עלויות שכר דירה בשנגחאי

מעוניינת ללמד עברית בביג'יו באוניברסיטה שבה לימודי עברית. למי וכיצד עלי להתקשר?
שלום
על לימודי עברית והוראתה כתבתי בזמנו ברשומה מיוחדת עם מספר הערות לגבי העבודה באוניברסיטות בסין. את מוזמנת לקרוא.
http://cafe.mouse.co.il/post/1556070/

בשנה זו ובשנה הבאה יש בבייג'ינג מקום ל"מומחה זר" אחד והמשרה תפוסה.
למתעניינים: מומחה/מומחית פירושו/ה כיום בעל/ת תואר שלישי בתחום אוריינות – רכישת שפה, שלימד/ה באוניברסיטה בישראל

במחלקה ללימודי עברית ואוריינות ואף פירסם/פרסמה ספרי עיון ולימוד בתחום.

בברכה
שושן

מעוניית לעבור לגור בסין במשך שנה ומתעניינת בנוגע למציאת עבודה, אשמח לסיוע
שאלה:

שלום, לפני מספר ימים חזרתי מטיול קצר בסין. בימים אלו אני מוצאת את עצמי חושבת המון על מעבר לתקופה של כשנה לסין. כמובן שהמעבר כרוך במציאת עבודה. אני בעלת תואר ראשון במשפטים ומובן לי שהסיכויים לעבוד במקצוע שואפים לאפס. עם זאת, הייתי רוצה למצוא עבודה שתקדם אותי ושתעשיר את הידע שלי, ואולי גם יהיה לה משהו משותף עם המקצוע שרכשתי. אשמח אם תוכלו לייעץ לי בנושא. בכבוד רב ותודות מראש.

תשובה:

שלום רב,

אני מציע לך לחפש בדרכים המקובלות היום דרך משרד מערבי שעוסק במשפט, התחרות קשה מאד, ובדרך כלל לבעלי תואר ראשון מערביים ללא תעודת עורך דין מאד קשה למצוא עבודה בתחום, אבל זהו המצב בערים הגדולות, יכול להיות שאם תחפשי בערים קטנות יותר מבייג'ינג (כגון שאנג-חאי, שאן-ז'אן, גוואנג'ו, הונג-קונג) אולי תמצאי עבודה בתחום.
בכל מקרה כדאי לדעת שזרים לא יכולים – לעולם לקבל רישיון עו"ד סיני, אלא רק אזרחי מדינה בלבד.
אני חושש שלא עזרתי מאד, יכול להיות שניתן לפנות לעבודות שונות, אולי באל-על או חברה ישראלית שמחפשת נציג כאן בסין.

המון הצלחה,

עידן

עד מתי יש להגיש טופסי מועמדות לקבלת מלגה של משרד החוץ ללימודים בסין?
שלום,

ככל הידוע לי התשובה נמצאת בחוגים ללימודי אסיה. הם קובעים מי יקבל מלגה. הסכם המלגות הוא חלק מחילופי סטודנטים בין האוניברסיטות בישראל ובסין.

ד"ר שושן ברוש-ויץ

קיבלתי אישור ללימודים בסין לתקופה של חמישה חודשים. האם המסמכים שעליי להביא לצורך קבלת הויזה הם המסמכים הדרושים לויזה F, או המסמכים לויזה X? כלומר, האם עליי להביא כרטיס טיסה ואישור שהזמנתי מלון/מגורים?
היי

אתה צריך לפעות לפי ההנחיות של מוסד הלימודים שאליו נרשמת

ברר מולם מה עליך לעשות

בהצלחה

נעמה דור

קיבלתי מלגה ללימודים בסין ואני צריך לבחור 3 עדיפויות. כעיקרון, אני די מעוניין ללכת לקונמינג בגלל אהבתי למקום ומזג האוויר. אבל, הייתי מעוניין לדעת על עוד מקומות יחסית בדרום שבהם טוב ללמוד?
השאלה:
שלום, קיבלתי מלגה ללימודים בסין ואני צריך לבחור 3 עדיפויות. כעיקרון, אני די מעוניין ללכת לקונמינג בגלל אהבתי למקום ומזג האוויר. אבל, הייתי מעוניין לדעת על עוד מקומות יחסית בדרום שבהם טוב ללמוד ושאין בהם דיאלקט שונה מדי. האם יש לך הצעות למקומות כאלו? מה לגבי שיאמן? האם לא תהיה בעיה שם עם זה שמדברים ברחוב פוג'יאן-חואה? כמו כן, אם כבר בקונמינג, שאלת מיליון הדולר: יון-דה או יונאן נורמאל?

