בצ'נגדו יש את אחד בתי הספר המפורסמים בסין ללימוד רפואה סינית

אני רוצה לעבור לסין וללמד עברית בשנגחאי בעוד כשנתיים. אני בעלת תואר שני בהוראת עברית ומעל 20 שנה ניסיון במשרד החינוך . האם יש אוניברסיטה בשנגחאי שאפשר להתעניין בה למטרה זו?
שלום,

הוראת העברית בחוגים לשפה ולתרבות עברית בשתי האוניברסיטות בבייג'ינג ובאוניברסיטה בשנחאי מאוישת על ידי סגל שהעמיק שורשים. באוניברסיטת בייג'ינג (Peking University) לא ניתן ללמד ללא תואר שלישי, וכך יהיה החל מהשנה הבאה גם באוניברסיטה לשפות בבייג'ינג. ככל הידוע לי, לא מקובל בסין לתכנן, שנתיים מראש, מי יימנה על סגל המורים הזרים, מה גם שהם אינם יודעים אם יזדקקו למרצה חדש/ה.

סין גדולה, אבל החוגים לשפה ולתרבות עברית קטנים. הסטודנטים לומדים ארבע שנים לקראת תואר ראשון, ורק כל ארבע שנים מתחיל מחזור חדש של סטודנטים. זאת ועוד: בשנתיים הראשונות של לימודיהם בחוג המורים המלמדים הם סינים, שלמדו באוניברסיטת בייגי'נג בשנים קודמות והמשיכו את לימודיהם בישראל. מקווה שהבהרתי את הדברים,

שושן

באיזה אוניברסיטאות אפשר להירשם לתואר שני ואיך בודקים את תנאי הקבלה?
השאלה:

שלום רב אני סטודנט שנה שלישית ללימודי מזרל אסיה. אני רוצה לדעת איזה אוניברסיטאות אפשר להירשם לתואר שני ואיך בודקים את תנאי הקבלה? כמו כן איך יודעים האם הקורסים מתנהלים באנגלית או בסינית? תודה.

התשובה:
שלום,

לא פירטת באיזה תחום אתה רוצה ללמוד, לכן התשובה תהיה כללית. רוב האוניברסיטאות מציעות תכנית לימודים לתואר שני בסינית, מלבד תארים ספציפיים HSKכמו מנהל עסקים בכמה אוניברסיטאות. בכל מקרה, על מנת ללמוד בסינית יש לעבור את בחינת ה

ברמה מספקת, כלומר 7-8, תלוי בתחום הלימוד. בדרך כלל בוגרי מזרח אסיה צריכים ללמוד עוד סמסטר או שניים במחלקה לתלמידים זרים על מנת להגיע לרמה מספקת.

אתה יכול לבדוק אינפורמציה נוספת באתרים הספציפיים של האוניברסיטאות המובילות בסין, לדוגמא:

אוניברסיטת צ'ינג חואה בבייג'ין

http://intlstudent.cic.tsinghua.edu.cn/EN/programs/category_graduate.html

תכניות באנגלית באוניברסיטה:

http://intlstudent.cic.tsinghua.edu.cn/EN/programs/MIE/list.html

בכל מקרה, עדיף להחליט מראש במה רוצים לעשות תואר שני, באיזו שפה, ולנסות למצוא תכנית ספציפית המתאימה לכך. עדיף לבחור אוניבריסטאות המדורגות גבוה בסין, ושהסביבה דוברת מנדרינית.

רשימת עשר האוניברסיטאות המובילות

http://i.cs.hku.hk/~tse/topten.html#China

תרצה

במידה והחלטתי לנסוע לתקופה של כמה חודשים לסין ואני רוצה ללמוד סינית במכללה או אוניברסיטה , איך נרשמים מה התהליך? תודה.
שלום,

לא ציינת אם למדת כבר סינית, לכן אני עונה באופן כללי.

מאוד תלוי לאן את רוצה לנסוע ואיפה את רוצה ללמוד. ניתן ללמוד סינית או בבתי ספר פרטיים או באוניברסיטאות. ההבדל ביניהם הוא בדרך כלל שבאוניברסיטה ישנה הקפדה גדולה יותר על הכנת שיעורי הבית ועל לימוד הסימניות החדשות, לעומת בתי ספר פרטיים שהמסגרת שלהם היא רופפת יותר, וגם המחירים זולים יותר.

