ויזת לימודים בסין

רוצה ללמוד בסין ולשם כך להוציא ויזת סטודנט לי ולביתי בת ה 16 .מה הפרוצדורה על מנת לעשות זאת מהר ככל האפשר?
היי,

האם את מדברת על לימודים לתקופה ארוכה? חסרים הרבה פרטים אז קשה לי לענות.

אם מדובר על לימודים במוסד מוסדר לתקופה ארוכה ההנחיות תגענה מהם, בעקרון את צריכה למלא טפסים, ולבקש ויזת לימודים עם האישור שתקבלי דרך המקום עצמו.

אם מדובר על משהו קצר אז זאת אשרה רגילה למעשה.

הבהירי את הפרטים ואוכל לבדוק האם אוכל לסייע.

בהצלחה,

נעמה דור

רציתי לדעת אם אני מקבל ויזת לימודים בסין, אם אני יכול לטוס גם 10 ימים לפני תחילת שנה״ל? כי אני צריך להזמין כרטיס טיסה, ושלא ילך לי הכסף לאיבוד. תודה מראש
היי,

לדעתי לא צריכה להיות בעיה בנושא זה. מניסיוני האישי לא היתה בעיה אבל זה היה לפני הרבה הרבה שנים. גם אני הגעתי כשבועיים ימים לפני הלימודים כדי להתאקלם במקום. ברגע שאתה נכנס אתה מתחיל את הספירה של האשרה ואז בקצה אם אתה צריך אז תגיע לתחנת משטרה כדי להסדיר את המשך האשרה.

ממליצה לך לגשת לשגרירות וכאשר אתה מבקש את האשרה לציין פרט זה.

יום טוב ובהצלחה בלימודים ,

נעמה דור

רציתי לדעת האם בבקשה של הויזה אני צריך לציין שאני נוסע לצורך עבודה, או שאני אמור להגיע עם ויזת מטייל ושמה לשדרג אותה לויזת עבודה?
שלום

רוב הזרים שעובדים בהוראת אנגלית בסין אינם עובדים חוקיים. הם מלמדים בגני ילדים פרטיים או שיעורים פרטיים של אחר הצהריים, אינם רשומים בשום מקום ואינם משלמים מיסים

אם אתה מעוניין לעבוד באופן מקצועי בבית ספר, כמורה לאנגלית, עליך להציג תעודת הוראה, רזומה וכמובן למצוא מקום עבודה. רק אז, תוכל להתחיל בתהליך של קבלת ויזת עבודה. התהליך מפורט בפורום סין באתר, ראה קישור

?CategoryID=645&KeyWords=&SearchCategory=&Show=1&Page=2

בהצלחה

אלון

רציתי לדעת עם יש אפשרות להגיע עצמאית לבתי ספר בסין וללמוד סינית שיעורים פרטיים? מה העלות של חודש אינטנסיבי של כל שעת לימוד השפה הסינית?
הי,

בסין יש המון בתי ספר פרטיים ללימוד השפה הסינית.

כל עוד את מכינה את הויזה מראש אז אין שום בעיה להגיע וללמוד.

מחיר השיעורים תלוי האם את לומדת מול מורה ותיק או סטודנט, בית ספר או בבית וכו'.

בבית ספר ינוע בין אלף חמש מאות לאלפיים דולר לסמסטר ובבית יכול לנוע בין חמש עשרה לשלושים דולר לשעה.

אלון

רציתי לדעת פחות או יותר מה המחירים של דירות נורמליות באזור שנחאי או ביג"ין.
השאלה:
שלום, קיבלתי מילגה ללימודים בסין, אני נוסע עם אישתי כך שהאלץ להשכיר דירה, רציתי לדעת פחות או יותר מה המחירים של דירות נורמליות באזוור שנחאי או ביג"ין. כמו כן, האם אישתי תוכל לעבוד בסין ללמד אנגלית או משהו שכזה ומהי הפרוצדורה? תודה.

