קורסי הסמכה או לימודי תעודה קצרים שכרגע נחשבים למבוקשים בסין

אני נמצא בסין כבר בערך כ- חודש, ואני מאוד רוצה להישאר פה. באיזה מקומות לדעתך אני יכול לעבוד? הנושא הזה חשוב לי כי מאוד הייתי רוצה להישאר… תודה מראש על העזרה והתמיכה…
הי,

התשובה אינה פשוטה. תוכל לעבוד בכל מקום בסין ובכל מקצוע כמעט בתנאי שתמצא עבודה.

הסיכוי גדול יותר בערים הגדולות כמו בייג'ינג ושאנגחאי אך גם זאת לא קל.
שלח קורות חיים ותתחיל להתעניין במדור דרושים באתר הזה ובחברות הזרות בעיר הגדולה.

אלון

אני עובר בקרוב ללמוד בסין.לאופציה למצוא עבודה יש משקל בהחלטה. אני יודע שבביג'ין יש אופציות עבודה רבות לזרים, והשאלה שלי היא האם בערים כמו צ'נגדו וקונמינג ישנן גם כן אופציות כאלו?
הי,

בצ'נגדו ובקונמינג זרים בעיקר מלמדים אנגלית.

בבייג'ינג, שאנגחאי ושנג'ן האופציות רבות יותר גם בתחומים אחרים.

בהצלחה
אלון
אני רופא מומחה בגניקולוגיה – מבקש לדעת ממי ניתן להשיג אישור עבודה Guangzhou כרופא פרטי שמעוניין לפתוח שם מרפאה פרטית? האם צריך אישור מההסתדרות הרפואית או שלטונות המקום?
שלום,

אני חושב שכדאי לך לבדוק את זה עם גורם מקצועי.

יש בגואנגזו עורך דין ישראלי שעובד שותפות של פירמה ישראלית וסינית.

שם המשרד זה יובל לוי ושות.

לעורך דין קוראים זיו:

הטלפון 03 -51723030 זיו נמצא בגואנזו עד כמה שידוע לי אבל תברר דרכם.

מיכאל

www.guangzhou.co.il

אני תלמיד לתואר שני במזרח אסיה במגמת סין באונ' חיפה. הייתי מעוניין לשאול איך אני יכול להשתלב בשוק העבודה הרלוונטי בכלל לסין – גם בארץ. מאיפה להתחיל? איפה לחפש?
הי,

שאלה קשה. תנסה למפות את כל החברות העובדות עם סין ולשלוח להם קורות חיים. בסין הנושא מורכב יותר וסביר להניח שתצטרך להגיע לכאן כדי ללמוד ולחפש עבודה.

הלימוד בחוג למזרח אסיה (והשפה הסינית) הם נכס אבל לא מקצוע. סביר להניח שאף חברה לא תיקח אותך לעבודה כי אתה בוגר החוג למזרח אסיה אלא אם כן יש לך כישורים אחרים: למשל, אתה רואה חשבון או למדת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות וכו'.

אשמח לקבל המלצות בנוגע לחיפוש עבודה בישראל… בהיתחשב בנתונים שנתתי, היכן כדאי לחפש?
השאלה:
שלום, אני גרה בסין 8 חודשים וחושבת כבר על החזרה לישראל… יש לי תואר ראשון בתקשורת בהתמחות בשיווק ויחסי ציבור ולמדתי סימסטר בעיר שנחאי, הסינית שלי ברמה בסיסית בלבד אך יכולה לתקשר בכיף!(מלבד זאת אני קוראת ערבית ומבינה ספרדית ויש לי אנגלית שפת אם) אשמח לקבל המלצות בנוגע לחיפוש עבודה בישראל… בהיתחשב בנתונים שנתתי, היכן כדאי לחפש?

התשובה:
שלום,

תודה על פנייתך.

