לכמה זמן מקבלים ויזה?

השאלה:
שלום אלון, אני וחבר שלי גרים בבייג'ינג כבר 7 חודשים וכרגע אנחנו בישראל לחופשה. השאלה שלי היא לגבי ויזת עבודה. חבר שלי קיבל הצעת עבודה מחברה סינית שמאוד רוצה אותו אבל אין להם ניסיון קודם בגיוס עובדים זרים, כלומר הם גם לא מכירים אנשים שיכולים לעזור להם בנושא. הם פועלים "by the book" כמו שאומרים. הבעייה היא שלמרות שלחבר שלי יש שלוש שנות ניסיון בתחום עבודה זה, הוא סיים את התואר שלו רק לפני שנה ובקבלת ויזת עבודה ישנו קריטריון שמצריך שנתיים ניסיון מסיום התואר. לכן כשהחברה ניסתה להוציא לו ויזת עבודה הם נידחו על הסף עוד לפני הגשת המסמכים, רק על סמך קריטריון זה. האם יש איזושהי דרך לעקוף את קריטריון זה ובכל זאת להוציא ויזת עבודה, או איזושהי ויזה אחרת שתאפשר לו לעבוד ולקבל משכורת בסין? תודה רבה.

התשובה:
הי,

לצערי אני מכיר את התופעה היטב. לסינים יש קריטריונים מוזרים כאשר הם מאשרים ויזת עבודה. למשל, ייתכן שקיבלת עבודה בניהול מפעל להרכבת טלוויזיות. גם אם יש לך ניסיון מוכח של עשר שנים כמנהל מפעל לייצור טלוויזיות בארץ אך משום מה למדת ספרות עברית במקום תעשייה וניהול או סיימת ללמוד הנדסת טלויזיות בשנה האחרונה, הם עלולים שלא לאשר לך ויזת עבודה .

כאשר מדובר בחברה מעסיקה סינית הדבר אפילו קשה יותר בעיקר כשאין להם ניסיון בהעסקת זרים

כנראה שהאופציה תהיה לנסות להתקשר עם אחת מהחברות המקומיות העוסקות בהוצאת ויזות עבודה, בתשלום כמובן. תוכלו למצוא פירסומים לכך במגזינים המקומיים באנגלית.

אפשרות אחרת שהיא טריקית יותר יהיה להוציא ויזת עסקים לחצי שנה (שהחברה תוציא לו מכתב שהוא יועץ לעיניינים כאלו וכאלו והוא זקוק לויזת עסקים עם כניסות מרובות וכו') או שיירשם לאוניברסיטה כסטודנט ויקבל ויזה כזאת לחצי שנה.

ישנם אופציות רבות אבל כולן עולות כסף.

בהצלחה

אלון

המשך השאלה:
הי אלון,

תודה רבה על העזרה.

אנחנו בהחלט ננסה לפנות לחברות המקומיות שעוסקות בהוצאת ויזות, אני פשוט הייתי בטוחה

שכיום בכל מה שקשור לויזת עבודה ולחוקים שהולכים ומתקשים, אפילו מאכרים לא יכולים להשיג אותה…

במידה וזה לא יעבוד ונאלץ להוציא ויזת עסקים (שדרך אגב המעסיק אפילו הציע לחבר שלי), איך מקבלים

משכורת בצורה שבה אתה לא חושש לחייך או להמשך השהות בסין?

אתה מכיר סיפורי הצלחה של מערביים בסין שעובדים עם ויזה שהיא לא עבודה ומקבלים משכורת מסודרת?

כרגע כסף עבורנו הוא לא מגבלה. נדמה גם שהמעסיק מספיק רוצה אותו בחברה שלו, עד כדי שהוא יהיה מוכן לשלם על זה סכום נכבד, הבעייה היא שהמעסיק לא יודע לאן לנתב את הכסף הזה.

בכל מקרה המון תודה,

שבוע טוב,

המשך התשובה:
הי,

המעסיק יוכל להעביר לכם כסף לחשבון הבנק או במזומן אבל מבחינת החוק זו לא משכורת (מיסים, ביטוח וכו'). המעסיק עלול להסתבך בהעסקת עובד זר ללא אישורים ואתם בעבודה לא חוקית.

זרים רבים עוברים על החוק ועובדים בסין על ויזת עסקים אבל בדרך כלל הם מקבלים משכורת מחברה זרה שתמיד יכולה להגיד שאתה לא עובד בחברה אלא יועץ חיצוני. לרוב חלק גדול מהמשכורת ניתן בחו"ל. אחרים מוציאים חשבונית למעסיק על סכומי כסף שהוא מקבל מהם – על ייעוץ וכו.

בהצלחה

אלון

 

השאלה:
היי, שאלה לגבי ויזת סטודנט: התקבלתי ללימודי סמסטר סינית באוניברסיטה בבייג'ינג והם שולחים לי כעת את טופס הקבלה ואת טופס JW202 ע"מ שאוכל להוציא ויזת סטודנט. הבעיה היא שהטפסים יגיעו רק כמה ימים לפני הטיסה שלי. השאלה שלי היא – כמה מהיר תהליך הוצאת ויזת סטודנט? אני יודעת שאפשר לשלם יותר ולהוציא ויזת תייר בתוך יום או יומיים, אך האם נכון הדבר גם לגבי ויזת סטודנט? או שזה תהליך ארוך יותר? תודה רבה!

התשובה:
היי,

הליך הנפקת האשרה לוקח 4 ימי עבודה.

הצעתי לך היא לגשת את הנציגות הסינית ולבקש לדבר עם הנציג בנושא החינוך, ולהסביר להם שאת אמורה לקבל את הטפסים והאם הם יכולים להנפיק לך את זה ברגע האחרון.