התשובה:
שלום,

באזור האוניברסיטאות בבייג'ין תוכלו למצוא דירת שלושה חדרים בסביבות 3000-5000 יואן. בשנחאי המחירים יקרים יותר, אבל אני לא יודעת בכמה. מבחינת לימוד אנגלית: בבייג'ין אין בעיה למצוא משרה ללימוד אנגלית, משרות מלאות גם יכולות להקנות ויזה. התשלום נע בסביבות 100-300 יואן לשעה. בתור זוג נשוי אני לא יודעת מה תהיה הפרוצדורה שלכם מבחינת ויזה, אבל בכל מקרה אם היא תהיה על ויזת הונג קונג היא תוכל להאריך אותה מדי כמה חודשים מהונג קונג.

תרצה
רציתי לשאול- האם יש לך מידע על דאליאן? איך היא נראית לך כיעד לשנת לימודי סינית באוניברסיטה?
השאלה:
היי תרצה, תודה רבה על התשובה המהירה.

רציתי לשאול- האם יש לך מידע על דאליאן? איך היא נראית לך כיעד לשנת לימודי סינית באוניברסיטה?
ממה שקראתי (לא ביקרתי שם אף פעם) החשש שלי הוא שדאליאן קצת משעממת, ושקר שם נורא בחורף. עד כמה זה באמת כך?
ממה שהבנתי, הניב המדובר בדאליאן הוא יותר קרוב למנדרינית התקנית. השאלה היא עד כמה "שווה" להקריב את הקריטריון של הקור וה"כיפיות" של העיר, בעבור ניב תקני… במיוחד אם בכוונתי לנסות ו"להתערבב" קצת בחיים המקומיים, ולא להישאר בבועה של הסטודנטים המערביים באוניברסיטה. מה דעתך בעניין?
תודה
התשובה:
את דאליין קשה להגדיר כעיר משעממת, והחשש שלך קצת לא מבוסס בעיניי. התחושה שלי היא דווקא ששיאמן קצת יותר שקטה ורגועה, אבל זו תחושה סובייקטיבית בלבד. חוץ ממזג האוויר, גם היא עונה יפה מאוד על הקריטריונים שלך, ואכן מדוברת בה מנדרינית במבטא צפון-מזרחי, שנחשב לקרוב ביותר למנדרינית תקנית. בדירוגים של איכות החיים בערים בסין שמתפרסמים בשנים האחרונות היא מופיעה באופן קבוע במקום הראשון, כאשר שיאמן גם מופיעה איפשהו אחריה בחמישיה הראשונה. יש בה תלמידים זרים כמובן (אך לא רבים כמו בבייג'ין או בננג'ינג למשל), אבל גם באוניברסיטת שיאמן יש, אחרת כמובן לא הייתה שם תכנית להוראת סינית לזרים.

לגבי מזג האוויר, אכן קר שם בחורף, אבל פחות משאר האזורים בצפון-מזרח סין בגלל האפקט הממתן של הים. אין מה להשוות את הקור שם לזה של ג'ילין, חרבין או אפילו שניאנג שנמצאת בסך הכול 3 שעות נסיעה משם. בשיא החורף הטמפרטורות דומות לאלה של בייג'ין (עד מינוס 10), אבל בשונה מבייג'ין, יותר לח ויורד שלג מדי פעם ולכן התחושה נעימה יותר.
תרצה

רציתי לשאול לגבי לימודי תואר שני בסין…
השאלה:
שלום רב, רציתי לשאול לגבי לימודי תואר שני בסין. אני בוגרת תואר ראשון בלימודי אסיה, וגם למדתי בסין את השפה במסגרת המלגה של ה-CSC. כרגע אני מתעניינת בתואר שני ביחסים בינלאומיים או בשפה ותרבות סינית. המטרה שלי היא גם ללמוד לתואר ובמקביל לשפר את השפה באופן פרטי. האם יש תוכניות טובות ומוכרות המועברות דווקא בשפה האנגלית? תודה.

התשובה:
שלום,

יש תוכנית כזאת באוניברסיטת פקינג [PKU].
לומדים בה סטודנטים ממדינות רבות בעולם. שפת הלימודים באנגלית.
חפשי את החוג ליחסים בינלאומיים באתר של אוניברסיטת פקינג. הבניין החדש שלהם נמצא 100 מטר מהדירה שלי. עולם קטן, אולי ניפגש…

בהצלחה!

