מה הדרך הכי נכונה לבצע את חציית סין?

אני מתכנן טיול שמתחיל ביפן וחוצה את סין לאורך קו החוף שלה החל מבייג׳ינג לשנגחאי, הונג קונג ולהגיע לגבול עם האנוי במטרה להגיע ליעד הבא. מה הדרך הכי נכונה לבצע את חציית סין…
השאלה:
אני מתכנן טיול שמתחיל ביפן וחוצה את סין לאורך קו החוף שלה החל מבייג׳ינג לשנגחאי, הונג קונג (וכל מה שבניהם) ולהגיע לגבול עם האנוי במטרה להגיע ליעד הבא (דרום תאילנד). מה הדרך הכי נכונה לבצע את חציית סין בצורה שתאפשר להינות ולהתקרב לתרבות המקומית (גם לראות את חומת סין וגם לבלות במועדון בהונג קונג) אך לא תהיה מתישה מדי מבחינת נסיעות? מה העלות של הנסיעות והאוכל? תודה.

התשובה:
הי,

שאלה מקיפה מאוד. כמה ימים אתה מתכנן להיות בסין? האם רק קו החוף או אתה מעוניין גם להיכנס לסין גופא? עלויות יגזרו מאורך הזמן בו תשהו במדינה ומהמקומות בהם תהיה:

אני מציע שתתחיל עם שתי הכתבות הבאות שיוכלו לעזור לך בתכנון, האחת בנושא עלויות והשנייה בנושא מסלול:

http://www.china.co.il/?CategoryID=881&ArticleID=9769
http://www.china.co.il/?CategoryID=880&ArticleID=9768

אלון
אני מתכנן טיול, במזרח, שאותו אתחיל בנפאל, אעבור לסין ואז אחזור מתאילנד. כרטיס הטיסה שיש בידי כעת הוא מישראל לנפאל ומתאילנד לישראל, ואת הטיסות לסין אני אקנה כבר תוך כדי הטיול…
השאלה:
אני מתכנן טיול, במזרח, שאותו אתחיל בנפאל, אעבור לסין ואז אחזור מתאילנד. כרטיס הטיסה שיש בידי כעת הוא מישראל לנפאל ומתאילנד לישראל, ואת הטיסות לסין אני אקנה כבר תוך כדי הטיול, כך שכרגע אין לי כרטיסים לסין. האם זה יהווה בעיה בזמן הוצאת הויזה? האם חייבים להראות להם כרטיסי כניסה ויציאה מסין?

התשובה:
היי,

בעקרון הם מבקשים לראות את כרטיס הטיסה. אתה יכול להגיש את מה שיש לך ולהסביר את מה שאתה מתכנן לעשות, יכול להיות שהשגרירות הסינית תאשר זאת.

יום טוב

נעמה דור

אני מתכנן להגיע לדרום מערב סין. הייתי מעוניין לדעת האם ניתן לטייל במחוזות סצ'ואן ויונאן עקב השטפונות האחרונים. כולל צפון סצ'ואן וסונגפאן ושאר תחומי המחוזות המצויינים. האם קיימת תחבורה תקינה והאטרקציות
הי,

לרוב אני לא ממליץ לבטל טיולים או מסלולים בגלל הצפות אלא אם כן מצויין במפורש שההצפות הן במקום זה או אחר אליו אתה מעוניין לנסוע.
סצ'ואן ענקית וכך גם יוננאן. הצפה במקום אחד אינה מעידה על בעיה במקום אחר.
לאחר שתגיע לאיזור בו אתה מעוניין לטייל, תוכל לברר פרטים עדכניים במלון בו תשהה.

אלון

אני מתכנן לטוס לבייג"ין באמצע דצמבר, מה המזג אוויר שאמור להיות בתקuפה זו? האם זה תאריך מומלץ(לאלו שלא מפחדים מ"קור ירושלמי"), האם עלול לרדת שלג/גשמים רבים? אשמח לתשובה
היי,

מזג האוויר בבייג"ינג באמצע חודש דצמבר אמור להיות קר, מאד מאד קר… זה ממש שיאו של החורף, אבל אם אתה מצויד בביגוד חם אז לא אמורה להיות בעיה גדולה… גשם לא ירד אך אולי תזכה לחוות שלג בייג"ינאי, שזאת חוויה יפה מאד וגם מעט נדירה… הקור הוא קור יבש, שזה הכי כואב לנשימה ולעור החשוף…

בכל מקרה, מעיל עבה, צעיף לצוואר ואחד לפנים, כובע מחמם, כפפות טובות, מכנס עבה ומחמם, גרביים ונעליים עבות שמונעות מהקור לעבור… ואתה מסודר… באותה מידה יכול להיות חורף קריר ולא יותר מזה.. אגב, רוב המקומות מוסקים.. הבעיה היא רק בחוץ..

נעמה דור

אני מתכנן לטוס לסין בסביבות יולי, להתחיל בהונג קונג ולטייל במחוזות יונאן וסצ'ואן, ובסופו של דבר להגיע לבייג'ין ומשם לחזור חזרה לארץ. השאלה היא מה יותר מומלץ מבחינת מזג אוויר?
הי,

אם מדובר בטיול קצר של חודש, מבחינת מזג אוויר אני לא רואה הבדל גדול. ביולי יהיה חם ברוב סין. בדרום יהיה לח יותר ובצפון קצת יותר יבש.

אם הטיול יארך חודשיים-שלושה אז ייתכן שיהיה נעים יותר להתחיל בדרום ולסיים בבייג'ינג בסביבות ספטמבר אז מזג האוויר יכול להיות קצת יותר נעים.
עם השינויים שיש במזג האוויר בעולם קשה באמת לדעת מה יהיה בספטמבר בבייג'ינג. על הנייר – מזג האוויר אמור להיות נעים.

טיול נעים
אלון

אני מתכנן לטוס לסין מיד אחרי פסח, אני רוצה לקנות טיסה לכיוון אחד, האם אפשרי להיכנס לסין בטיסת כיוון אחד?
היי,

אין בעיה להכנס אל סין עם כרטיס לכיוון אחד, בכניסה למדינה הם בודקים את האשרה שלך ולא את כרטיס הטיסה.

טיסה נעימה וטיול מוצלח.

נעמה דור

אני מתכנן נסיעה לסין המתחיל בהונג קונג ומסתיים בביגינג בנובמבר ומבקש לדעת האם התאריכים הנ"ל נוחים לטיול מבחינת מזג האוויר?
היי,

תקופה פחות אופטימלית משום מזג האויר, יכול להיות שיהיה קריר מדי, הייתי עכשיו כמה ימים בבייג'ינג וכבר עכשיו היה קר ורוחות במהלך שעות אחה"צ וערב.

ממליצה על הצטיידות של ביגוד חם.

טיול נעים

נעמה דור

אלון שגיב, נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.