האם יש צורך בויזה לסין גם לנסיעה קצרה?

אלון שלום רב, איך אפשר לקבל ויזת תייר לסין למשך חצי שנה או שנה (עם כניסות רבות)? בברכה והרבה תודה.
הי,

כיום כבר לא מקבלים ויזות כאלו בקלות. תצטרכי להסתפק בויזת תייר לשתי כניסות או רגילה.

במידה ותביאי אישורים והזמנות מחברות סיניות בעלות קשרים אמיתיים אולי תצליחי לקבל ויזת עסקים.

אלון

אלון שלום רב, אני מתכנן לטייל באזור מערבי של סין ורציתי לדעת האם צריך אישור מיוחד בשביל להיכנס לטורפאן ואורמוצ'י (דוגמת האישור שצריך לטיבט) והאם מומלץ להתחסן בחיסונים מסוימים?
שלום,

אין צורך באישורים מיוחדים לטיול במחוז סינג'יאנג.

באשר לחיסונים עליך לפנות למשרד הבריאות או למרפאות העוסקות בתחום.

הרי אתר של משרד הבריאות:

http://www.health.gov.il/pages/default.asp?maincat=73&catid=605&pageid=3448

טיול נעים
אלון

השאלה:
אלון שלום רב, אני סטודנט שנה ראשונה בחוג ללימודי מזרח אסיה באוני' תא, ואני מתכנן לנסוע לסין למהלך הקיץ בשביל ללמוד סינית וכמובן גם לטייל. נרשמתי ללימודים בביג'יינג, באוניברסיטת BLCU. והבנתי שלצורך כך אני זקוק לויזת סטודנט, אבל – הבנתי גם שויזת הסטודנט תקפה עד 10 ימים אחרי מועד הלימודים ( נרשמתי ל-6 שבועות) ואילו אני מתכנן לשהות תקופה של 3 חודשים. שאלתי היא – האם ידוע לי אם ניתן ללמוד באונ' גם עם ויזת סטודנט? ובאופן כללי מהי הפרוצדורה של הארכת הויזה. (יש לי כרטיס טיסה ל-3 חודשים בדיוק) תודה רבה מראש

התשובה:
שלום,

ויזת סטודנט ניתנת לסטודנט המגיע ללמוד בסין לחצי שנה ויותר ולא עבור תקופה כה קצרה
עבור שישה שבועות תוכל להגיש בקשה לויזת עסקים F.
תהיה לך בעיה להישאר בסין לאחר סיום הויזה. הסינים מאוד קשים בנושאים הללו ורק לעיתים רחוקות מתגמשים. תנסה לבקש ויזת עסקים לחצי שנה ותסביר בבקשה שאתה מעוניין ללמוד שישה שבועות (תצרף את האישור מהאוניברסיטה) וגם לטייל עוד חודש וחצי.
במידה ולא יאושר תנסה להאריך את הויזה בסין (למרות שהסיכוי קלוש) וכמוצא אחרון תצטרך לצאת מהמדינה ולחדש את הויזה.

בהצלחה
אלון

אלון שלום רב, רציתי לשאול שאלה לגבי טיול האם ניתן לטייל עצמאית בטיבט, האם ניתן לקבל אישור לטייל בטיבט גם בלי קבוצה מאורגנת אלא כתרמילאי? ואם כן היכן וכיצד ניתן להוציא אישור זה ? תודה
שלום,

כניסה לטיבט מחייבת פרמיט, TTB (TIBET TRAVEL PERMIT), מעין ויזת כניסה לאזור, אותו ניתן להוציא בכל סוכנות נסיעות המתמחה בטיולים לטיבט. דרכון חייב להיות בתוקף לחצי שנה לפחות. רוב המטיילים עושים זאת בעיר צ'נגדו, בירת מחוז סיצ'ואן אך ניתן לעשות זאת גם בערים אחרות.

מלבד ויזת הכניסה לטיבט, כדי לטייל בטיבט באזורים המרוחקים מלהסה, כולל האוורסט והר קאילאש, יש צורך באישור תנועה נוסף אותו אפשר לארגן בקלות בלהסה. האישור נקרא Alien's travel permit וניתן להוציא אותו ב – PSB – Public Security bureau בלהסה, דרך סוכנות נסיעות בלבד.

במידה ורוצים לטייל באזורים המוגדרים כרגישים מבחינה בטחונית כמו Ngari , Nyingchi ו-Nagqu יש צורך באישור מיוחד, נוסף, אותו ניתן להוציא בלהסה. אישור זה נקרא MILITARY PERMIT ומוציאים אותו במשרד הקישור הצבאי.

מבחינת החוק, מטייל לא רשאי לטייל בטיבט באופן עצמאי. עם זאת, למרות שאת הויזה לטיבט חייבים להוציא דרך סוכנות נסיעות, המצרפת אותך לקבוצה ערטילאית כלשהיא, לאחר ההגעה לטיבט אף אחד אינו בודק את האישור בשנית. את האישור מציגים רק בביקורת בשדה התעופה לפני ההמראה (מוצג על ידי נציג הסוכן).