באוניברסיטה בדרך כלל גם הזמנים נוקשים יותר: יש להירשם בזמן על מנת להתחיל ללמוד, ובדרך כלל יש אפשרות ללמוד סמסטר מקוצר או סמסטר שלם, אך אי אפשר להצטרף באמצע הסמסטר. בבתי ספר פרטיים לעומת זאת, אין שום הגבלה כזו.

גם בבית ספר פרטי וגם באוניברסיטה מסדרים לך ויזת על פי התקופה שאליה נרשמת.

התהליך באופן עקרוני מאוד פשוט – את מגיעה לסין עם ויזת תייר, מוצאת מקום שבו את רוצה ללמוד והם עוזרים לך עם ויזה לתק' ממושכת יותר. אם את מוצאת מקום מהארץ, יש סיכוי שהם יוכלו לעזור לך מההתחלה עם ויזת סטודנט, אבל לא כל מוסד עושה כן. אם אינך יודעת סינית, מן הסתם תשתלבי ברמת המתחילים. אם כבר למדת, יבחנו אותך או ישאלו אותך באיזו רמה את רוצה ללמוד.

לימוד מהנה ופורה

תרצה

ברצוני לדעת היכן אני יכול ללמוד בישול סיני בסין? תודה
שלום,

זרים רבים המתגוררים בסין לומדים בישול בבייג'ינג, בשאנגחאי ובערים גדולות אחרות. בכל מגזין לזרים בערים אלו ישנם הצעות ללימוד בישול ממורה פרטי, שמגיע עד הבית ואתה עושה איתו את הקניות, ועד קורסים של כמה אנשים המבשלים ביחד ואוכלים את התוצאה.

ישנם אלפי בתי ספר לבישול בסין אבל תצטרך לדעת סינית כדי ללמוד בהם.

הנה שאלה מפורום בנושא שמצאתי באינטרנט שווה לברר

http://chowhound.chow.com/topics/442533

בכל מקרה, טבחים ידועים רבים שלמדו בישול סיני עשו את זה בטאיואן

יום טוב

אלון

ברצוני ללמוד סינית בסין. מהו המקום המומלץ לגור וללמוד בסין?
שלום רב,

השפה הסינית (המנדרינית) נחשבת ל"תקנית ביותר" בבייג'ינג. ככל שתתרחק מעיר הבירה, כך יתווספו ניבים מקומיים לשפה, ולעיתים קרובות אף תתקל בשפה שונה לחלוטין. מצד שני, בייג'ינג יקרה, קרה וזיהום האוויר שם זה משהו נורא.

גורמים רבים משפיעים על ההחלטה היכן לגור: תקציב, מזג אוויר, ניבים מקומיים, גודל העיר, כמות הזרים ביחס לגודל, קהילה יהודית / ישראלית, אפשרויות עבודה ועוד. לכל אדם יש סדר עדיפויות משלו, למה חשוב לו ומה פחות. לא אוכל לתת לך תשובה חד משמעית לאיפה מומלץ לגור וללמוד, מכיוון שההחלטה נובעת משקולים אישיים. עם זאת, ברצוני להפנות אותך למאמר מקיף אשר כתבתי בנושא, שעשוי לסייע לך בקבלת ההחלטה:

?CategoryID=243&ArticleID=105&Page=1

בהצלחה!

ברצוני ללמוד תואר שני בארכיטקטורה בסין ויש לי מספר שאלות:
שלום אני בוגר תואר ראשון בארכיטקטורה וברצוני ללמוד תואר שני בארכיטקטורה(תכנון אורבני)בסין(לימודים בשפה האנגלית), באחת הערים הגדולות.
יש לי מספר שאלות :
1.האם ידוע לכם על אוניברסיטה טובה שניתן ללמוד בה תואר שני(בשפה האנגלית).
2.האם ידוע לכם על סטודנטים לתואר2 באדריכלות שלומדים או בביגין או בשנחאי.
אשמח לקבל כל מידע שהוא בנושא לימודים בסין
תודה

תשובה:

שלום ,

בשורה משמחת: באוניברסיטת צ'ינגחואה בבייג'ינג ניתן ללמוד אדריכלות נוף, באנגלית, לתואר שני. מתקבלים סטודנטים בעלי תואר ראשון באדריכלות.

הנה כתובת האתר של האוניברסיטה היוקרתית עם מידע באנגלית:

www.tsinghua.edu.cn/eng

ועוד מידע גורלי: משרד של אדריכלים ישראלים הפועלים בבייג'ינג מחפש אדריכל/ית בוגר/ת אדריכלות, שרוצה לעבוד כשלושה חודשים עד חצי שנה כמתלמד/ת במשרדם.

