פרמיט לקאילש וEBC

אנו זוג המעוניין לנסוע לטיבט בתחילת אוקטובר לטיול לקאילש, יש לנו כ 25-27 יום. אנו מתכננים לטוס לתאילנד, משם לצ"נגדו ומצ"נגדו ללאסה. אנו נוציא ויזה לסין מהארץ, האם כדאי לידע אותם במעמד זה שאנו מתכוונים לנסוע לטיבט, האם זה משנה לטוב או לרע? במידה ואת הפרמיט לטיבט נעשה בצ"נגדו, כמה זמן זה לוקח האם זה יעכב אותנו בצ"נגדו? אותו דבר לגבי הפרמיט לקאילש וEBC, האם זה יקח זמן להוציאו בלאסה? כמה ימים? האם יתכן שיהיו בעיות להגיע לקאילש ואתרי תיירות בדרך להר מבחינת הגבלות נוכחיות של הסינים? ושאלה אחרונה – אנו רוצים לנסוע כיוון אחד ברכבת, האם זה מומלץ? האם כדאי לעשות זאת מצ"נגדו ללאסה (הלוך) או לאסה- צ"נגדו (בחזור)? תודה מראש על עזרתכם, כל מידע יעזור לנו להתארגן לטיול הזה…

התשובה:
שלום רב,

בנוגע לפרמיט אל טיבט, עדיף לעשות זאת דרך סוכן מקומי. לאחרונה יש האטה וחוקים חדשים להוצאת האשרה, בעיקר משום נושא האולימפיאדה והמהומות האחרונות שהיו בטיבט… אני מעריכה (ומקווה) שעכשיו לאחר שהסתיימה האולימפיאדה יחזרו הדברים להיות חלקים יותר… בררו עם הסוכן המקומי כמה זמן הוא מצפה שהתהליך יקח לכל אחד מהמקומות וגם לגבי ההגבלות התורניות… הדברים משתנים כל הזמן, אני מעריכה שהתהליך לוקח יומיים – שלושה, אבל אני לא יודעת בצורה חד משמעית.

בנוגע לרכבת, בררו מראש את משך הזמן של הנסיעה ואת התנאים על הרכבת ואז החליטו אם זה משהו שיעניין אתכם לחוות. בעיני זאת נגישות אחרת לאנשים ולסין, חוויה חדשה אבל לא בכל מקום או משך נסיעה הייתי עושה אותה.

טיול מלא חוויות

נעמה דור

אנו מעוניינים להגיע לסין במעבר יבשתי מנפאל דרך טיבט. אמרו לי שאשרת כניסה לסין דרך טיבט ניתנת לחודש בלבד, האם זה נכון? מדוע? האם יש אפשרות להאריך אותה?
שלום,

הנה המידע הקשור לויזה לטיבט:

טיבט – ויזה לטיבט לא ניתן להוציא בארץ:

כניסה לטיבט מחייבת פרמיט, TTB (TIBET TRAVEL PERMIT), מעין ויזת כניסה לאזור, אותו ניתן להוציא בכל סוכנות נסיעות המתמחה בטיולים לטיבט. דרכון חייב להיות בתוקף לחצי שנה לפחות. רוב המטיילים עושים זאת בעיר צ'נגדו, בירת מחוז סיצ'ואן אך ניתן לעשות זאת גם בערים אחרות.

מבחינת החוק, מטייל לא רשאי לטייל בטיבט באופן עצמאי. עם זאת, למרות שאת הויזה לטיבט חייבים להוציא דרך סוכנות נסיעות, המצרפת אותך לקבוצה ערטילאית כלשהיא, לאחר ההגעה לטיבט אף אחד אינו בודק את האישור בשנית. את האישור מציגים רק בביקורת בשדה התעופה לפני ההמראה (מוצג על ידי נציג הסוכן).

טיבט היא מחוז בסין וכניסה אליה מפעילה את הויזה הסינית. החודש נספר כבר בכניסה לטיבט ולא מהיציאה ממנה ולכן אין צורך לחדש ויזה ביציאה ממנה.

אנו מעוניינים להוציא ויזה לסין לתאריך … האם ניתן לעשות זאת עכשיו או צריך לפני הנסיעה? הכוונה שאם בויזה מציינים תאריכים המבוקשים או שהיא תקפה מיום הוצאתה לחודש ימים ועדיף להוציא סמוך למועד הנסיעה?
היי,

האשרה תקפה ל-3 חודשים מיום הוצאתה לכניסה אחת של עד 30 יום.

אם אתם נוסעים באוקטובר כדי להוציא במהלך ספטמבר.

נעמה דור

אנו מתכננים טיול בקיץ למונגוליה, סין ונפאל. רציתי לברר מה דרוש על מנת לקבל ויזה עם שתי כניסות לסין (נחיתה בסין, רכבת למונגוליה ואחר כך חזרה לסין)?
היי,

את צריכה להגיש בקשה לאשרה עם 2 כניסות בנוסף לכל הטופסולוגיה הרגיל.

נעמה דור

נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.