מהי הדרך הנוחה ביותר למעבר מנפאל לסין?

אני מתכוון לטוס לסין בסוף שנה. מתי כדאי בקשר למזג אוויר? אני טס ל 3 שבועות ומשם לתיאלנד אני רוצה לראות כמה שאפשר מה אתם יכולים להמליץ לי איפה להתחיל ולהמשיך ולסיים תודה.
השאלה:
אני מתכוון לטוס לסין בסוף שנה 1)מתי כדאי בקשר למזג אוויר 2)אני טס ל 3 שבועות ומשם לתיאלנד אני רוצה לראות כמה שאפשר מה אתם יכולים להמליץ לי איפה להתחיל ולהמשיך ולסיים תודה אני מחכה את תשובתכם זה יעזור לי הרבה.

התשובה:

שלום,

האם כוונתך שאתה נוסע בחודשי החורף? אם כן האזור המתאים יותר לטיול הוא אזור דרום סין שמזג האוויר באזור זה יהיה יותר מתון ומתאים לטייל בו בתקופה זאת של השנה… בנוגע להמלצות על מקומות:

אתה צריך קצת לשוטט באתרים, לבדוק מסלולים ולקחת רעיונות על מה יותר מעניין אותך ומה פחות… אם תרצה תוכל לעיין גם במסלולים שאני מציעה (נועם, אנא הוסף כאן את הקישור למסלולים)…

משום שהזמן שלך יחסית מצומצם ואתה לא נוסע בקבוצה מאורגנת, נסה להתמקד במחוזות או בערים שיותר מדברות אליך אם בנושא טבע, היסטוריה, אנשים וכו' והתאם לכך לבנות שלד למסלול… בביקור הבא תוכל להמשיך… אפשר לטייל גם בבייג'ינג שתהיה קרה ומושלגת (הלוואי!) או באזור הצפון בכלל, רק להיות מוכן למזג האוויר המסוים בתקופה זאת…

אם אתה מתכנן להמשיך אל בנגקוק אז אפשר לטוס מקונמינג או מהונג קונג, כך שתוכל לתכנן את המסלול שלך בהתאם לנק' הסיום.

עצה נוספת היא לעבור על שאלות ותשובות ישנות, שעניתי עליהם באתר זה… לדעתי הן יתנו לך מידע נוסף ושימושי…

מקווה שעזרתי, טיול נעים

נעמה דור

אני מתכוונת להגיע לסין ומצא חברות הלוקחות לטיולים מאורגנים. האם זה אפשרי בסין? אשמח למידע נוסף שמות, קשרים, ועוד, תודה.
שלום,

אפשר להגיע אל סין ולחפש קבוצות שיוצאות באופן מאורגן לסיורים עירוניים או לטיולים יותר ארוכים אך לפי מיטב ידיעתי, אלו קבוצות של מטיילים סיניים והשפה המדוברת היא סינית. אם אין זאת בעיה עבורכם אז נהדר, אם זאת בעיה אז יש שתי אופציות. הראשונה היא לארגן מסלול ושירותים מראש והשנייה היא להגיע למקום ולארגן צעד צעד.

אוכל לעזור בארגון מסלול מראש.

יום טוב

נעמה דור

אני מתכוונת לטוס להונג קונג בסוף ספטמבר ולקנות בגדים במרקטים הסיטונאיים מתי מתחילה עונת החורף? באיזה איזור נמצא המרקט הסיטונאי בהונג קונג כל השאלות גם תקפות לגוואנזו
שלום

כשבישראל חורף באוסטרליה קיץ ולהיפך
את תמצאי בכל השנה בגדים לכל העונות

מיכאל

אני מתכוונת לטוס לכנס בהונג קונג באמצע יוני. לאן אפשר לטייל בסין לאחר הכנס? (בהתחשב במזג האויר). הטיול יכול להיות של 8 ימים . יכול לכלול טיסות וניתן בסיום הטיול לחזור לארץ מבייג'ין.
הי,

