איזה כפרים אוטנטיים יש באיזור בייג'ין לטיול יום?

השאלה:
לצוות האתר שלום רב אני יוצא באוקטובר לטיול עצמאי בסין ואני לוקח מדריך של לונלי פלנט שעבדתי בו ימים על המסלול המפות ושער המידע שנחוץ לי, האם ידוע לכם על מקרים שמחרימים את המדריך במקומות כגון שדה התעופה וכו"? (בלעדיו יהיה מאוד קשה להסתדר). ועוד שאלה בנושא אחר מה קורה כרגע במחוזות יונאן סצ"ואן וטיבט כמעט כל שבוע יש שמה רעידת אדמה האם הטיול לאזורים אלו בטוח האם הרעידות האחרונות הותירו נזקים לאתרים ותשתיות האם האזורים פתוחים או ססגורים לתיירים תודה רבה על התשובות והמידע החשוב.

התשובה:

למטייל השואל שלום רב,

לא ידוע לי על מקרים שמחרימים בהם ספרי הדרכה לטיולים, אלא אם יש בהם חומר פונוגרפי או כזה העוסק בהסתה כנגד המפלגה הקומוניסטית… אז נראה לי שאין לך על מה לחשוש… ממליצה לך לאורך הדרך גם להתייעץ עם מטיילים שאתה פוגש, לפעמים התוספות הן חשובות ומועילות.

בנוגע למחוזות סיצ'ואן ויוננאן, ככל הידוע לי, החיים חזרו שם (כמעט) למסלולם ואין בעיה לבקר במקומות התיירותיים. המקומות פתוחים לתיירות נכנסת והם שמחים על כך ביותר. ישנם כבישים שנהרסו ועדיין לא שופצו, בעיקר בצפון מחוז סיצ'ואן, אז אם אתה מתכוון לבקר באזור זה עדיף שתבדוק לפני שאתה יוצא לדרך

טיול מלא חוויות טובות

נעמה דור

השאלה:
לצוות האתר שלום רב, הזמנתי מלון דרך סוכנות נסיעות בשם ZI LONG רציתי לדעת האם אתם מכירים את המלון והיכן הוא נמצא? האם יש תחנת מטרו בסביבה או שצריך לקחת מונית וכ"ב. אמרו לי שזה בקרבת רחוב וואנפוג"ינג האם זה נכון? תודה מראש על התשובה.

התשובה:
שלום רב

אני לא מכירה את המלון הזה באופן אישי אבל זה לא אומר דבר, יש המוני מלונות ברחבי סין… משום השיוך אל רח' WANG FU JING אני מעריכה שהכוונה כאן היא למלון בבייג'ינג??

אם אכן כן והוא נמצא ליד רח' WANG FU JING אז אכן הוא נמצא ליד תחתית, השאלה היא איפה זה "ליד"…

תוכל/י לברר את מיקומו של המלון דרך האינטרנט, אם הוא מלון שיש לו אתר או דרך שניה היא לשאול את הסוכן שדרכו הוזמן המלון ולבקש תיאור מדויק יותר של זמן הליכה / נסיעה ליעד מרכזי…

טיול נעים

נעמה דור

מבקש המלצה לטיול יום ליד בייגין עם נופים מיוחדים ואפשרות לראות את "סין הישנה" – כפרים אוטנטים וכו'
הי,

בסביבות בייג'ינג ישנם אתרים רבים מעניינים שבדרך אליהם ניתן לראות את סין הישנה עם הכפרים ובתי האבן.

אתר יפה מאוד בצפון העיר, כשעה וחצי נסיעה, נקרא לונג-צ'ינג-שיה:

long qing xia

עדיף לשכור מונית ליום ולעצור בדרך בכפרים השונים. באתר עצמו יש נהר עליו ניתן לשוט ולטפס על ההרים בצידו-הזרים בבייג'ינג קוראים למקום גוו'לין הקטנה.

טיול נעים
אלון

המשך השאלה:
הי אלון,

תודה על התשובה.

לפני בייגין אנחנו נבקר בגווילין "האמיתית", האם עדיין כדאי ליסוע לגוילין הקטנה?

יש לך רעיון לעוד טיול יום מביגין?

תודה,

המשך התשובה:
הי,

השם גוו'לין הקטנה אינו קשור לגוו'לין האמיתית והנוף אינו דומה (סתם כינוי מקומי ורומנטי למקום רחוק). בכל מקרה, תוכלו לעשות טיולים רבים אחרים מחוץ לעיר.
קברי הצ'ינג המזרחיים – כשלוש שעות נסיעה מחוץ לעיר, תוכלו לבקר בדרך בכפרים הקרובים (במידה וטיילתם כבר בקברי המינג תוכלו לוותר).
מקדש טאנ-דג'ה בגבעות המערביות לעיר-כארבעים ק"מ מחוץ לעיר. נסיעה נעימה מחוץ לעיר בכבישים מתפתלים. במקדש עצמו ניתן ללכת מסביב ולהנות מהנוף ואף לעצור בדרך בכפרים:

tanzhe temple

潭柘寺

אפשרות אחרת היא להדרים למערות האדם הקדמון ומוזיאון הדינוזאורים (מוזיאון קטן ולא מרשים אבל הדרך יפה). כחמישים ק"מ מדרום-מערב לעיר:

zhoukoudian

周口店

ישנם עוד מקומות רבים אליהם יוצאים הבייג'ינאים לנפוש כמו שה-דו (עשרת המעברים), צ'אנגדה וכו' שהם רחוקים יותר.

טיול נעים
אלון

אלון שגיב, נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.