פרטים על העבודה בבייג'ינג ועל ההסדר כספי יינתנו באופן אישי.

המעוניינים מוזמנים לכתוב לי.

שושן ברוש-ויץ

בתי, בת 20, התקבלה לתכנית קיץ ללימודי סינית, בביג'ינג. זו תכנית מטעם אוניברסיטת הרוארד בארה"ב, שם היא כרגע סטודנטית לתואר ראשון. המימון שהיא קבלה לא מספיק. יש לך רעיון למי אפשר לפנות בבקשת מלגה?
הי,

ממשלת סין בשיתוף עם משרד החוץ הישראלי מעניקים מילגות לסטודנטים ישראלים המעוניינים ללמוד בסין. מספר המילגות מוגבל וכמות המבקשים רבה. תוכלו לפנות לשגרירות סין בישראל כדי לברר את הפרטים. ראי אתר זה:

http://www.nirshamim.co.il/scolarss.asp?Prod=6876&GroID=1737

מילגות ניתנות לעיתים גם ע"י האוניברסיטאות השונות בארץ וגם בהן תוכלו לברר.

בהצלחה
אלון שגיב

האם אפשר ללמוד רפואה סינית בסין?? בברכה, מכל הלב
שלום רב,

בסין ניתן ללמוד רפואה סינית 🙂 , בצ'נגדו יש את אחד בתי הספר המפורסמים בסין ללימוד רפואה סינית, התחום מחולק למספר רבדים בניהם צמחים טווינה דיקור…
ניתן לקחת קורסים שונים בכל אחד מהתחומים, בית הספר בצ'נגדו מפורסם בתחום צמחי מרפא ואילו דיקור עדיף ללמוד בבייג'ינג, אך אלו קורסים המתאימים למי שיש רקע בתחום.
את יכולה ליצור קשר ישירות עם המשרד זרים בבית הספר לרפואה סינית בצ'נגדו בטלפון:

02887784542

הם ישמחו לענות לך על כל השאלות.

בהצלחה

אלון ארז

לראש העמוד
האם את יכולה להמליץ על ערים אחרות להתחיל בהם לימודי שפה ואף לעבוד…?
השאלה:
שלום! אני סטודנט שנה שלישית ללמודי מזרח אסיה. אני מתכנן להגיע לסין גם לטייל וגם ללמוד סינית לתקופה של עד סמסטר לפחות בשלב הראשוני, יש לי גם אנגלית טובה וחשבתי שאני יוכל ללמד אנגלית במהלך שהותי , אבל אני יודע שלגור בערים כמו הונג קונג, שנחאי ובייג'ין זה דיי יקר. המליצו לי על העיר דלייאן ועל קונמינג? האם את יכולה להמליץ על ערים אחרות להתחיל בהם לימודי שפה ואף לעבוד בתודה.

תשובה:
שלום,

באופן עקרוני, ככל שמגיעים ליותר "חורים" כך הביקוש למורים לאנגלית עולה ושכר המחיה יורד. (ומכאן אגב יכול להיות שגם ישלמו לך פחות). חוץ מהערים שציינת, שהן אופציות לא רעות בכלל, אפשר להוסיף את שיאן ואת צ'נגדו.

תרצה
לראש העמוד
האם את ממליצה על לימודים ב BLCU?
השאלה:
היי תרצה. אני בוגר החוג ללימודי מזרח אסיה בת"א, שלוש שנים אחרי שסיימתי את הלימודים, החלטתי שבא לי לעבור לבייג'ינג כדי ללמוד. האם את ממליצה על לימודים ב BLCU? בגדול אני רוצה לעשות תואר שני, אבל אני חושב שההרשמה לשנת הלימודים הבאה בצ'ינג הואה ובביידה נסגרה, האם את יודעת אם במוסדות האלה יש גם הרשמה שנייה? ראיתי שיש קורס לשנה ב BLCU בציור וקליגרפיה סינית, מה את יודעת אם בכלל על הקורס הזה. שוב המון תודה.

התשובה:
שלום,
אני לא יודעת מה קורה עם הרשמה מאוחרת, אבל ה-BLCU היא אוניברסיטה טובה
מאוד, והיא לא נופלת מהאחרות שהזכרת.
בנוגע לציור וקליגרפיה- אין ממש מה להרחיב. כ 900 יואן לסמסטר, וזה אמור להיות נחמד.

תרצה