האופציות רבות מאוד, הנה שתיים:
טיול במחוז יוננאן – ליג'יאנג, דאלי וקונמינג ואז טיסה לבייג'ינג-מבחינתי עדיפות ראשונה.
טיול בגוו'לין וגוו'ג'ו ואז טיסה חזרה לבייג'ינג.
בכל מקרה להלן שתי כתבות הקשורות לטיול בסין:

?CategoryID=881&ArticleID=9769

?CategoryID=880&ArticleID=9768

אלון

אני מתכוונת לנסוע עם בעלי לסין ב11 ליוני. אני מאוד רגישה לחום ואיני מסוגלת לטייל בחום. האם לדעתך אוכל לטייל במזג האוויר בתאריך שנקבתי?
השאלה:

התשובה:
שלום ,

בטיול פרטי אכן יש יותר גמישות מבחינת מסלול הטיול וזמן הביקור באתרים אבל יש דברים אחרים שחשוב לקחת אותם בחשבון שנמצאים בקבוצה אך לא נמצאים באותה מידה בטיול פרטי כדוגמת רמת הדרכה והיקף המידע, חברה ונקודות אחרות.

כאופציה ראשונה המלצתי היא לצאת במסגרת של קבוצה, תלוי כמובן עם איזה חברה ומי הוא המדריך, אבל במסגרת של קבוצה את יכולה לראות תמונה רחבה יותר מסין, התרבות, האנשים והנושאים שקשורים אליה מאשר במסגרת פרטית.

אם אין אפשרות של זמן או רצון להשתלב במסגרת הזאת, אז אמליץ על טיול במסגרת פרטית ובטיולים כאלו שאני מארגנת אני גם נפגשת לפגישת הכנה של 5 – 6 שעות עם המטיילים כדי להכין אותם לפרטי המסלול, האתרים, התנהלות במדינה, התנהלות מול הצוות המקומי ועוד נקודות רבות אחרות.

התקופה שאת מציינת אינה מומלצת לטיול בסין, תקופה של חום, לחות ומונסונים גם יחד, יכול לשבש לכם את הטיול באותה מידה שיכול לעבור ללא שוב בעייתיות, הכל תלוי ב"מצב הרוח" של מזג האוויר.

בהצלחה בהחלטה

נעמה דור

אני מתכון לנסוע לנפאל בתחילת יולי לחודש ומשם להמשיך לסין רציתי לדעת מה היא הדרך הנוחה ביותר למעבר ומשם לאן כדי להמשיך להתחשב בעובדה שאני יהיה שם לפחות חודשיים…
השאלה:
שלום שגיב, דבר ראשון רציתי לציין את האתר לטובה, אתר פשוט מצויין שעוזר לי מאוד, עם זאת יש לי כמה שאלות שאשמח אם תוכל לעזור לי. אני מתכון לנסוע לנפאל בתחילת יולי לחודש ומשם להמשיך לסין רציתי לדעת מה היא הדרך הנוחה ביותר למעבר ומשם לאן כדי להמשיך להתחשב בעובדה שאני יהיה שם לפחות חודשיים עם אופציה לארבעה חודשים, אשמח אם תוכל לעשות לי רשימה של אתרים שחובה לראות בסדר נוח כי אני קצת אבוד בשלב זה תודה מראש…

התשובה:
הי,

את המעבר לסין תוכל לעשות דרך טיבט.
אני מציע שתקרא את המאמר הבא בנושא תכנון הטיול בסין והוא יעזור לך בתכנון המסלול ובמציאת האתרים המעניינים אותך:

http://www.china.co.il/?CategoryID=881&ArticleID=9769

כאן תוכל למצוא גם את נושא הויזה לסין ואשרת המעבר בטיבט:

http://www.china.co.il/?CategoryID=738

בהצלחה
אלון