האם תושבי הונג קונג צריכים ויזה לכניסה לישראל?

שלום רב, אני נוסעת להונג קונג ורוצה לטייל גם בשנזן.איך מגיעים מהונג קונג לשנזן? האם יש שם בתי מלון? האם יום טיול אחד מספיק או שצריך יותר, צריך ויזה ?איפה אני משיגה חומר על המקום? תודה רבה
תשובה:

הי

אפשר להגיע מהונג קונג לשנג'ן במטרו ללואוחו או פוטיאן וגם באוטובוסים. בכל מלון בהונג קונג יידעו לתת לך את הכתובות של תחנות הרכבת או האוטובוס

ויזה תוכלי לעשות במשרד הנסיעות בהונג קונג-לא בטוח שיעשו לך אם את פעם ראשונה בסין (בשנה האחרונה ביקשו לעשות את הויזה הראשונה בארץ)

יום-יומיים בשנג'ן מספיקים. יש בתי מלון רבים

אלון

שלום רב, בעקבות הארועים ביפן, ברצוני לדעת האם יש סיכון לטייל באיזור הונג קונג ותיאלנד מבחינת קרינה והשלכותיה? תודה רבה על תשובתכם
שלום,

למיטב ידיעתינו אין שום בעיה.

צוות האתר

שלום רב, ברצוננו לצאת לאזור הונג קונג ל 11 יום מסוף ספטמבר 2010, האם נוכל למלא את הזמן בכיף?
השאלה:
שלום רב, ברצוננו לצאת לאזור הונג קונג ל 11 יום מסוף ספטמבר 2010, האם נוכל למלא את הזמן בכיף? ההמלצות של אנשים שהיו שמספיק 4 – 5 ימים, אנחנו רוצים לראות הכל, בכיף לא בלחץ, מעדיפים ללון במלון אחד או שניים, רוצים גם נופים ואולי כמה ימי נופש וגם ,,, קניות…

התשובה:
הי,

הונג קונג ב – 11 יום באמת נשמע הרבה.
תוכלי למלא את הזמן בטיול של יומיים למקאו ואפילו קפיצה לסין. תוכלי לבקר בערים שנג'ן, גואנגג'ו ואולי לקחת טיסה קצרה לגוו'לין.

אלון

שלום רב, האם דרושה, לנוסע המחזיק בדרכון ישראלי, אשרת כניסה להונג-קונג?
שלום,
למחזיק בדרכון ישראלי, אין צורך באשרת כניסה להונג קונג.

צוות האתר

שלום רב, האם תושבי הונג קונג צריכים ויזה לכניסה לישראל?
שלום,
ראי באתר של משרד התיירות כאן – נראה שלא אבל שווה להתקשר ולראות שהאתר מעודכן:

http://www.tourism.gov.il/Tourism_Eng/Tourist+Information/Planning+your+trip/Visa.htm

אלון

שלום רב, היכן הכי מומלץ לקחת מלון כאשר מגיעים ל-2 לילות להונג קונג באיזו חברת תעופה הכי כדאי לרכוש כרטיסים ל – Guillin? תודה
הי,

אני אוהב לשהות באיזור וואן צ'אי או צים-שה צוי:

wan chai

tsim sha tsui

שתי חברות התעופה העיקריות הפועלות על הקו הן:

dragon air

southern china

בהצלחה

אלון

שלום רב, מה האפשרויות והעלויות של הגעה משדה התעופה הבינלאומי בהונג קונג למלון ברחוב נתן? תודה
הי,

הדרך הקלה והמהירה היא ברכבת משדה התעופה לקואלון ומשם מטרו או מונית.
רכבת משדה התעופה כשלוש עשרה דולר אמריקאי.

אלון

שלום רב, רציתי בבקשה לדעת איך מגיעים ממלון METRO HOTEL KOWLOON לדיסנילנד הונג קונג, באיזה אמצעי תחבורה הכי קצר וקל להגיע, אילו קווים, האם צריך להחליף ואיפה?
הי,

אני מניח שאת מתכוונת למלון מטרופארק. אם כן, קחי מטרו "קו אדום" לכיוון tsuen wan ותחליפי בתחנת lai king לקו הכתום לכיוון tung chung בתחנת sunny bay תחליפי לקו הורוד לדיסנילנד מצורפת כאן מפה מפורטת של המטרו בהונג קונג:

http://www.mtr.com.hk/jplanner/images/maps/routemap.pdf

דילנילנד זו התחנה בה מצויר מיקי מאוס.

תעשי חיים
אלון

שלום רב, רציתי לדעת מהו סדר גודל העלויות של טיול לזוג לשבוע בעיר הונג קונג. אני מדבר על מלון רמה 3 כוכבים אך בלי לחסוך במיקום ובאטרקציות. תודה!
הי,

מלון סביר יעלה לך כמאה דולר ללילה (ישנם זולים יותר תלוי ברמה בה אתה מוכן לגור).

להערכתי כ 1200 דולר.

בהצלחה
אלון

שלום שאלה היסטורית: רציתי לדעת מה היה מעמדם של תושבי הונג קונג כאשר הם עברו משליטה בריטית לשליטה סינית?
השאלה:
שלום שאלה היסטורית: רציתי לדעת מה היה מעמדם של תושבי הונג קונג כאשר הם עברו משליטה בריטית לשליטה סינית? האם לפני 1997 היה להם דרכון בריטי? אם כן, האם נתנו להם אפשרות להגר לבריטניה לפני העברת השטח לשליטה סינית? בקיצור: האם התושבים עצמם היו יכולים להחליט להגר לבריטניה במקום לעבור לשליטה סינית? תודה מראש.

התשובה:
שלום,

במהלך השנים הרבות בהן הונג קונג הייתה תחת שליטה בריטית, התחבטו הבריטים בשאלת האזרחות לתושבי הונג קונג ושאר הקולוניות שלהם בעולם.

כל תקופה מסוימת חלו שינויים בחוקים וההטבות לתושבי הקולוניות השתפרו. תושב הונג קונג קיבל אזרחות בריטית לתושבים שמעבר לים, British national (overseas) passport.

המחזיק בדרכון זה יכל להגיע לאנגליה לתקופה ללא ויזה אבל היה צריך להגיש בקשה מחדש בכל פעם שרצה להאריך את השהות במדינה. אם שהה מעל חמש שנים במדינה הוא יכל להגיש בקשה לדרכון בריטי
לפני המעבר לסין צבאו הונג קונגים רבים על שערי הקונסוליות של בריטניה, קנדה ושאר הקולוניות לשעבר וביקשו לקבל דרכון ורבים מהם קיבלו בעיקר אלו עם ממון.
כיום הדרכון מוצא מטעם ממשלת סין.

אלון

אלון שגיב הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.