התשובה:
שלום,

אם לומר את האמת את אז בייג'ין, למה? כי אם אתה מעוניין ללמוד במקום נקי מבכל מבטא שהוא אז

בייג'ין היא הכי קרובה למה שקרוי פוטונג חווא למרות שגם שם היא לא נקייה מהניב המקומי.

לכל מקום שתלך האנשים ברחוב לא ידברו פוטונג חוואה. כמובן שלכל צד יש את היתרונות והחסרונות שלו.

למה בכל זאת אני ממליץ לך ללכת ליונאן משום שלדעתי בשביל לחוות יותר את סין ולהבין את התרבות מעבר

ללוח וגיר אז כדי להגיע למקום שהוא קצת פחות עיר גדולה ויונאן הוא מקום קלאסי לכך.

לגבי איזה אוניברסיטה בדיוק, ההבדלים הם לא כל כך משמעותיים הכל כמובן תלוי בצוות המורים, אני יכול

להעיד בשם חבר שלמד בשתי האוניברסיטאות כי כיום עדיף ללכת לנורמאל יוני'.

בהצלחה.

אלון ארז

קראתי את המאמר שלך ויש לי כמה שאלות- איך אפשר להתקבל לאוניברסיטה בסין?…
השאלה:
שלום, נרשמתי השנה ללימודי אסיה (תואר ראשון) ואני מצפה לשמוע את התשובה מהם. קראתי את המאמר שלך ויש לי כמה שאלות- איך אפשר להתקבל לאוניברסיטה בסין? כמה זה עולה? איך משלמים? כמה שנים לומדים לקבלת תואר ראשון? האם יש קבלה להתקבל ללימודי עם אני נמצאת במעקב אונקולוגי? איזה מגבלות בריאותיות עוד יש- אמרת שצריך לעבור בדיקה רפואית. תודה רבה מראש.
התשובה:
שלום,

השאלה למה את מתכוונת כשאת אומרת להתקבל לאוניברסיטה. אם מדובר בלימודי שפה, הרמה נקבעת על פי הרמה שלך. אם את רוצה ללמוד לתואר, תצטרכי לעבור את בחינת הרמה הסינית לפחות ברמה 6 (שנקראת HSK). לתואר ראשון לומדים ארבע שנים, והסכומים משתנים בהתאם לתכניות. תכנית ללימוד סינית עולה בסביבות עשרת אלפים יואן.
אין לי ממש מושג מה הבעיות שבשלן לא מאשרים את השהות, אך באופן עקרוני, אני מכירה אנשים עם בעיות אונקולוגיות שקיבלו אישור בלי בעיה.

בהצלחה
תרצה

רונן שלום, אני וזוגתי אמורים לעבור באוגוסט לשנחאי. רציתי לברר מהם עלויות השכ"ד באיזורים הטובים ובאיזורים הבנוניים, אנחנו מגיעים עם כלבה, האם יש בעיה לשכור דירה עם בע"ח…
השאלה רונן שלום, אני וזוגתי אמורים לעבור באוגוסט לשנחאי. רציתי לברר מהם עלויות השכ"ד באיזורים הטובים ובאיזורים הבנוניים, אנחנו מגיעים עם כלבה, האם יש בעיה לשכור דירה עם בע"ח. בנוסף, אישתי תזונאית בהכשרתה, האם להערכתך היא תוכל למצוא עבודה בתחום זה?
התשובה
שלום רב,

אינני מעודכן לגבי מחירי הדירות בשנחאי, משרע המחירים שם הוא אדיר. ישנם פקטורים רבים אשר קובעים את המחיר, ביניהם מיקום הדירה, גודלה, מצבה, מספר חדרי השינה, הקומפלקס בו היא נמצאת ותאריך בנייתה. אני מציע לך להתעניין בענייני נדל"ן וחיפושי דירות בשנגחאי דרך האינטרנט, שם המידע המעודכן ביותר שיש. חיפוש פשוט ב"גוגל" יעשה את העבודה.

בדיוק כמו בארץ, ישנם בעלי דירות שיתנגדו לטיפוח בעל חיים בדירתם, וישנם כאלו שיבליגו על כך. לרוב, אין בעיות להחזיק בעל חיים בבית, מכיוון שגם ככה אתה מתחייב לשלם על נזקים פוטנציאליים.