ניתן לחפש משרות ולפרסם מודעת חיפוש עבודה בקטגוריה הבאה:

http://www.china.co.il/?CategoryID=309

במקומות כמו מלונות,מסעדות פאבים מה שכר העבודה איך זה עובד לפי שעה לפי יום וכ"ו אם תוכל לעזור לי אני אודה לך מקרב לב…תודה
השאלה:
היי שלום אני בן 23 מחיפה הייתי לפני חצי שנה בארה"ב משפחה טיול עבודה.. ועכשיו אני מחפש כיוון עבודה וטיול במזרח הרחוק. סין היא עדיפות ראשונה כדי שאוכל ללמוד קצת בשביל עצמי על סין ועסקים תוך כדי עבודה וחיים בסין. יש לי שאלה: במקומות כמו מלונות,מסעדות פאבים מה שכר העבודה איך זה עובד לפי שעה לפי יום וכ"ו אם תוכל לעזור לי אני אודה לך מקרב לב…תודה

התשובה:

השכר לסינים עובדי מסעדות/מלונות/פאבים, הוא נמוך מאוד. במקום מצליח, שכר אשר ייחשב טוב הוא 1,200 יואן לחודש, שזה 600 שקלים בקירוב. בבארים ובמלונות מסוימים בהחלט כן מחפשים זרים לעבודות אלו, מכיוון שעובדים זרים מושכים גם את הלקוחות המערביים וגם את הסינים. עובד מערבי יקבל סכום גדול יותר מעובד סיני, הסכום נע בין ממוצע שכר של סיני לממוצע שכר מערבי. עבור מחייה ברמת חיים גבוהה זה אמור להספיק.

במקומות הפופולאריים לקהל המערבי קל יותר למצוא עבודה מסוג זה. היתרון של המערבי הוא ביחסי הציבור, ואפשרות השיחה עם הלקוחות. עבודה כטבח למשל לא תניב שכר הולם, מכיוון שאין בה צורך באינטראקציה עם לקוחות. בעבודה מסוג זה למערבים לא יהיה יתרון על הסינים, אשר יבצעו את אותה העבודה במחיר זול הרבה יותר.

לגבי חישוב התשלום, אין זה חד משמעי. יש המציעים שכר לפי שעה, לעיתים לפי משמרת ואחרים מציעים שכר חודשי קבוע. כל הצעה שתקבל נתונה למשא ומתן על סכום השכר, כמו דרך חישובו וזמן התשלום.

בהצלחה!

ברצוני לשהות כמספר חודשים בסין. מהי העבודה המומלצת ביותר בתור זר בסין?
שלום רב,

הטרנד העכשווי הוא הוראת אנגלית. הביקוש למורים זרים לאנגלית הוא עצום, וההיצע עדיין לא בשמיים. כך מוצאים את עצמם המוני זרים, מכל הגילאים מלמדים אנגלית במוסדות פרטיים וממלכתיים. אלו שאינם מדברים אנגלית כשפת אם, עובדים לרוב בבתי ספר יסודיים וגני ילדים. השכר המקובל לעבודה מסוג זו, הוא 100 יואן לשעה (100 יואן = 55 שקלים בקירוב). אלו אשר דוברים אנגלית כשפת אם, או בעלי תואר ללימוד אנגלית, מלמדים במוסדות ההשכלה הגבוהים וזוכים לשכר גבוה בהרבה.

אם ביכולתך לדבר סינית, טרנד נפוץ ונחמד נוסף הוא תעשיית הטלוויזיה והקולנוע, שגם הם מחפשים בנרות זרים דוברי סינית. השכר יפה והחוויה מיוחדת.

אפשרות נוספת, היא לנצל את התחביבים והכישורים האישיים, על מנת למצוא עבודה באותו התחום בסין. אני מכיר אנשים שעוסקים בבישול, רפואה, מלונאות, תיקלוט מוסיקה, ובמגוון של תחומים בעסקים. אני אישית עבדתי כברמן במספר מקומות שונים. הסינים אוהבים לראות זרים במקומות העבודה והבילוי, ולכן כמעט כל מקום עבודה הוא אופציה. בעבודות מהסוג הזה השכר אמנם צנוע, אך הניסיון והחוויה מצוינים.

רונן מדזיני

לראש העמוד
האם באמת מצב קשה מדי מבחינת מציאת התעסוקה שקשורה לעבודה הכרוכה בסין ושפה עצמה כמובן? תודה על כל תגובה!!
השאלה:
יש לי שאלה לאנשים שכבר עובדים בתחום עם סין. סיימתי תואר מזרח אסיה ומתכוון לנסוע לסין כמובן לשפר סינית. השאלה היא האם באמת מצב קשה מדי מבחינת מציאת התעסוקה שקשורה לעבודה הכרוכה בסין ושפה עצמה כמובן? תודה על כל תגובה!!

