האם ניתן לקבל אישור לטייל בטיבט גם אם אינך בטיול מאורגן?

אלון שלום ראשית, מאוד שמחתי לקרוא עליך ועל נסיונך העשיר בסין ואני רוצה להודות לך מראש על סיועך והמלצותיך…
השאלה:
אלון שלום ראשית, מאוד שמחתי לקרוא עליך ועל נסיונך העשיר בסין ואני רוצה להודות לך מראש על סיועך והמלצותיך. 2 ילדי הבוגרים, אחד מהם משתחרר בתחילת פברואר והקטן יותר מתגייס ב … שניהם הצהירו שהם רוצים טיול יחד לתאילנד, ואנחנו ההורים ו 2 האחיות תכננו להצטרף אליהם לטיול בסין. שוחחתי עם חברת … בתל אביב כי התחלתי מהם והם גם לא הירפו, בהתחלה היתה להם חבילה ב … ולאחר מכן התבטלה, וכך הגענו והזמנתי את התכנית זו: הבנים טסים עם אל-על לבנגקוק ב … ואנו טסים עם טאי דרך שנחאי לבייג'ין ופוגשים אותם בטיול של … לטיול 9 ימים בייגין + שנחאי וטיסות עם אוזבקיסטן אירליינס, חזרה ב … אנחנו עם אוזהקיסטן דרך טשקנט והבנים ישיר באל-על. עשיתי את כל ההזמנות לאחר ש… אישרו לי ש … הבטיחו את יציאת הטיול. היום חברת … התקשרו אלי וטענו שאין להם מספיק משתתפים והטיול מבוטל, וכאן השאלה למי להאמין, ובקיצור נכנס כאן המשפט: הלקוח תמיד נדפק. כרגע רציתי את עצתך, אני יכול לקבל את הכרטיסים באוזבקיסן, אני שומע ממשפחתי שאי אפשר להסתדר לבד בסין, מה אתה מציע או יכול לעזור במקרה ואני מחליט כן להגיע, ואם כן אשמח אם אפשר להעריך גם עלויות. אודה לתשובתך בהקדם כי אני מבולבל ורוצה לתכנן אם בכלל לטוס לסין או לוותר לפעם אחרת. שוב בתודה מראש

התשובה:
הי,

אתה בהחלט יכול הסתדר לבד בסין עם הכנה ראויה.
תתחיל מהכתבה הבאה ולאחר שתחליט תוכל למקד את שאלותיך:

?CategoryID=881&ArticleID=9769

בהצלחה
אלון

אלון שלום רב יש לי שאלה בקשר לנסיעה ברכבת האם צריך להזמין מקומות מראש או שניתן להשיג כרטיס ביום הנסיעה? והאם בנסיעות ארוכות מוגשות ארוחות או האם יש אפשרות לקנות משהו במהלך הנסיעה? תודה מראש על התשובה.
שלום,

עדיף להזמין מקומות לרכבת מראש, אחרת תשארי עם מקומות ישיבה בלבד או ללא מקום בכלל. לא מוגשות ארוחות ברכבת בדרך כלל, עם זאת, ישנם קווים שכן, אני לא בטוח שתאהבי את האוכל ….בכל מקרה צריך להצטייד לפני הנסיעה עדיף במנות חמות הנפוצות כל כך, ביסקוויטים ושתיה. במהלך הנסיעה עוברת עגלת אוכל (אורז, בשר וירקות) שמכינים במסעדת הרכבת אבל זהו אוכל פשוט מאוד.

