האם לאזרחים ישראלים יש אפשרות להוציא ויזה לסין מתאילנד?

שלום אלון, אני מטייל בתאילנד עוד שבוע ושוקל ביקור לסין דרך הונג קונג. האם אני צריך וכיצד ויזה? מהם דרכי ההגעה המומלצים להגיע? תודה רבה רבה
הי,

ראשית, אתה צריך ויזה. תוכל לעשות אותה בהונג קונג (יום וחצי) בסוכנויות נסיעות או בשגרירות התאילנדית.

מהונג קונג תוכל לקחת אוטובוס לאחד ממעברי הגבול עם העיר הסינית שנג'ן, רכבת או טיסה לנקודות רבות בסין.

אלון

שלום אלון, אני מעוניין לטייל מאזור ספטמבר ועד אוגוסט בסין מביג'יין לכיוון טיבט, כאשר אגיע לטיבט חשבתי לעבור לנפאל. השאלה שלי האם זה אפשרי פרוצודרלית, או גיאוגרפית?
השאלה:
שלום אלון, אני מעוניין לטייל מאזור ספטמבר ועד אוגוסט בסין מביג'יין לכיוון טיבט, כאשר אגיע לטיבט חשבתי לעבור לנפאל. השאלה שלי האם זה אפשרי פרוצודרלית, או גיאוגרפית? במידה וכן כיצד אני יכול לעבור בין המדינות. שאלה נוספת, כמה עולה כיום כניסה לטיבט והאם צריך מדריך? תודה רבה.

התשובה:
הי,

אפשר בהחלט לעבור לנפאל. אלפי תיירים עושים זאת כל שנה בשני הכיוונים.
בנושא כניסה לטיבט ראה בדף הבא:

?CategoryID=738

טיול נעים
אלון

שלום אלון, אני מתכנן לטייל בסין וטיבט בקיץ הקרוב. רציתי לדעת אם תוכל לעזור לי בכמה שאלות…
השאלה:
שלום אלון, אני מתכנן לטייל בסין וטיבט בקיץ הקרוב. רציתי לדעת אם תוכל לעזור לי בכמה שאלות: 1. אם אני רוצה לטייל באזורי סין וטיבט למשך 3 עד 4 חודשים אבל כל זאת לאחר שהות של חודשיים בארצות הברית. האם כדאי לי להוציא את הויזה עכשיו או לחכות עד לרגע האחרון לפני שאני עוזב את הארץ כדי שתוקפה לא יפוג (מהסיבה שהבנתי שהוא תקף רק לכמה חודשים ספורים) 2. האם אני אצטרך לעזוב את סין ולהיכנס מחדש בכל 30 יום או שניתן לטייל למשך 4 חודשים ברצף. אם כן צריך לצאת ולהיכנס, האם יש דרכים\מקומות שבהם מומלץ לעשות זאת? 3. זו שאלה קצת לא קשורה לויזות, אני מגיע לארצות הברית ביוני ועוזב לכיוון סין בתחילת אוגוסט, משמע באמצע הקיץ. בחישוב פשוט, אם אני מעוניין להישאר בסין למשך 4 חודשים, אני אצטרך לשהות שם גם בחודשים קרים (נובמבר ודצמבר). האם ישנם מקומות שבהם מזג האויר נוח לטיול בחודשים אלו? אודה לך מאד אם תוכל לעזור לי במענה על שאלות אלו. בתודה מראש.

התשובה:
הי,

בדרך כלל עליך לממש את הויזה בתוך שלושה חודשים מרגע הנפקתה. תעשה את החשבון כך שתוך שלושה חודשים לאחר שהוצאת את הויזה אתה נכנס לסין ואז תחליט אם אתה מוציא אותה בארץ או בארה"ב
תוכל להאריך את הויזה פעמיים, בכל פעם לחודש. כלומר, תוכל לטייל שלושה חודשים בלבד בסין.

הונג קונג היא האופציה המועדפת לכניסה ויציאה מסין.

בחודשים נובמבר ודצמבר תכוון את הטיול לאיזור הדרום. בצפון כבר יהיה קר מאוד – דרום מחוז יוננאן היא אופציה טובה (שישואנג באנה, למשל).

