גרפיקאית בסין (צינגדאו)

האם רישיון רופא שיניים ישראלי תקף בסין? האם ניתן לעבוד בסין ברפואת שיניים? במידה ולא, מה צריך לעשות כדי לעבוד בסין ברפואת שיניים? באיזה אזור קל יותר לעבוד?
הי,

בערים הגדולות יש רופאי שיניים מערביים אז התשובה לשאלה 2 היא כן.
קל יותר לעבוד, לזרים, בערים הגדולות כמו שאנגחאי או בייג'ינג.
הנה אתר של מרפאה מערבית בשאנגחאי-אולי תוכל לברר פרטים נוספים כולל עבודה:

http://www.dds-dental.com/

הוזמנתי לעבוד כמרצה באוניברסיטה הסינית של הונג קונג לתקופה של סמסטר אחד (חמישה חודשים). לאיזה ויזה אני זקוק? תודה.
שלום,

על פי חוק אם זומנת לעבוד מטעם ארגון כלשהו, הארגון צריך לספק לך ויזה.
במקרה שלך האוניברסיטה צריכה לספק לך ויזת עבודה למשך פרק הזמן בו תשהה בסין במסגרת עבודתך.

הייתי מעוניינת לברר לגבי אפשרויות תעסוקה ולימודים בהונג קונג
השאלה:
שלום רב ושנה טובה! הייתי מעוניינת לברר לגבי אפשרויות תעסוקה ולימודים בהונג קונג. בן זוגי ואני מעניינים לברר אופציות בנושא, אני בת 25 מסיימת תואר במזרח אסיה בעוד שנה (למדתי את השפה הסינית בניב מנדרין), ואילו בן זוגי בן 27 בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה. אנו מעוניינים בעבודה ולימודים. תודה רבה.

התשובה:
הי,

בנושא השפה אני לא חושב שתהיה בעיה. לא חסרים בתי ספר בהונג קונג, הנה אחד מהם:

http://www.languagesabroad.com/countries/hongkong.html

פשוט תתקשרי או תכתבי מייל ותבררי את הפרטים-מחיר, שעות לימוד וכו'י.

באשר לעבודה, וואלה, אם זה היה כזה קל הייתי מזמן פותח חברת ייעוץ למציאת עבודה בהונג קונג
תתחילו לשלוח קורות חיים לכל החברות הישראליות והזרות הפועלות בהונג קונג שתחום העיסוק שלהם מעניין אותכם או אתם עשויים לעניין אותם. תרשמו את קורות החיים שלכם באתר הזה וכו'י.

ישראלים רבים באים להונג קונג עוד לפני שמצאו עבודה ותוך כדי החיים כאן (היקרים חייבים להגיד) הם מכירים אנשים ומוצאים עבודה.

הנה אתר שיכול לעזור:

http://www.expatforum.com/expats/hong-kong-jobs/18996-jobs-hong-kong.html

כחלק מתהליך רילוקיישן אני מעוניין לקבל פרטים על מועד פתיחת שנת הלימודים הקרבה בסין. ילדי מתוכננים ללמוד בבית ספר בינלאומי. כמה זמן לידיעתך מומלץ לשריין לצורך רישום\התרשמות מבתי ספר?
השאלה:
שלום כחלק מתהליך רילוקיישן אני מעוניין לקבל פרטים על מועד פתיחת שנת הלימודים הקרבה בסין. ילדיי בגילאי 7,11,13. הם מתוכננים ללמוד בבית ספר בינלאומי. כמה זמן לידיעתך מומלץ לשריין לצורך רישום\התרשמות מבתי ספר. המיקום מתוכנן לסביבת בייג'ין. האם קיים לוח שנה שניתן ממנו ללמוד מועדי לימודים וחופשות לשנת הלימודים הבאה? מהן אופציות התעסוקה לאשתי? תודה

התשובה:
הי,

בחלק מבתי הספר צריך להגיש את הבקשה לרישום עד סוף מאי ובחלקם קצת מאוחר יותר (אם יהיה מקום לא תהיה בעיה להיכנס גם ממש לקראת שנת הלימודים). את הרישום אתה יכול לעשות מהארץ אבל אם אתה מעוניין לבחור בית ספר אז ככול שתקדים להגיע כך תוכל להתעניין מול זרים אחרים לאיזה בית ספר הם ממליצים ואז לבקר בו.

כיוון שבייג'ינג מאוד גדולה יש חשיבות גם למקום בו אתה עומד לעבוד או לגור. זרים רבים גרים ליד שדה התעופה (צפון מזרח) שם יש בית ספר בינ"ל אבל אם מקום העבודה שלך יהיה בדרום העיר הרי שמצפה לך חווית פקקים רצינית.

ראה בית ספר זר זה:

http://www.harrowbeijing.cn/

מבחינת תעסוקה לאישה, תגיעו, תתמקמו, תתצרו קשרים וחפשו עבודה. לא קל אבל אפשרי. זרים עוסקים בכל: הנהלת חשבונות, מורים, מנהלי תפעול, נציגי חברות ועוד.

לאחרונה אני חושב ברצינות לעבור לשנגחאי. אני רוצה להתחיל בקורס ללימודי סינית במשך כשנה ואולי גם להמשיך לעבוד שם. אין לי מושג מאיפה להתחיל…
השאלה:
שלום. לאחרונה אני חושב ברצינות לעבור לשנגחאי. אני רוצה להתחיל בקורס ללימודי סינית במשך כשנה ואולי גם להמשיך לעבוד שם. אין לי מושג מאיפה להתחיל. מה לגבי הויזה – דרך אילו בתי ספר ללימוד שפה אוכל להוציא ויזת סטודנט? ומה לגבי עבודה? אם ברצוני לטוס ואז למצוא עבודה – מה הפרוצדורה עם הויזה? אשמח אם תוכלו לתת לי מידע בנושא. חשוב לציין שעיינתי במידע שבאתר והוא מפורט ומובן אם כי לי אישית הוא לא פתר את הבעיה מודה מראש על כל העזרה. שיהיה יום נפלא.