טיול נעים

אלון שלום רב, אנחנו מטילים באוזבקיסטן וטג'יקיסטן ורוצים להגיע למונגוליה,התכנון הוא לצאת מטגיקיסטן באמצע אוגוסט. כרגע אנחנו חושבים לעבור במעבר קולמה (אך לא ברור אם הוא פתוח למעבר תיירים) לעיר קאשגר ומש

תשובה:

הי

עד כמה שידוע לי המעבר פתוח רק לסינים וטאג'יקים

גם אם מישהו שטייל שם יאמר לך שהמעבר פתוח לזרים הרי שזה עלול להיות רגעי והמעברים הללו נסגרים או נפתחים ללא התראה בהתאם לאירועים הפוליטים באיזור

יכול להיות שהאופציה הטובה יותר היא פשוט לעבור מקירגסטאן לסין. מקשגר תוכל לטייל בסינגיאנג או לקחת טיסה לבייגינג (ייתכן דרך אורומצי)

אלון

אלון שלום רב, אני מתכנן לטייל באזור מערבי של סין ורציתי לדעת האם צריך אישור מיוחד בשביל להיכנס לטורפאן ואורמוצ'י (דוגמת האישור שצריך לטיבט) והאם מומלץ להתחסן בחיסונים מסוימים?
שלום,

אין צורך באישורים מיוחדים לטיול במחוז סינג'יאנג.

באשר לחיסונים עליך לפנות למשרד הבריאות או למרפאות העוסקות בתחום.

הרי אתר של משרד הבריאות:

http://www.health.gov.il/pages/default.asp?maincat=73&catid=605&pageid=3448

טיול נעים

אלון שלום רב, האם ידוע לך אם סונגפאן נפגעה ברעש האדמה והאם עדיין מתקיימים שם טרקים עם סוסים?
שלום,

מבירור באתרי האינטרנט הסיניים לא מצאתי שסונגפאן נפגעה ברעידת האדמה. עם זאת, סיצ'ואן נפגעה קשה מאוד וייתכן כי חלק מהדרכים נקטעו וגם כוחות הצלה רבים עובדים במחוז כך שייתכן כי נחסמו דרכים רבות.

באשר לטרק הסוסים אני מניח שתוכל להתקשר לאחת מהחברות המפעילות את הטרקים או לאחד המלונות ולשאול, טלפונים יהיו בכל ספר טיולים על סין.

טיול נעים

אלון שלום רב, יש לי כמה שאלות לגבי טיול בימים אלו בסין. האם ידוע לך על מצב הפגיעה של אזורים אלו במחוז סצ'ואן: סןגפאן ( טרק הסוסים) לשאן- אמי שאן וצ'נגדו?…
השאלה:
אלון שלום רב, יש לי כמה שאלות לגבי טיול בימים אלו בסין. האם ידוע לך על מצב הפגיעה של אזורים אלו במחוז סצ'ואן: סןגפאן ( טרק הסוסים) לשאן- אמי שאן וצ'נגדו? שאלה נוספת לגבי טיול באזור טיבט האם לאחר השגת האישור כניסה TIBET TRAVEL PERMIT אני יכול לעלות עצמאית על רכבת מצ'נגדו ולנסוע לבד ללהאסה או שההעגה חמקום ולביקורת היא בקבוצות בלבד,כי לדעתי הנסיעה המדהימה בקו ללהאסה היא חלק בלתי נפרד מהחוויה בטיול לטיבט ולחבל לפספסה. תודה רבה על התשובות

התשובה:
שלום,

אני מניח שתוכלי למצוא תשובה בנושא רעידת האדמה כולל התייחסות לטרק הסוסים בתשובותי הקודמות:

אלון שלום רב, האם ידוע לך אם סונגפאן נפגעה ברעש האדמה והאם עדיין מתקיימים שם טרקים עם סוסים?
שלום,

מבירור באתרי האינטרנט הסיניים לא מצאתי שסונגפאן נפגעה ברעידת האדמה. עם זאת, סיצ'ואן נפגעה קשה מאוד וייתכן כי חלק מהדרכים נקטעו וגם כוחות הצלה רבים עובדים במחוז כך שייתכן כי נחסמו דרכים רבות.

באשר לטרק הסוסים אני מניח שתוכל להתקשר לאחת מהחברות המפעילות את הטרקים או לאחד המלונות ולשאול, טלפונים יהיו בכל ספר טיולים על סין.

