הי,

לדעתי תטיילו בהונג קונג ותקפוץ ליום טיול במקאו.

אלון
אני ובן זוגי טסים בסוף מרץ למשך 17 יום לסין. אנחנו מגיעים לשנגחאי והטיסה חזרה הינה מבייג'ין. אשמח לדעת עלויות טיסה בין שנגחאי למקאו, ובין מקאו לסצ'ואן ומסצ'ואן לבייג'ין.
השאלה:
אני ובן זוגי טסים בסוף מרץ למשך 17 יום לסין. אנחנו מגיעים לשנגחאי והטיסה חזרה הינה מבייג'ין. אשמח לדעת עלויות טיסה בין שנגחאי למקאו, ובין מקאו לסצ'ואן ומסצ'ואן לבייג'ין. האם אפשר לעבור זאת ברכבות/ אוטובוסים מלבד טיסה? אם כן מה אורך הנסיעה ומהי העלות. אם זה צפוף מדי מבחינת הזמן, על מה כדאי לוותר ולאיפה עדיף להגיע. תודה!!

התשובה:
היי,

לא ברור לי בני כמה אתם ומהו סגנון הטיול או תקציב הטיול שלכם ולכן תשובותיי הן כלליות יותר.

אני ממליצה על אתר שנקרא E-LONG או אתר אחר שנקרא FLY CHINA שבהם את יכולה למצוא את כל הנתונים לטיסות פנים בין כל נקודה לנקודה בסין. מצרפת לך את שני האתרים כדי שתוכלי לבדוק בדיוק מה את רוצה.

http://www.flychina.com

http://www.elong.net/flights

מעבר לכך כמובן יש עוד הרבה אתרים שמציעים את המידע בנושא.

בנוגע לשימוש ברכבות אני ממליצה בקווים שבהם הרכבת טובה מבחינת התנאים למשל שאנגחאי – בייג'ינג או בייג'ינג – שיאן, מעבר לכך משך הנסיעה ברכבות ארוך מדי לדעתי האישית.

אוטובוסים אינם רלוונטים למרחקים או ליעדים שציינת, זה יהיה עינוי (שוב לדעתי האישית).

בנוגע למקאו שימי לב שאם אתם יוצאים אל מקאו אז האשרה שלכם אינה תקפה בחזרה, כלומר אתם צריכים להנפיק מראש 2 כניסות. אגב, לדעתי אין למקאו הרבה להציע והייתי שוקלת האם לבזבז זמן להגיע אליה, משום שהיא די דרומית ויתר המסלול שציינת הוא באזור המרכז והצפון. האתרים התיירותיים שבה לא כל כך מרשימים כדי להגיע עד לשם.

בנוגע למסלול לסין יש המוני מקומות שאפשר לבקר בהם במהלך 17 ימי טיול (האם נטו?) והמסלול שלך חסר הרבה מקומות כאלו למשל אזור גווילין ויאנגשו, אזור יוננאן. אני מזמינה אותך להכנס לאתר "חוויות בדרך" ושם אל העמוד של "מסלולים" ולקחת רעיונות על חלוקת הימים והמסלול, נראה לי שזה קצת יסדר לך את המסלול.

אלון שגיב, נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.