התשובה:
הי,

האוניברסיטה בה תלמד תוכל להוציא לך ויזת סטודנט. באתר של כל אוניברסיטה מפורט כל התהליך. הנה שתי אוניברסיטאות מובילות בעיר שאנגחאי בהן תוכל לברר:

http://en.sjtu.edu.cn/

http://www.shnu.edu.cn/Default.aspx?alias=www.shnu.edu.cn/shnuen

באשר לעבודה, במהלך שנת הלימודים יהיה לך זמן לחפש עבודה. לאחר שתמצא, החברה בה תעבוד תוכל לסדר לך ויזת עבודה. שם לב, לא כל חברה יכולה להוציא ויזת עבודה.

לצוות האתר שלום רב, רציתי לדעת כיצד אני יכול למצוא עבודה כמורה לאנגלית בבתי ספר שמעתי שהרבה זרים עובדים בעבודה הזאת.
שלום

אכן זרים רבים עובדים בהוראת אנגלית

השכר, תלוי בעיר, נע בין 22 ל-30 דולר לשעה

תוכל למצוא פרטים במודעות דרושים במגזינים מקומיים בשפה האנגלית, בבתי ספר וגני ילדים שמריצים שיעורי העשרה (יש בכל עיר), בכניסות לקניונים גדולים מחלקים בדרך-כלל כרטיסי ביקור לזרים כדי שיבואו ללמד אנגלית והדרך האולטימטיבית – חבר מביא חבר

עם זאת, לא תמיד זה קל אז תבוא גם עם מזומן בכיס

מורה לאנגלית מעוניין ללמד אנגלית בסין
השאלה:
I am an experienced English teacher for all levels. Currently I work at high school preparing students for matriculation examination. I would like to visit China and work in a summer program teaching English.I am free from the end of June until the end of July. Thank you

התשובה:
שלום,

אני לא מכירה מקום ספציפי, אבל יש פה צורך למורים לאגלית
אתה יכול להסתכל ב-
http://www.thebeijinger.com/classifieds/employment

או לפרסם את עצמך
http://www.thebeijinger.com/classifieds/employment/Looking-for-Employment

עוד אתר מפורסם הוא
http://english.meijob.com/

נאמר לי על ידי חברה סינית בסין שהם אינם יכולים להנפיק לי ויזת עבודה מכיוון שאין לי שנתיים של ניסיון תעסוקתי לאחר קבלת התואר הראשון בישראל. האם מה שהם אומרים הוא נכון?
השאלה:
שלום, נאמר לי על ידי חברה סינית בסין שהם אינם יכולים להנפיק לי ויזת עבודה מכיוון שאין לי שנתיים של ניסיון תעסוקתי לאחר קבלת התואר הראשון בישראל. האם מה שהם אומרים הוא נכון? האם ניתן להאריך ויזת תייר בסין מעבר לשהות של שלושה חודשים?

התשובה:
הי,

ראשית, לא ניתן להאריך ויזת תייר מעבר לשלושה חודשים.

באשר לניסיון תעסוקתי שנתיים לאחר התואר, לא שמעתי על זה מעודי. ייתכן שמדובר בחוק חדש.

קשה לי להאמין שחברה סינית תרצה להעסיק אותך ולא תוכל להוציא לך ויזת עבודה בטיעון הזה. מה אם אתה מומחה בתחום הקמת חברות, העובד בזה עשרים שנה ולפני שלוש שנים החלטת שאתה לומד תנ"ך באוניברסיטה? זה אומר שכעת עליך להמתין שנתיים עד שתקבל ויזת עבודה בתחום הקמת חברות בסין? תברר זאת מולם ותקשה בשאלות.

קיבלתי הצעת עבודה בתור גרפיקאית בסין (צינגדאו) ואני תוהה איזה שאלות קריטיות עלי לשאול את המעסיק העתידי? (ויזה, אישור עבודה, שכר וכו') בנוסף אשמח לדעת מה השכר הממוצע לעובד (נטו) אשמח לכל תשובה 🙂
הי,

עבודה של זר בסין היא עבודה מתגמלת, לרוב, בעיקר כשמדובר בתחום מקצועי.

כמה נקודות ששווה לך להעלות:

כרטיס טיסה שנתי לארץ.

ויזת עבודה ואחריות לכל ההוצאות הקשורות בויזה – בדיקות רפואיות, טיסות וכו'.

לימודי השפה הסינית – קורס פרטי של כמה שעות שבועיות שיעזור לך לתקשר וגם לחברה בה את עובדת זה חשוב מאוד.

מבחינת שכר, קשה מאוד לזרוק מספרים ללא הכרה של הניסיון שלך, באיזה חברה את מתכוננת לעבוד (מקומית, ישראלית או זרה אחרת), האם מדובר בעבודה במשרה מליאה וכו'.שלום אלון, אני וחברתי מגיעות לבייג'ין בשבוע הבא לקורס סינית.אנחנו מחפשות דירה זמנית ל5 שבועות.האם אתה מכיר אתרים שאפשר למצוא דירה או אולי סוכנות כלשהי שניתן לפנות אליה בנושא? תודה רבה, ענת.
תשובה:

הי

תגיעו לעיר ותתגוררו כמה ימים במלון ובנתיים תחפשו דרך משרדי תיווך-השיטה הנהוגה בסין

אין יותר מידי מקומות להשכרה לזמן קצר

אלון שגיב, תרצה ערב הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.