האם כדאי להיות בסין בזמן ראש השנה הסיני?

המשך השאלה:
מה בנוגע לשנגחאי? אתה לא ממליץ להגיע באיזשהו שלב לשנגחאי?

המשך התשובה:
הי,

חברים, הזמן קצר ויש הרבה מה לראות. במדינה כה גדולה צריך לוותר על משהו.

השאלה מה אתם אוהבים, זה אישי. אם אתם מעדיפים ערים גדולות אז כמובן שאנגחאי היא עיר נפלאה לבקר בה-לפחות יומיים – שלושה-גרתי שם שלוש שנים ונהנתי מכל רגע.
אם אתם יותר בכיוון של טבע ותרבות אז סין מבורכת בזאת והמסלול שהצעתי יכול לענות על זה – כמובן ישנן אופציות רבות אבל תקצר היריעה מלהכלילן.
אז, תמיד תוכלו להוריד יום בבייג'ינג, יום בקאיפנג או בכלל להוריד את שיאן ולקפוץ לשאנגחאי.

טיול נעים
אלון

הי אלון, מבחינה פרקטית, האם כדאי לי לטוס מישראל לצ'נגדו דרך בייג'ין או דרך הונג-קונג? או להסדיר פרמיטים בבייג'ין ומשם לטוס ישירות ללסה?
הי,

אני מעדיף את המסלול דרך בייג'ינג. לנחות בעיר, לטוס לצ'נגדו ולסדר את האישורים לטיבט ומשם ללהסה. אפשר לסדר את האישורים גם בבייג'ינג אבל בצ'נגדו מיומנים יותר בטיפול בתיירים הטסים ללהסה.

בהצלחה
אלון

הי אלון. האם תוכל להפנות למקום בו מצויינים החגים בסין? תודה.
הי,

הנה אתר אחד מיני רבים שיודע לתת את לוח השנה הסיני והחגים.

יש חגים שהם אדומים, זה אומר חופש על פי חוק, ויש חגים שהם כלליים ומי שרוצה חוגג:

http://www.timeanddate.com/calendar/?year=2011&country=41
שנה טובה

אלון

הי! אני נוסעת ללמוד בקונמינג בספטמבר ומתכננת אחכ לטייל עוד קצת, אני מעריכה שיהיה לי בערך שבועיים לטייל, האם כדאי לתכנן גם על הצפון או להישאר בדרום בלבד?
הי,

אם את כבר בדרום במחוז יוננאן נראה לי שיהיה נחמד להמשיך ולטייל במחוז המופלא הזה.

אלון

הי! בן זוגי ואני מתכננים טיול לסין בקיץ הקרוב, כל הרעיון עדיין בשלבי תכנון מאוד ראשוניים, אבל בגדול אנחנו די בטוחים שהזמן היחיד שיהיה לנו זה חודשיים- אוגוסט ספטמבר…
השאלה:
הי! בן זוגי ואני מתכננים טיול לסין בקיץ הקרוב, כל הרעיון עדיין בשלבי תכנון מאוד ראשוניים, אבל בגדול אנחנו די בטוחים שהזמן היחיד שיהיה לנו זה חודשיים- אוגוסט ספטמבר. חשבנו לעשות את המסלול הקלאסי עם שינויים קלים, להתחיל בבייג'ינג ולסיים בהונג קונג וגם להכניס את טיבט אם יתאפשר איכשהו, רצינו גם לעשות כמה טרקים (של כמה ימים) אבל תהינו אם בתקופה הזאת מבחינת מזג האוויר – עדיף לעשות את זה בכיוון הזה או דווקא להפוך? אוגוסט יהיה בלתי נסבל בכל מקום- אבל איפה עדיף לדעתכם? וגם מבחינת עלויות… ספטמבר תהיה יקרה יותר, לא?

התשובה:
היי,

קודם כל אחלה של רעיון ויופי שאתם כבר עכשיו מתחילים להתכונן לנושא.

אני מבינה שאתם כבר מודעים למזג האוויר וזה טוב, אמנם חם, לח וגשום אך אם מוכנים למזג האוויר הזה זה עובר יותר בקלות.

מבחינת מסלולים ישנן הרבה אופציות ואפשרויות שילובים של מקומות ואתרים דרך אחת היא להכנס למסלולים קיימים ולקבל רעיונות ודרך שניה שאותה אוכל להציע היא מפגש יעוץ בתשלום שבה אוכל לפרוס בפניכם את האפשרויות, הסדר, כמה זמן להשקיע בכל מקום, מה לראות והלאה והלאה.

להשתמע

נעמה דור

הי, אני רוצה לצאת לטיול בסין. רציתי לדעת האם כדאי להיות שם בזמן ראש השנה הסיני (1 עד 6 לאוקטובר) או שעדיף לדחות את הטיול לאחרי תקופה זאת ? האם הכל יהיה מלא ופקוק, או שאין לחג זה משמעות יתר תודה
תשובה:

הי

ראש השנה הסיני חל בפברואר ואילו החג עליו אתה מדבר הוא החג הלאומי-מעין חג העצמאות

באופן רשמי יש שלושה ימי חופש אך כיוון שהחג מתחבר לחג נוסף בשם "חג אמצע הסתיו"

בדרך-כלל נהוג לקחת כשבוע

מקומות התיירות יהיו מלאים וכך גם הערים

טיילתי פעמים מספר במהלך החג ולדעתי זה דווקא מעניין. תשתדל להיות במחוזות היותר מרוחקים כמו יונאן או גווג'ו

אלון

הי, אשתי ואני מתכננים נסיעה של שבועיים לביג'ין, מראש השנה לסוכות. הביקור בביג'ין יהיה באירוח של מרכז מקומי, אך היינו רוצים לעשות כמה (שתיים?) גיחות (בטיסות, אני מניח) למקומות אחרים בסין…
השאלה:

הי, אשתי ואני מתכננים נסיעה של שבועיים לביג'ין, מראש השנה לסוכות. הביקור בביג'ין יהיה באירוח של מרכז מקומי, אך היינו רוצים לעשות כמה (שתיים?) גיחות (בטיסות, אני מניח) למקומות אחרים בסין, מאחר והסיכוי שנחזור לאיזור בעתיד הנראה לעין הוא קלוש. מה הייתם ממליצים לעשות, במסגרת הזמן המדובר?

הדבר נתון לשיקולנו. אנחנו יכולים להחליט על גיחה אחת של חמישה ימים עד שבוע, כמו שאנחנו נוטים עכשיו (לשיאן וגווילין) או גיחות קצרות יותר. סך כל מסגרת הזמן שיש לנו היא קצת פחות משבועיים. יש גם אפשרות שנחזור משנגחאי במקום מבייג'ינג, אם זה יעזור מבחינת הזמן והאטרקציות.

התשובה:
הי,

אם כך, במצב שכל השבועיים אפשריים אז בהחלט שווה לעשות גיחות ארוכות של חמישה שישה ימים, גוו'לין-יאנגשו היא אופציה אחת מצוינת.

אופציית שיאן גם היא טובה אבל יומיים יספיקו. תוכלו לטוס לשיאן, לבקר בה כיומיים ומשם להמשיך בטיסה לשאנגחאי ולהעביר עוד שלושה ארבעה ימים, (לבקר בעיר עצמה, לבקר בחאנג'ו הקרובה, בכפר על המים ליד וכו').

אלון

אלון שגיב, נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.