באשר לרכבת לטיבט, את צריכה להשיג אישור כניסה לטיבט דרך סוכנות נסיעות, לקנות דרכם את כרטיס הרכבת, ולעלות עצמאית. קחי בחשבון שאישור כניסה לטיבט ברכבת ייקח זמן רב יותר מאישור בטיסה ולעיתים אף עד עשרה ימים

טיול נעים

אלון שלום רב, ראשית, ברצוני להודות לך על שענית לשאלתי לפני כחודש. הטיול שלי בעוד שבוע וחצי ויש לי עוד כמה שאלות שאשמח אם תענה לי עליהן…
השאלה:
אלון שלום רב, ראשית, ברצוני להודות לך על שענית לשאלתי לפני כחודש. הטיול שלי בעוד שבוע וחצי ויש לי עוד כמה שאלות שאשמח אם תענה לי עליהן: 1. האם שדה התעופה בבייג'ינג גם משרת טיסות פנימיות או שיש עוד שדות תעופה בבייג'ין? 2. כמה זמן משוער לנסיעה בין מרכז בייג'ין לשדה התעופה (הבילאומי/פנים)? 3. אני טס משנחאי למקאו, האם ידוע לך לאיזה שדה תעופה עליי לפנות בשנחאי? כמה זמן לוקח להגיע לאותו שדה התעופה ממרכז העיר שנחאי? 4. שאלה אחרונה,אני חוזר מהונג קונג לישראל ורציתי לדעת בבקשה את הדרך המהירה מהאי הונג קונג לשדה התעופה וכמה זמן זה אמור לקחת? תודה רבה מראש!!!

התשובה:
הי,

שדה התעופה הבינלאומי משרת גם טיסות פנימיות אבל יש עוד שדה תעופה שמשרת טיסות פנים למקומות מסוימים. פשוט שים לב לקוד השדה בכרטיס.
מרכז העיר לשדה התעופה בלי פקקים – כארבעים דקות, עם פקקים -כלומר, שעות הערב, או הבוקר, קח בחשבון שעה וחצי.
מקאו נחשבת טיסה בינלאומית ולכן עליך לפנות לשדה בפודונג – השדה הבינ"ל.
הגעה ממרכז העיר לשדה התעופה-כשעה. שים לב, בשאנגחאי, בשעות הערב קשה למצוא מוניות (שעות סיום העבודה).
מהאי הונג קונג לשדה התעופה תוכל לקחת את רכבת האקספרס המיוחדת לשדה-כעשרים דקות ואתה שם.

בהצלחה
אלון

אלון שלום רב, רציתי לשאול שאלה לגבי טיול האם ניתן לטייל עצמאית בטיבט, האם ניתן לקבל אישור לטייל בטיבט גם בלי קבוצה מאורגנת אלא כתרמילאי? ואם כן היכן וכיצד ניתן להוציא אישור זה ? תודה
שלום,

כניסה לטיבט מחייבת פרמיט, TTB (TIBET TRAVEL PERMIT), מעין ויזת כניסה לאזור, אותו ניתן להוציא בכל סוכנות נסיעות המתמחה בטיולים לטיבט. דרכון חייב להיות בתוקף לחצי שנה לפחות. רוב המטיילים עושים זאת בעיר צ'נגדו, בירת מחוז סיצ'ואן אך ניתן לעשות זאת גם בערים אחרות.

מלבד ויזת הכניסה לטיבט, כדי לטייל בטיבט באזורים המרוחקים מלהסה, כולל האוורסט והר קאילאש, יש צורך באישור תנועה נוסף אותו אפשר לארגן בקלות בלהסה. האישור נקרא Alien's travel permit וניתן להוציא אותו ב – PSB – Public Security bureau בלהסה, דרך סוכנות נסיעות בלבד.