לאחר ההגעה המטייל חופשי לעצמו

טיול נעים

אלון

 

אלון שלום, אני גרה זמנית במזרח הרחוק של רוסיה. רציתי שתהייה לי ויזה זמינה לסין בכיס בכדי שאוכל לבקר בזמני הפנוי – אני הרי כ"כ קרובה. כמובן שההגעה שלי תהייה דרך היבשה. איזו ויזה אני צריכה? תודה.
היי

את צריכה ויזת תיירות רגילה שניתן להוציא בקונסוליה הסינית הקרובה. אם את בולדיווסטוק אז אמורה להיות שם קונסוליה סינית

יום טוב

אלון

אלון שלום, אני מעוניין להגיש טופס בקשה לויזה לסין. תכנון המסלול שלי הוא לנחות בבייג'ינג, לנסוע דרומה עד הונג קונג ואז לחזור לסין. האם לצורך כך עליי לבקש ויזה לשתי כניסות וכמה סביר שאוכל לקבל כזו? תודה

הי,
עליך לבקש ויזה עם שתי כניסות.
אם תקבל או לא, תלוי לרוב במצב הרוח השבועי של פקיד ההגירה והפוליטיקה הסינית אבל בגדול אין סיבה שלא תקבל.
אלון

 

השאלה:
אלון שלום, אשתי אמנית ישראלית והוזמנה על-ידי מוזאון חשוב לאמנות עכשווית בעיר שנזן על מנת לעבוד על פרויקט שם למשך שלושה חודשים. הם מספקים לה שם דיור וסטודיו, וכו'. מאחר שלא מדובר בביקור למטרת תיירות, האם קיים ויזה מיוחדת למקרה כשזה – שלא צריך להאריך אותו כל חודש מחדש? כמו ויזת עבודה, או משהו דומה? האם בכלל קיימים שונים סוגים של ויזות? ואם כן איזה מהם כדאי לה לבקש? אני, לעומת זאת, לא מוזמן רשמית. אני מגיע לתקופה בת חודשיים וכמה ימים. אני מתאר לעצמי שזה שם אותי בסטטוס של תייר רגיל, אבל אשמח לדעת גם לגביי איזו ויזה הכי מתאימה ושתחסוך ממני פרוצדורות של חידושים, וכו'. תודה!

התשובה:
שלום,

ראשית כל, ראה מידע לגבי ויזות לסין כאן כולל סוגי הויזות בתחתית העמוד:

http://www.china.co.il/?CategoryID=738

סביר להניח שאישתך תוכל להוציא ויזת עסקים אבל היא תצטרך להציג מכתב הזמנה מהמוזיאון. זוהי ויזה שתאפשר לה לשהות במדינה בזמן העבודה.

לגביך, אני ממליץ להגיש את הדרכון שלך ביחד עם הדרכון של האשה ולהגיד שאתם זוג נשוי. רצוי שבמכתב ההזמנה זה יהיה מצוין. בכל מקרה אין לך מה לדאוג גם אם תקבל ויזה לחודש, כיוון שתמיד תוכל להאריך בעוד חודש מבלי לצאת מסין. במקרה הגרוע ביותר בו שלטונות סין החליטו לשנות את החוקים תוכל להיות בתוך שעה בהונג קונג (הגובלת בשנג'ן) ושם תוכל לחדש ללא בעיה את הויזה-כיום וחצי.

בהצלחה
אלון

 

אלון שלום, ברצוני להגיע להונג קונג ולפו-שן (ליד מקאו) לצורך נסיעה עסקית למשך ארבעה ימים. האם יש לי צורך בהנפקת ויזה?
הי,

להונג קונג אין צורך בויזה אבל לפו-שאן שהיא בתחום סין יש צורך.

אלון

 

אלון שלום, ברצוני להגיש בקשה לויזה ל – 2 כניסות לסין. תוכל לומר לי בבקשה לכמה זמן היא תהא תקפה?
היי

אשרה עם 2 כניסות תקפה למשך חצי שנה שבמהלכה את יכולה להכנס פעמיים, כל פעם למשך 30 יום. בין לבין את צריכה לצאת מהמדינה.

נעמה דור

השאלה:
אלון שלום, ברשותי ויזה לסין ל – 60 יום עם שתי כניסות, שאלתי היא כמה פעמים ולכמה זמן כל פעם אני אוכל להאריך את הויזה בגבולות סין? בנוסף האם ישנה רשימה של מקומות שבהם ניתן להאריך את הויזה או שבכל תחנת משטרה? כמו כן הבנתי שעדיף להאריך את הויזה בעיר קטנה בגלל מהירות הפעולה. תודה רבה רבה

התשובה:
הי,

במידה וקיבלת ויזה לשתי כניסות תהיה חייב לצאת מסין לאחר חודש ולהיכנס שוב. עם זאת, הסינים מאפשרים להאריך ויזה כזאת אבל זה מבטל את האופציה של כניסה נוספת. הארכה בין פעם לפעמיים (כלומר חודש או חודשיים) תלוי במצב הרוח של הפקיד.

בכל עיר ישנו מקום מיוחד בו ניתן להאריך את הויזה – זו למעשה משטרה אבל שמתעסקת באישורי שהייה
PSB.

באשר לעיר קטנה – לעיתים זה עובד. באמת שזה תלוי בפקיד במשמרת האם הוא מכיר את הכללים או לא, האם הוא דבק בהם או לא וכו'.

בהצלחה
אלון

אלון שגיב, נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.