האם רצוי לקחת מדריך מקומי בסין?

במסגרת של 5 לילות 6 ימים בשנחאי מה חייבים לראות בשנחאי לדעתך? אפשר לגלוש החוצה אבל אנו לנים בשנחאי האם כדאי לשכור נהג? תודה מראש וכל הכבוד על האתר
היי,

לא ברור לי באיזה תקופה אתה מגיע אל שאנגחאי אך בגדול אני ממליצה על האתרים הבאים:

מחוז שאנגחאי, ביקור במוזיאון שאנגחאי, רחוב נאנג'ינג, באנד, הטיילת של שאנגחאי, גני יו יואן, הרובע הסיני בתחומי העיר ובבזאר הצבעוני והיפה שמסביב, בניין ג'ין מאו, שוק המותגים, מופע אקרובטיקה. מעבר לכך אפשר גם לבקר יום בתערוכת האקספו המרהיבה, אם יש זמן אז אפשר גם לבקר באזור הרובע היהודי (חביב) או לטוס אל ההר הצהוב ל – 2 לילות כולל האזור שמסביב (נהדר) והרבה שוטטות ברחובות העיר עצמה.

לא ממליצה על סודז'ו והאנגדז'ו, בעיני כבר לא מעניינות כל-כך.

טיול נעים

נעמה דור

בן זוגי ואני מגיעים לסין לביקור משפחתי באזור שנגחאי ולסיקור עיתונאי של "מירוץ האלופים" בבייג'ינג…
השאלה:
שלום רב, בן זוגי ואני מגיעים לסין לביקור משפחתי באזור שנגחאי ולסיקור עיתונאי של "מירוץ האלופים" בבייג'ינג. הכוונה היא לנסוע ברכבות לילה. אנו שוקלים בדרך חזור לנסוע ברכבת לילה מבייג'ינג לשיאן, לבלות את היום בשיאן ולעלות על רכבת לילה משיאן לשנגחאי. השאלה היא האם יש סיכוי להספיק את הדברים העיקריים באזור שיאן כאשר יש לנו "נטו" (בניכוי זמן להפקדת/איסוף מטען בתחנת רכבת ולפחות כחצי שעה לעליה לרכבת) כ 10 שעות טיול באזור? המון תודה

התשובה:
הי,

עשר שעות נטו, באירגון ותיאום נכון, יאפשרו לבקר את חיילי הטראקוטה, חומת העיר, המסגד העתיק והשוק סביבו.
תצטרכו לתאם רכב שיחכה לכם בתחנת הרכבת ויתלווה אליכם במהלך היום-תנסו לתאם זאת דרך סוכנות נסיעות בבייג'ינג או שאנגחאי.
עדיף יהיה בלוחות זמנים צפופים כאלו גם להצטייד במדריך מקומי שיחסוך טעויות בדרך.

בהצלחה
אלון

בן שלי מתכנן טיול פרטי רגלי ויצטרך להיכנס לסין מרוסיה דרך קזחסטאן. האם יש צורך בהזמנה מסין, האם ניתן לקבל וויזה במוסקבה, ליטה? האם ניתן לקבל וויזה במעבר גבול? מהם החיסונים המחוייבים?
היי,

לא ניתן להסדיר אשרה במעבר גבול, חייב להנפיק אותה מראש ובמקביל מומלץ שתהיה לו הזמנה מסוכן בתוך סין כאשר מגיעים דרך מעבר גבול יבשתי.

בנוגע להנפקת אשרה במוסקבה, תצטרך לבדוק זאת מול הנציגות המקומית.

חיסונים אני ממליצה לבדוק מול משרד הבריאות או הלשכות שמתמחות בנושא זה. אין חובת חיסונים בכניסה אל סין.

טיול נעים

נעמה דור

בעבר היינו בסין בכלל זה בגווילין. מה בדבר מחוז יונאן – קונמינג, ליגיאנג והסביבה? ההתלבטות היא בעיקר בהיבט של מזג אויר. האם רצוי לקחת מדריך מקומי? האם יש אתרים אחרים מומלצים בדרום סין למשך כ – 3 ימים.
הי,

מחוז יוננאן ובתוכו ליג'יאנג הוא בעיני מהיפים בסין. יהיה קר בדצמבר בליג'יאנג (גובה של כ – 2000 מטר) ושלשה ימים יהיו קצרים מידי לליג'יאנג והסביבה.
אופציה אחרת היא לטייל בקונמינג והסביבה הקרובה (מזג האוויר יכול להיות פחות קר), או אולי דווקא בחלק המזרחי הקרוב לים – שיאמן במחוז פוג'יאן. אפשר גם לטייל במחוז גואנגדונג ולבקר בערים גואנגג'ו, דג'או -צ'ינג ואולי ביקור בשנג'ן. למרות שמדובר בעיקר בערים לתיירות פנים או ערי תעשייה ועסקים בכל אחת מהן יש מה לעשות לפחות יום.
אם מתכוננים היטב אין צורך במדריך.

בהצלחה
אלון

אלון שגיב, נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.