פסטיבל אמצע הסתיו

מתי חל פסטיבל אמצע הסתיו בשנת 2009 וכמה זמן הוא נמשך? האם כדאי להיות בשנחאי בתקופה הזו או שצפוף מדי? איך הסינים חוגגים פסטיבל זה? תודה מראש .
הי,

חג אמצע הסתיו נופל כל שנה בתאריך אזרחי אחר היות והוא מחושב לפי לוח השנה החקלאי הסיני. השנה הוא נופל בשלישי לאוקטובר, בצמוד לחג הלאומי הסיני.

במידה והחג היה נופל בנפרד (למשל בספטמבר) לא הייתה כל בעיה כי מדובר ביום חופש אחד בלבד. מה שצריך להטריד אותך יותר הוא החג הלאומי שמהווה שלושה ימי חופש רשמיים וביחד עם חג אמצע הסתיו אני מעריך שיהיה חופש של לפחות שבוע ימים.

בשאנגחאי, בדרך כלל סוגרים את הטיילת (הבונד) משבע בערב ועד עשר בלילה למנוע את הצפיפות. כמובן שזה פוגם מעט בטיול כיוון שאין אפשרות לעלות על אחד מהאטרקציות המרכזיות בעיר ולראות את הפודנג על שלל האורות בלילה.

באשר לחג אמצע הסתיו, זהו חג עתיק בו המשפחה מתאחדת, אוכלת ביחד ואפילו יש להם את "אזני המן" שלהם מן עוגיות ממולאות באגוזים או מחית שעועית אדומה או ירוקה או בשר ולעיתים חלמון של ביצה שלימה המסמל את הירח העגול ואיחוד המשפחה. עד לפני שנתיים החג לא היה נחגג באופן רישמי אך השלטון הכיר בחג ואיפשר יום חופש כדי לחגוג אותו.

טיול נעים
אלון

מתי כדאי לטייל בסין?
שלום,

בדף הבא תוכלי למצוא מידע הקשור למזג האויר בסין:

http://www.china.co.il/?CategoryID=634

צוות האתר

מתכוונת להגיע בסוף יוני ליונאן וסצו'אן לכשלושה חודשים. האם עדיף לטוס לבייג'ין או להונג קונג? הקרבה להונג קונג ברורה אך הבנתי שהטיסה יקרה יותר… אשמח לשמוע דעתך
היי,

להערכתי הגסה הטיסה מבייג'ינג אל קונמינג או מהונג קונג אל קונמינג תעלה בערך אותו הדבר אז זה פחות משמעותי

לדעתי ההבדל המשמעותי הוא נושא הטיסה הבינלאומית לכן אני מציעה שתבררי את מחיר הטיסות הבינלאומיות לפי טיסה של ת"א – בייג'ינג – ת"א או ת"א- הונג קונג – ת"א וזה יהיה בסיס ההחלטה.

לפעמים יש השפעה לימים מסוימים על פי עומס על טיסה כזאת או אחרת, אם את גמישה יחסית מבחינת התאריכים תבררי את האופציות של תזוזה קלה ועל פי זה תוכלי להחליט.

מקווה שעזרתי

בהצלחה

נעמה דור

מתכנן 6 ימים בייג'ינג אחרי הונג קונג מבקש הנחיות לאתרים באזור בייג'ינג מה האופציה להגיע לבייג'ינג ברכבת מהונג קונג ועלויות הרכבת? תודה
שלום,

כדי לקבל רעיונות לאתרים ומקומות לבקר בבייג'ינג אני מזמינה אותך להיכנס לאתר שלי ולבדוק בכל אחד מהמסלולים המוצעים אל סין את הפעילות שיש בבייג'ינג, תוכל לקבל רעיונות רבים:

http://www.havayot-baderech.co.il

חוץ מזה אני ממליצה גם על שוטטות ברחובות, אני חושבת שתמצא שם פעילות רבה ומעניינת, כל רחוב והאנשים שבו.

מבחינת אתרים נוספים אני ממליצה גם על אזור שנקרא "798" שהוא אזור של גלריות שונות של אומנים סינים בני זמננו ואיך הם תופסים את התרבות וההיסטוריה שלהם, אתר אחר הוא אזור QIAN MEN שנמצא לפני כיכר טיאן אן מן ויש בו אזור משופץ חדש שעובר בין חדש וישן כאחד.

בנוגע לרכבת מהונג קונג אל בייג'ינג אתה מוזמן להיכנס לאתר שצירפתי למטה ולבדוק את הנתונים. שים לב לשעות הרכבת ולמשך הנסיעה. הרכבת הזאת חוצה את סין מדרום אל צפון והנסיעה לא פשוטה, תבדוק אולי עלות של טיסה תהיה יותר סבירה וכדאית לך.

http://www.chinatripadvisor.com/english/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=79&gclid=CNrH9bfRtZ8CFQZgZwodUh250g

בהצלחה

נעמה דור

מתכננים טיול לסין בתחילת אפריל למשך 18 יום ויש לנו מספר שאלות
השאלה:

אנו בני 50 פלוס מתכננים טיול לסין בתחילת אפריל למשך 18 יום מעונינים לבקר בביגינג שנחאי הואיזור גווילין

ביקרנו בעבר בצורה עצמאית ביפן דרום קוריאה וסינגפור

איך ניתן לשלב היעדים הנל בטיול עצמאי בעזרת רכבות וטיסה אחת לגווילין האם ניתן לטייל באיזור גווילין בצורה עצמאית ?

האם ניתן להזמין כרטיסי רכבות מראש? היינו רוצים להגיע לשנגחאי ברכבת המהירה החדשה, האם כדאי לשלב גם ביקור בשיאן במסגרת הזמן הנ"ל?

התשובה:

היי

שמי נעמה דור ואני משמשת כמנהלת הפורום של תיירות באתר CHINA ובנוסף מארגנת טיולים למטיילים פרטיים ולקבוצות בסין וגם מדריכה קבוצות אל סין.

18 יום טיול בסין הם הרבה ימים שאפשר למלא אותם בתוכן יותר מעניין ומיוחד מאשר 3 – 4 מוקדים מרכזיים.

אשמח לסייע לכם בנושא, את מוזמנת ליצור קשר טלפוני כדי לדבר בנושא. פרטי ההתקשרות בחתימה

להשתמע
נעמה דור

אלון שגיב, נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.