אמורה להיות דרך גם להנפקה מהירה של אשרה זאת.

מקווה שעזרתי, בהצלחה,

נעמה

…מה עלי לעשות על מנת להאריך את הויזה? הרבה לפני או לחכות אחרי? תשובה תעזור לי לתכנן את המשך הטיול…
השאלה:
אהלן, אני מטייל כרגע ברוסיה ועתיד להיכנס לסין בעוד כשבועיים. ברשותי כרגע ויזה של 30 יום שהות, אבל אני מתכוון להאריך אותה. שיחה עם בחורה סינית גילתה שבאוקטובר יהיו חגיגות גדולות לרגל 60 שנות עצמאות, וזה עשוי להיות בעייתי להאריך את הויזה, אולי אפילו לא יאפשר. מה עלי לעשות על מנת להאריך את הויזה? הרבה לפני או לחכות אחרי? תשובה תעזור לי לתכנן את המשך הטיול. עם אני יכול ליצור קשר על מנת לקבל מידע וודאי בנושא? הרבה שאלות – הרבה תודה מראש.

התשובה:
הי,

בחג הלאומי ייתכן ותהיה בעיה להאריך את הויזה. תשתדל להאריך לפני ואם יש לך מספיק זמן אז אחרי.

אלון

..האם יש אפשרות לשלוח את הדרכון בדואר עם מסמכי הבקשה לקרוב משפחה לצורך הנפקת הויזה? תודה רבה!!
השאלה:
אני נמצאת בשנגחאי עם ויזת תייר, וזה עתה נרשמתי לקורס שפה בג'יאו טונג לחצי שנה. נמסר לי באוניברסיטה שעליי לצאת מסין כדי לקבל את ויזת הסטודנט. מאחר ואני מוגבלת תקציבית, ממש לא הייתי רוצה לחזור לארץ ולטוס שוב או אפילו להונג קונג. האם יש אפשרות לשלוח את הדרכון בדואר עם מסמכי הבקשה לקרוב משפחה לצורך הנפקת הויזה? תודה רבה!!

התשובה:
הי,

הלוואי שהייתה האופציה הזאת. היא הייתה פותרת תשעים אחוז מבעיות הויזה לסין.
עליך לצאת מהמדינה כדי לחדש את הויזה. בהונג קונג מבקשים לראות את החותמת של היציאה מסין ורק אז יאשרו ויזה חדשה.

מוזרה לי הבקשה של האוניברסיטה-תבדקי שוב איתם.

יום טוב

1. מה צריך להביא לצורך קבלת ויזה 2. כמה זמן זה לוקח לקבל הויזה 3. כמה זה עולה ? 4. לכמה זמן הויזה תקפה?
שלום,

את כל התשובות תמצא בדף הבא:

http://www.china.co.il/?CategoryID=738

צוות האתר

1.לכמה זמן מקבלים ויזה? 2.אזרח פולני צריך ויזה?
היי,

ראה נספח ויזה לסין באתר:

?CategoryID=738

בכל מקרה, ויזת תייר בין חודש עם אפשרות הארכה לחודשיים לשלושה חודשים.

אלון

Could you please notify us if citizens of the USA and ITALY need a Visa to enter China?
השאלה:

Hello,

Could you please notify us if citizens of the USA and ITALY need a Visa to enter China?

IF YES Are there multiple entries visas given to the above mentioned citizens and how much do they cost? Does one need a re-entry visa when returning from Nepal to China? We thank you in advance for your kind help and cooperation.

התשובה:

Hi

All nationalities need to issue vise before entering to china!

If you been to china before you can ask for multi visa, if not, you can ask for 1 entry (valid for 1 entry of 30 days in period of 3 month) or 2 entries (valid for 2 entries of 30 days in period of 6 month(.

The cost is more then Israeli passport, around 150 / 230 shekel if you do it by your self and more if you get the help of an agent.

The visa is good for one entree or two, depend on your request and on the embassy confirmation, if you go out the visa is no longer valid for re- entry and you need to re-issue it or to use the 2nd entry.

Hope the above is clear

Tnx

Naama

לראש העמוד
PASSENGERS LEAVING IN ISRAEL WITH FRENCH PASSPORTS WHAT IS THE EASIEST PROCEDURE FOR VISA TO CHINA -THEY HAVE TO GO BY THEMSELVES OR I CAN SEND SOMEONE WITH ALL THE FORMULARS FOR THEM . THANKS
תשובה:

שלום דניאלה,

למען הסר ספק, האתר הזה אינו אתר של השגרירות אלא אתר המרכז מידע על סין לכל גווניה.

לשאלתך, אפשר לעשות את האשרה לבד או דרך סוכן, השיקול הוא של המטייל.

כל דרכון מצריך אשרה, דרכון אירופאי עלותו גבוה יותר

אם תרצי את עזרתי אוכל לסייע בהנפקת האשרה

יום טוב

נעמה דור

אבקר בסין במהלך חודש מאי-יוני. במהלך הטיול אטוס משנחאי לקוריאה(ג'ג'ו) ל-6 ימים. בסיומם אחזור לסין. האם הויזה היא חד פעמית? אם כן היכן אוכל להאריכה לכניסה נוספת?
שלום

אתה צריך מראש לעשות אשרה עם 2 כניסות כדי להקל על עצמך בהמשך.

נעמה דור

אבקש לדעת כמה עולה הנפקת הויזה כלומר כמה כסף יש לשלם עבור הויזה כשאני מטפלת בעצמי?
היי,

הנפקת אשרה בצורה עצמאית עולה 100 ₪, התשלום באיסוף .

בהצלחה

נעמה דור

אלון שגיב, נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.