התשובה:
הי,

לא חסרות חברות העובדות עם סין וכמובן שלידיעת השפה הסינית יש יתרון. עם זאת, כשלעצמה, ידיעת השפה הסינית אינה מבטיחה מציאת עבודה. אתה צריך לבוא עם מיומנויות נוספות ולהציע את עצמך בשוק (למשל, יש ניסיון בניהול, באיתור ספקים, ביטוח וכו').
יש עבודות סטודנטים כמו הוראת אנגלית, אל על וכו'.

בהצלחה

אלון
האם בעיר ינטאי במדינת סין יש משרות לעורכי דין ישראלים? האם באוניברסיטת ינטאי ניתן ללמוד לימודי תואר בשפה האנגלית? האם יש תעסוקה לישראלים דוברי אנגלית? אמנם לא שפת אם, תודה מראש.
הי,

ככלל, יש בסין עורכי דין זרים המועסקים בחברות שונות. אני לא חושב שתוכל למצוא עבודה כעורך דין בעיר יאנטאי (וגם לא בערים הגדולות כבייג'ינג או שאנגחאי) דרך שאלה באינטרנט. זה מצריך עבודה רצינית שתכלול הגעה לעיר, מגורים בה, שליחת קורות חיים והגעה לריאיונות עבודה שבסופם ייתכן ותצא בידיים ריקות – או, תמצא עבודה.

מצורף אתר האינטרנט של אוניברסיטת יאנטאי. פשוט לשלוח להם מייל או להתקשר ולברר האם יש להם לימודי תואר בשפה האנגלית.

http://en.ytu.edu.cn

בהצלחה
אלון
האם יש לך המלצות לגבי אילו קורסי הסמכה או לימודי תעודה קצרים שכרגע נחשבים למבוקשים בסין אני יכול לקחת בארץ על מנת שאוכל למצוא עבודה ביתר קלות בסין.
השאלה:
שלום רב ,אני עומד לסיים תואר במזרח אסיה עם לימוד השפה הסינית, אני מבין שלמצוא עבודה בסין רק עם השפה הסינית זה קצת בעייתי וצריך עוד איזה שהוא מקצוע בכיס, רציתי לשאול אם יש לך המלצות לגבי אילו קורסי הסמכה או לימודי תעודה קצרים שכרגע נחשבים למבוקשים בסין אני יכול לקחת בארץ על מנת שאוכל למצוא עבודה ביתר קלות בסין. ושאלה נוספת קשורה בקשר לעסקי היהלומנות בהונג קונג, הבנתי שזה מקום די מצליח בתחום, כיצד אפשר להיכנס אליו? תודה רבה

התשובה:
הי,

אני לא מכיר שום מקצוע או קורס הסמכה שאם יש לך אותו ביד אתה יכול מצוא עבודה בקלות בסין.

אם אתה מעוניין להגיע לסין ולהיפתח כאן מבחינת עבודה אז זה מצריך השקעה גדולה מצידך.

קודם כל, תגיע לכאן,בעדיפות-בלי הגבלת זמן, תרשם ללימודי שפה באוניברסיטה (למרות התואר שיש לך כבר בארץ) ובמקביל תתחיל ליצור קשרים, לצבור חברים במקום בו תהיה, זרים ומקומיים, וכך תתחיל להבין יותר את השוק המקומי והצרכים שלו. אולי תוכל לעבוד בעבודות מזדמנות כמו לימוד אנגלית, אל על וכו'.
בסין ישנם ישראלים שחלקם הם שליחי חברות היי-טק ואחרות, חלקם עוסקים באיתור ספקים ובקרת איכות וישנם גם כאלה שעושים עסקים בתוך סין, פותחים מסעדות, תיירות, ייצור וכו'.
באשר לעסקי היהלומים בהונג קונג, שווה לברר מול הבורסה ליהלומים ברמת גן-לא? תבדוק בחברות השונות האם צריכים עובדים וכו'. הכרתי כמה אנשים שעסקו בתחום ועזבו לאחר כמה חודשים מסיבות שונות.

בהצלחה
אלון