כוח אדם סיני לעבודות בניין

אישתי ואני נוסעים לסין לשנה. אישתי תלמד בהנגו'. אני מעוניין בעבודה חלקית כגון: הפצת מוצרים מהארץ תמורת שכר. מה האפשרויות?
הייתי מתחיל בלברר הקהילה היהודית בשאנגחאי, בית חב"ד וקונסוליה, להכיר אנשים ולפתח קשרים ותוך כדי לגלות אפשרויות לעבודה.

אלון

אנו זוג מורים אני למקצועות רבי מלל עם התמחות לבגרות בהבעה עברית ותנך ובעלי מורה לחנוך גופני עם התמחות גם בחנוך המיוחד ולקויות גופניות וכמו כן מתמחה בהוראת שחיה…
השאלה:
אנו זוג מורים אני למקצועות רבי מלל עם התמחות לבגרות בהבעה עברית ותנך ובעלי מורה לחנוך גופני עם התמחות גם בחנוך המיוחד ולקויות גופניות וכמו כן מתמחה בהוראת שחיה ובאמון כדורגל בבתי ספר לכדורגל בנים ובנות. אנו מעונינים לעבוד בשנחאי האם יש מקום בו נתן להשתלב בעבודה על בסיס שנתי או עדיף על בסיס של פרויקט או מפעלי קיץ ופעילות בחגי ישראל ובחופשות או בשעורים פרטיים וחוגים? תודה אם תוכל להשיב ואולי לעזור למצא משהו מתאים.

התשובה:
הי,

קשה להעריך את הצורך במקצועות שפירטת. בשאנגחאי פועלים בתי ספר בינ"ל רבים ותוכלו לברר בהם האם יש דרישה למקצועות אלו – חיפוש בגוגל יעזור למצוא כתובות ודרכי קשר.

ייתכן שתוכלו לברר גם בבית חב"ד שאנגחאי יותר בהיבט של קשר עם ישראלים.

תבררו גם בשגרירות הסינית בארץ.

בהצלחה
אלון

אנחנו בוחנים הצעת עבודה בהונג קונג יש לנו 3 ילדים קטנים. היכן ניתן לקבל אינפורציה לגבי בתי ספר ועלות מחייה, שכר דירה, היכן כדאי לגור וכו'? תודה
הי,

בהונג קונג יש בית ספר יהודי בשם כרמל ובתי ספר רבים אחרים בהם לומדים באנגלית:

http://www.carmel.edu.hk/

וגם

http://www.hkis.edu.hk/home_index.php

היכן לגור תלוי מהיכן מקום העבודה ועוד גורמים רבים. אני ממליץ להגיע כחודש או אולי אפילו לגיחה, לפני תחילת העבודה כדי שתוכלו לעשות את ההכנות המתאימות.

אלון

אני אגיע לאונ' "צינגוואה" בבייג'ינג לסמסטר אחד במסגרת חילופי סטודנטים, בן זוגי, אדריכל בסטג' בישראל, מגיע יחד איתי ואנו נשמח שיעבוד בתחום…
השאלה:
אני אגיע לאונ' "צינגוואה" בבייג'ינג לסמסטר אחד במסגרת חילופי סטודנטים, בן זוגי, אדריכל בסטג' בישראל, מגיע יחד איתי ואנו נשמח שיעבוד בתחום. 1. מהו השכר המקובל לאדריכל בדרגתו? (הערכה כללית) 2. לויזת עבודה- אפשר להתחיל את הטיפול כבר מהארץ? אני יודעת שצריך קודם כל שחברה תעסיק אותך.. האם מקובל להתקבל לעבודה מראש? 3. האם ויזת הסטודנט שלי מקנה לו יתרון? 4. איך ניתן ליצור קשר עם משרדי אדריכלים גדולים שעובדים בבייג'ינג? אני מודה לך מאד על כל מידע…

התשובה:
הי,

ויזת עבודה היא נושא שעולה מפעם לפעם באתר

לא ניתן לקבל ויזת עבודה ללא עבודה ולא ניתן לקבל ויזת עבודה למפרע, כלומר, על חשבון העובדה שאולי מאן-דהוא יימצא עבודה

חברך ייצטרך להגיע לסין ולחפש עבודה (או אם יתמזל מזלו למצוא כבר בארץ עבודה בסין). לאחר שיתקבל הוא יוכל להתחיל בתהליך הוצאת הויזה שכרוכה בבדיקות רפואיות, הצגת מסמכים באנגלית (רזומה, אישור לימודים, חוזה עבודה וכו') ותרגום של חלקם לסינית וכן הלאה.

ויזת סטודנט אינה מקנה שום יתרון לחברך.

משרדי אדריכלים גדולים בבייג'ינג – אני מציע ליצור קשר דרך האינטרנט (קורות חיים) אבל הדרך הטובה ביותר היא להגיע לבייג'ינג ולהתחיל לחפש דרך חברים, עיתונים באנגלית וכו'.