שלום אם תוכל לסייע לי בברור פרטים לגבי קורס בישול סיני בצ"נדו לדוברי אנגלית. אני מתעניינת בלימודים וכן בשהייה במקום למשך 3 חודשים, מה אפשריות המגורים לאישה לבד …
השאלה:
שלום אם תוכל לסייע לי בברור פרטים לגבי קורס בישול סיני בצ"נדו לדוברי אנגלית. אני מתעניינת בלימודים וכן בשהייה במקום למשך 3 חודשים, מה אפשריות המגורים לאישה לבד עד כמה רמת הבטחון טובה ומהי הערכה הכספית הנדרשת למשך תקופה זו הכוללת קורס, מגורים וכן מחיה, אין לי מושג בשפה הסינית אני דוברת אנגלית וספרדית, מודה מראש על כל עזרה שאקבל תודה.

התשובה:
הי,

ראי כאן שתי אופציות:

http://www.cookingschoolinchina.com/

http://www.lotusculinary.com/chengdu_city.html
רמת ביטחון לנשים סבירה יחסית בסין (כמובן אין צורך ללכת במקומות חשוכים בלילה). מבחינת מגורים דרך מתווכי דירות או מלונות זולים באיזור בו את מתכוות ללמוד.
במידה ואת מצטמצמת אז ללא הקורס (זאת תוכלי לברר מולם) קחי בחשבון כשלושת אלפים דולר לשלושה חודשים-בהנחה שתרצי לטייל קצת וכו'.

בהצלחה
אלון
שלום רב, אני מתכנן לעבור לגור בביג'ין ורציתי לדעת האם ניתן לשכור בתים מסורתיים עם חצר (courtyard) במחירים סבירים (500-600 $)?
היי,

לפי המחירים שאני יודעת עליהם, אין ממש סיכוי למצוא חצר מסורתית שלמה בכזה מחיר, אבל תמיד אפשר לבדוק פה, אלה פחות או יותר המחירים:

http://www.thebeijinger.com/classifieds/housing/Villas-Houses-Courtyards-for-Rent

תרצה

שלום רב, אני סוחר באיביי ואני רוצה לגור בסין. האם זה חוקי? איזו ויזה צריך?, האם אני יכול להשתמש בדירת המגורית גם לאחסון של כמויות סחורה?, האם יש אתר מידע מפורט בנושא?
השאלה:
שלום רב, אני סוחר באיביי ואני רוצה לגור בסין.
1. האם זה חוקי? איזו ויזה צריך?
2. האם אני יכול להשתמש בדירת המגורית גם לאחסון של כמויות סחורה (לא ענקיות 50-100 יח")?
3. האם יש אתר מידע מפורט בנושא?

התשובה:
שלום,

כל עוד יש לך ויזה ונרשמת בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריך אתה יכול להתגורר בסין

כיוון שאתה סוחר, ויזת עסקים היא המתאימה מכל (ראה נספח ויזות לסין בדף הבית)י

יש בסין חוקים נגד אחסנת מטען במבני מגורים אלא אם קיבלת היתר לכך (אחרת היית מוצא את השכן שלך מאחסן בדירה 100 מיכלי גז למכירה). אתה כותב 50 עד 100 יחידות – של מה? מחזיקי מפתחות או מקררים

אם אתה מתכוון לאחסן חד פעמי, לא אמורה להיות בעיה גדולה מידי (תמיד אתה יכול להגיד שאתה עובר דירה), אך אם אתה מתכוון לפתוח מחסן שאליו יגיעו כל יום ספקים וקונים עם משאיות – השכנים ידאגו מהר מאוד שנציג המשטרה המקומית יגיע אליך לבדוק על מה המהומה

בכל מקרה, לא חסרים מחסנים להשכרה בסין וגם מחסן שבקומה מעליו אתה יכול לגור

בהצלחה

אלון