מה מצב הויזה של אשתך? ללא ויזת עבודה, אותה בכלל לא פשוט לקבל, יהיה לה קשה מאוד למצוא עבודה בתחום. אם אשתך תקבל את הויזה הנכספת, היא אולי תוכל להשתלב בעבודה אצל חברה מערבית, או אולי בית חולים פרטי כלשהו. אצל הסינים יהיה קשה יותר לעבוד, עקב קשיי שפה.

בהצלחה!

רונן שלום, אני מתכננת ללמוד סינית בטיינג'ין. כל מה שאתה יודע על העיר והאוניברסיטאות בה יועיל לי, במיוחד אם יש לך מידע על NORMAL UNIVERSITY. אני מתכננת להתחיל מסמסטר אביב השנה, כל מידע יתקבל בברכה.
שלום רב

טיאנג'ין נמצאת על חופה המזרחי של סין, בסה"כ שעתיים נסיעה מבייג'ין הבירה. טיאנג'ין היא אחת מ-4 הערים בסין, המוגדרות כרשות מוניציפאלית מיוחדת, או במילים אחרות: מחוז בפני עצמה. מתגוררים בה לא פחות מ42 מיליון תושבים, והיא מתאפיינת בריבוי דתות, וארכיטקטורה מיוחדת. מידע יותר ספציפי תוכלי למצוא בעזרת חיפוש פשוט ברשת.

מידע על האוניברסיטה את יכולה למצוא בויקיפדיה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tianjin_Normal_University

או באתר הבית של האוניברסיטה

http://www.tjnu.edu.cn/admission/eng/index.html

בהצלחה בלימודים!

רונן שלום, בעלי בוחן אפשרות של עבודה בסין בעיר דליאן. אשמח אם תוכל לתת לי אינפורמציה על החיים של זרים + ילדים באזור זה, או להפנות אותי לאתר שמכיל אינפורמציה כללית שיכולה להועיל לנו. תודה רבה .
שלום רב,

דאליאן, המכונה "הונג קונג של הצפון", היא העיר המפותחת ביותר במחוז לייאונינג, ואחת המשגשגות בסין. העיר נחשבת ליפהפייה, מוקפת חופי ים מושקעים ומרכזי קניות רבים. ישנם לא מעט זרים בעיר, אך רובם הם לא מערביים, אלא רוסים יפנים וקוריאנים. בד"כ בערים גדולות בסין עם קהילת זרים, ישנם בתי ספר בינלאומיים בשפה האנגלית. לגבי פרטים ספציפיים של תנאי מחייה בעיר ובתי ספר, הייתי מציע לך לחפש באינטרנט אתרי מידע ופורומים פעילים של זרים אשר גרים בה. להלן שני אתרים טובים אשר יסייעו לך:

אתר מידע מפורט על העיר:

http://www.daliandalian.com/dalian-life

אתר נוסף אשר מציע פורום פעיל לפעילויות בעיר:

http://www.dalianxpat.com/

האם יש צורך בויזה או אישורים מיוחדים למעט הדרכון כמובן? האם מומלץ להתחסן? אילו תרופות שניתן לקנות בית מרקחת ללא מרשם כדאי שיהיו עימי? תודה מראש

על מנת להיכנס לשטח סין הינך צריך להסדיר אשרת כניסה. הדרך הפשוטה ביותר להנפקת ויזה, היא דרך משרד הנסיעות דרכו אתה נוסע, אך אם ברצונך לחסוך כמה שקלים אתה יכול לעשות זאת גם בעצמך, דרך השגרירות הסינית בישראל.

בהנחה שאתה נוסע לערים גדולות, ובידיעה שאתה נוסע לתקופה קצרה של 10 ימים, לדעתי אין צורך ממשי בחיסונים. אם אתה סובל ממחלות כלשהן, או עובר דרך כפרים עניים / ערים לא מודרניות, כדאי לך לברר את עניין החיסונים מול הרופא הפרטי / מרפאת מטיילים.

תרופות ללא מרשם שכדאי לך להצטייד בהם: תרופות לשלשולים, מורידי חום, משככי כאבים, יוד. רוב הסיכויים שלא תשתמש בתרופות, אבל ליתר בטחון כדאי שיהיו עימך. בסה"כ, סין היא מדינה מודרנית מאוד, ומבחינת בריאות אין לך מה לחשוש משהייה שם. רק אל תשתה מי ברז!