טיול בטיבט

שלום רב, רציתי לשאול שאלה לגבי טיול האם ניתן לטייל עצמאית בטיבט, האם ניתן לקבל אישור לטייל בטיבט גם בלי קבוצה מאורגנת אלא כתרמילאי? ואם כן היכן וכיצד ניתן להוציא אישור זה ? תודה

שלום,

כניסה לטיבט מחייבת פרמיט, TTB (TIBET TRAVEL PERMIT), מעין ויזת כניסה לאזור, אותו ניתן להוציא בכל סוכנות נסיעות המתמחה בטיולים לטיבט. דרכון חייב להיות בתוקף לחצי שנה לפחות. רוב המטיילים עושים זאת בעיר צ'נגדו, בירת מחוז סיצ'ואן אך ניתן לעשות זאת גם בערים אחרות.

מלבד ויזת הכניסה לטיבט, כדי לטייל בטיבט באזורים המרוחקים מלהסה, כולל האוורסט והר קאילאש, יש צורך באישור תנועה נוסף אותו אפשר לארגן בקלות בלהסה. האישור נקרא Alien's travel permit וניתן להוציא אותו ב – PSB – Public Security bureau בלהסה, דרך סוכנות נסיעות בלבד.

במידה ורוצים לטייל באזורים המוגדרים כרגישים מבחינה בטחונית כמו Ngari , Nyingchi ו-Nagqu יש צורך באישור מיוחד, נוסף, אותו ניתן להוציא בלהסה. אישור זה נקרא MILITARY PERMIT ומוציאים אותו במשרד הקישור הצבאי.

מבחינת החוק, מטייל לא רשאי לטייל בטיבט באופן עצמאי. עם זאת, למרות שאת הויזה לטיבט חייבים להוציא דרך סוכנות נסיעות, המצרפת אותך לקבוצה ערטילאית כלשהיא, לאחר ההגעה לטיבט אף אחד אינו בודק את האישור בשנית. את האישור מציגים רק בביקורת בשדה התעופה לפני ההמראה (מוצג על ידי נציג הסוכן).

לאחר ההגעה המטייל חופשי לעצמו

טיול נעים

אלון שגיב הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.