בהצלחה

אלון

אני אחות מוסמכת ועומדת בפני מעבר לבייג'ינג בעקבות העבודה של בעלי. מה עלי לעשות כדי לעבוד במקצוע שלי?
הי,

בבייג'ינג ישנם כמה מרפאות ברמה גבוהה, בהן מועסקים זרים.

תוכלי לפנות לכל אחת מהן ולבקש עבודה.
הנה שניים ידועים:

http://www.unitedfamilyhospitals.com/en/bj/

http://www.internationalsos.com/en/

אני וחבר שלי רוצים לעבור לסין, אני רוצה להמשיך ללמוד שם סינית (סיימתי מזרח אסיה באוניברסיטה העברית) רציתי לדעת איזו ויזה חברה שלי יצטרך, והאם יש ויזה שונה לנשואים?
הי,

ויזת תיירים רגילה. במידה ונשואים הבעל יכול לקבל מעמד של מלווה. זה נכון לגבי ויזת עבודה בעיקר. במידה ואת תקבלי ויזת לימודים, תוכלי לברר מול האוניברסיטה האם הם יכולים לארגן מעמד של מלווה סטודנט. לא כל אוניברסיטה תוכל לעשות זאת.

אלון
אני חייל משוחרר בן 22 והמעסיק שלי מעוניין לשלוח אותי לעבוד בסין כחצי שנה בערך. רציתי לדעת כמה תעלה מחיה למשך חודש בעיר גוואנזו. כמובן שרמת החיים צריכ להיות סבירה ולגור באזור טוב ומערבי?
הי,

מאוד קשה להגיד כי כל אחד ומה הוא מוכן להוציא.

בעיקרון לצעירים ללא חובות וללא רצון לחסוך, כאלפיים דולר יכולים להספיק.

אני מורה לאנגלית, ניסיון הוראה בכל הגילאים והרמות. מעוניינת לעבוד במחנה קיץ בסין. לאן עלי לפנות?
עליך למצוא בית ספר או אוניברסיטה בסין שמעונינים בשירותך. תוכל לפנות לשגרירות הסינית כדי לקבל עזרה או רשימה של אוניברסיטאות אליהן תוכל לפנות וגם תוכל לחפש באינטרנט. למעשה, כמעט בכל אוניברסיטה יש חוג ללימוד השפה האנגלית

תיעזר באתר הבא

http://www.transitionsabroad.com/publications/magazine/0001/walfish.shtml

יום טוב

אלון

אני מתעניין בפועלים סינים לחברת הנדסה גדולה והייתי רוצה לדעת את כל הפרטים החל מאישורים התנאים שלהם הם זכאים ועוד. הבנתי שיש יבואן שיש לו מונופול על יבוא סינים….?
שלום רב,

לגבי כוח אדם סיני לעבודות בניין, הבנת חצי נכון, אין יבואן, אלא המושג הנכון הוא תאגיד (כוח אדם) וזהו לא אחד אלא כיום יש 38, לפני כשנתיים היו 42. תאגיד כוח האדם הוא המוסמך לשלם משכורות לעובדים ולא חברות הקבלניות עצמם שכן העובדים הזרים רשומים תחת התאגיד עצמו.

בנושא כוח אדם אני עוסק החל מן היום שהגעתי חזרה לישראל מסין, הן בתור מתורגמן במוסדות ממשלתיים(בתי משפט,בתי משטרה וכו..) והן לתאגידים עצמם (לעורכי הדין שלהם..).

השאלות שעלייך לשאול הן ראשית איזה כמות של כוח אדם עלייך להביא לארץ והדבר השני האם הם בעלי מקצוע (כי לבעלי מקצוע ניתן יחסית בקלות דרך משרד הפנים). במידה ואכן זהו כמות גדולה של כוח למיזם עליכם לעבוד יחד עם חברת כוח אדם.

כיום לצערי מופעל המונח" שמיים סגרים" וזה אומר שלא ניתן להביא לארץ עובדים זרים אלא אם כן ראש תמורת ראש, כלומר אחד יוצא ואחד נכנס.

עלייך גם לחשב את אורך הזמן הרצוי לאותו פועל סיני שכן רובם המוחלט מגיעים לארץ באשרה של 5 שנים(מי שמגיע חוקי כמובן).

לכן אני אסכם שעלייך לעבוד מול תאגיד לטובת צוות של עובדים זרים מסין.

בכבוד רב,

עידן מאיר
אני נוסעת לסין לשנת לימודים בבייג'ינג ובת הזוג שלי רוצה להצטרף אליי. היא עובדת כרגע בחברה של ביוטכנולוגיה, האם יש מצב למצוא עבודה בתחום הזה בסין?
הי,

היפותטית, יש מצב למצוא עבודה בכל תחום בסין. מעשית, זה יצריך מאמץ גדול מבחינת חברתך בעיקר בלמצוא חברות המתעסקות בתחום בסין. אני מניח שהיא תצטרך ללמוד את השפה.

הייתי מציע לנסות לחפש באינטרנט חברות בינ"ל המתעסקות בתחום ופועלות בסין ולשלוח להן קורות חיים.

בהצלחה
אלון

אלון שגיב הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.