בהצלחה
אלון

שלום אלון, אני רוצה לתאם נסיעת לימודים לסין בערך בסוכות. למיטב זיכרוני גם בסין זו תקופה של חג או חופשה שנתית. האם תוכל לסייע לי ולומר לי באילו תאריכים? תודה רבה מראש
הי,

ראיתי שחג סוכות חל השנה בשני באוקטובר. זה נופל על החג הלאומי הסיני בראשון והשני לאוקטובר. בזמן זה, רוב בתי העסק לוקחים חופשה של כשבוע ימים.

בהצלחה

אלון

שלום אלון, האם אפשר להוציא ויזת תייר לסין כשאני שוהה בארצות הברית? תודה מראש וכל טוב
שלום,
עליך ללכת לשגרירות סין ולבדוק את הנושא. אין לנו מידע לגבי הוצאת סין בארה"ב.

בברכה,

צוות האתר

 

שלום אלון, האם ידוע לך אם אזרח שוויצרי חייב לקבל ויזה לסין? יש לי 2 אזרחויות ישראלית ושוויצרית תודה רבה.
הי,

דרכון שוויצרי צריך ויזה.

אלון

שלום אלון, יש לי שאלה לגבי ויזה לסין. אני סיימתי לימודי רפואה סינית ואני רוצה להגיע לסטאג' לסין אבל לפני אני ארצה לטייל בסין להמשיך לקוריאה ורק אח"כ לחזור לסין ללימודים…
השאלה:
שלום אלון, יש לי שאלה לגבי ויזה לסין. אני סיימתי לימודי רפואה סינית ואני רוצה להגיע לסטאג' לסין אבל לפני אני ארצה לטייל בסין להמשיך לקוריאה ורק אח"כ לחזור לסין ללימודים. לכן אני צריכה ויזה לנטו משהו כמו 4 חודשים בסין אבל לא רצוף אלא כחודש לטיול ואז אצא לקוריאה ואז אחזור לחודשיים בסין. האם זה אפשרי? פשוט לבקש בשגרירות כאן? תודה על כל עזרה

התשובה:
הי,

מה שתוכלי לעשות הוא להוציא ויזת תייר עם כניסה אחת לחודש, ובקוריאה לעשות ויזה חדשה אותה תוכלי להאריך שוב בסין.

קשה מאוד לקבל ויזה לשלושה חודשים עם כניסות רבות. אל תבני על זה.

בהצלחה
אלון

שלום אלון, רציתי לברר דווקא בקשר לויזה לישראל בשביל סיני. במה זה כרוך?, האם אני כמזמינה צריכה למלא איזה שהם טפסים או שרק הוא מסין צריך לסדר את הכל?
הי,

סיני הרוצה להוציא ויזה לישראל צריך להגיש בקשה לשגרירות או הקונסוליה הישראלית הקרובה למקום מגוריו (קחי בחשבון שבסין זה יכול להיות מרחק של שעתיים-שלוש טיסה).

הכי נכון הוא להתקשר לשגרירות ולברר מה הם צריכים ממנו אבל בגדול הוא יצטרך דרכון בתוקף ומכתב הזמנה מישראל (חברה שמזמינה, חבר וכו'). חשוב להשאיר מספר טלפון של מישהו בארץ שיוכלו לברר במידה וצריך.

בהצלחה
אלון

שלום אלון, רציתי לדעת אם לאזרחים ישראלים יש אפשרות להוציא ויזה לסין בתאילנד. תודה רבה.
הי,

אין סיבה שלא. תוכלי לברר בשגרירות הסינית בבנגקוק:

http://www.fmprc.gov.cn/eng/wjb/zwjg/2490/2491/t14384.htm

אלון

שלום אלון, שמי אביב ואני מתכנן לנסוע לטייל בנפאל בחודש מרץ. רציתי לדעת האם אתה יודע על מדיניות מתן ויזות לטיבט. האם המעבר פתוח בימים אלה? ולכמה זמן הויזה? אשמח למתן אינפורמציה.
שלום,
תודה על פנייתך.

את כל המידע בנוגע להוצאת ויזה לטיבט תוכל למצוא בדפים הבאים:

?CategoryID=738

http://www.tibettravel.org/tibettravel/html/200811211244-1.Html

במידה ויש לך שאלה נוספת, אנא כתוב לנו אותה.

בהצלחה,

צוות האתר

אלון שגיב הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.