במידה ורוצים לטייל באזורים המוגדרים כרגישים מבחינה בטחונית כמו Ngari , Nyingchi ו-Nagqu יש צורך באישור מיוחד, נוסף, אותו ניתן להוציא בלהסה. אישור זה נקרא MILITARY PERMIT ומוציאים אותו במשרד הקישור הצבאי.

מבחינת החוק, מטייל לא רשאי לטייל בטיבט באופן עצמאי. עם זאת, למרות שאת הויזה לטיבט חייבים להוציא דרך סוכנות נסיעות, המצרפת אותך לקבוצה ערטילאית כלשהיא, לאחר ההגעה לטיבט אף אחד אינו בודק את האישור בשנית. את האישור מציגים רק בביקורת בשדה התעופה לפני ההמראה (מוצג על ידי נציג הסוכן).

לאחר ההגעה המטייל חופשי לעצמו

טיול נעים

אלון שלום רב. אני עומד לסיים את שירותי הצבאי בקיץ, ומאוד מתעניין לטייל בסין כבר הרבה זמן שאני אוסף מידע על סין בכל תחום אפשרי והיא נראית מדינה מדהימה… להמשך התשובה לחץ על הכותרת
השאלה
אלון שלום רב. אני עומד לסיים את שירותי הצבאי בקיץ, ומאוד מתעניין לטייל בסין כבר הרבה זמן שאני אוסף מידע על סין בכל תחום אפשרי והיא נראית מדינה מדהימה יש לי שתי שאלות. 1) באיזה חודש אתה ממליץ לנסוע לסין שיהיה מזג אויר טוב ונוח. 2) והאם שווה להגיע לביקור בעיר חארבין בלי קשר לפסטיבל הקרח,האם ישנם עוד מקומות ששווה לראות שמה חוץ מאותו פיסטיבל שאני יבקר בו כבר מתישהו. תודה מראש על התשובות.
התשובה
שלום,

העונות הטובות לבקר בסין הם ספטמבר עד אוקטובר (סתו) ואפריל עד יוני (העונה הגשומה בדרום ובמרכז).

בעיר חארבין עצמה אין מה לעשות למעט פסטיבל הקרח בחורף, אלא אם אתה מעוניין לחקור את ההיסטוריה של יהודי המקום ולבקר בכנסיות ועוד פארק או שניים. אם בכל זאת אתה מתכוון לבקר בצפון הרחוק אז תוכל לבקר בצ'אנג באי שאן, הר געש שבליבו אגם (טיאן-צ'ה) ונמצא על הגבול של סין עם קוריאה.

טיול נעים

אלון

אלון שלום רב. במחקר שעשיתי על מקומות ומסלולי טיול בסין עלו המלצות להגיע לנופש במקום הנקרא סנייה, הייתי מעוניין לקבל כמה שיותר פרטים לגבי המקום היכן נמצא איך ניתן להגיע אליו ברכבות וטיסות…
השאלה:
אלון שלום רב. במחקר שעשיתי על מקומות ומסלולי טיול בסין עלו המלצות להגיע לנופש במקום הנקרא סנייה, הייתי מעוניין לקבל כמה שיותר פרטים לגבי המקום היכן נמצא איך ניתן להגיע אליו ברכבות וטיסות ומהו סוג הנופש ממנו ניתן להנות באתר.

התשובה:
שלום,

סניה (sanya) היא העיר הדרומית באי חאינאן (hainan), שנמצא בדרום סין לא רחוק מהונג קונג והוא אי טרופי עם חופים לבנים וכפרי דייגים ובמרכזו הרים, יערות קטנים ושבטי מיעוטים.

יותר ויותר תיירים מגיעים לאי לנופש בעיקר "בטן גב" אך אפשר גם לבקר בכפרי דייגים, בכפרי מיעוטים בסביבה וכו'. בירת האי היא העיר חאיקו (haikou) הנמצאת הצפון האי.

לאי ניתן להגיע בטיסה ממקומות רבים בסין. תנסי את האתר הבא

http://www.elong.net/
טיול נעים

אלון שגיב הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.