העונה היבשה בסין

השאלה:
היי, אני וחברה שלי תכננו טיול של אחרי צבא לניוזילנד ואוסטרליה. מהסיבה שהתאריך היחיד שאנחנו יכולים לצאת בו לטיול הוא במאי (לכשלושה חודשים) ביטלנו את הטיול והחלטנו לטייל בסין. החודשים הם אותם חודשים בערך ממאי שלושה חודשים ששבוע בערך יהיה הונג קונג שבוע תאילנד והכל עוד גמיש. מה שקצת הפריע לי זה שאלון שגיב כתב שמאי היא העונה היבשה. האם זה אומר שאין טעם לנסוע גם לסין בחודשים האלה? ואם יש טעם אז מה הכוונה לעונה יבשה? מזג אוויר? שאין הרבה תיירים? תודה רבה

התשובה:
הי,

מאי-יוני הם דווקא חודשים טובים לטייל בסין. מזג האוויר נעים יחסית (אחרי החורף בדרך כלל חודשיים של מזג אוויר מתון) לפני הקיץ החם.

ביולי ואוגוסט יהיה חם מאוד ולח בדרום וחם ויבש בצפון.

בהצלחה
אלון

היי, אני יוצא בעוד שבוע בפעם הראשונה לשבוע טיול בסין. אשמח מאוד להכוונה, או סדר יום לשבוע ימים. אנחנו שני חברים צעירים בני 28-30, נשמח מאוד להכוונה. הנחיתה וההמראה מבייג'ינג.
הי,

בגדול, תוכלו לטייל כשלושה ארבעה ימים בבייג'ינג וגם לקפוץ ליומיים שלושה למקום קרוב כמו דה-טונג במחוז שאאנסי, צ'נגדה שבמחוז חה-ביי ואולי אפילו לשיאן במחוז שאנסי.

האפשרויות רבות ואני אישית מעדיף את האופציה של דה-טונג והמנזרים התלויים וחציבת הפסלים בצוק ההר.

אלון

היי, אני כרגע מנטיילת בסין – האם צפויה בעיה לנסוע מהונג קונג לשנחאי באזור ה 12.1 בעקבות ראש השנה הסיני החל ב 23.1 ? תודה
הי
לא צפויה שום בעיה
אלון

היי, אני מגיע לסין בתחילת אפריל, בניתי מסלול ואשמח לחוות דעת כלשהי. תחילת המסלול הוא בגבול וייטנאם-סין, אנחנו נכנסים מלאו קאי (וייטנאם) להאקו, ומשם ניסע ישירות לקונמינג.
השאלה:

היי, אני מגיע לסין בתחילת אפריל, בניתי מסלול ואשמח לחוות דעת כלשהי. תחילת המסלול הוא בגבול וייטנאם-סין, אנחנו נכנסים מלאו קאי (וייטנאם) להאקו, ומשם ניסע ישירות לקונמינג.

1. קונמינג והסביבה (מקדש הבמבוק, ש'י שאן), שלושה ימים, נסיעה לדאלי.

2. דאלי (העיר עצמה) – יום אחד

3. אנחנו נוסעים למנזר קונג פו ששמענו עליו שלו נקצה 7 ימים, וחזרה לדאלי. נסיעה לליג'יאנג.

4. ליג'יאנג (העיר) – יום אחד

5. סביבת העיר – יום-יומיים.

6. יציאה לטרק ערוץ דילוג הנמר, ואחריו המשך לכיוון מקום ששמעתי עליו שנקרא טרסות המים הלבנות – כל הסיפור יוצא בערך 6 ימים, ומשם ממשיכים לשנגרילה.

7. שנגרילה – יום אחד.

8. דצ'ין – יום אחד.

9. טרק בשמורת ידאדינג – יומיים – שלושה – חזרה לדצ'ין, שנגרילה או ליג'יאנג לטובת נסיעה לצ'נגדו.

10. צ'נגדו (העיר והסביבה) – יומיים

11. נסיעה לסונגפאן לטרק סוסים – יומיים -חזרה לצ'נגדו ונסיעה לש'יאן.

12. ש'יאן – עיר, טרה קוטה, כפר או שניים מסביב (חואה-שאן למשל) – שלושה ימים -נסיעה לבייג'ינג.

13. בייג'ינג – העיר האסורה, החומה הסינית, קברי שושלת מינג ועוד מסביב – שלושה ימים כל המסלול כאן הוא בערך 35-37 ימים.

הזמן שיש לנו בסין בפועל הוא בערך 45 ימים. הדבר הראשון שלא התחשבתי בו עדיין בתכנון הוא הנסיעות המאוד ארוכות (כרגע לא מתוכנן לקחת טיסה פנימית, אלא אם מישהו ישכנע אותי שכדאי), שלהן צריך להקצות הרבה זמן. מלבד המסלול יש לי עוד כמה שאלות:

1. קראתי על טרק המשך לערוץ דילוג הנמר שמוביל לטרסות המים הלבנות, אבל לא מצאתי עליו כמעט כלום חוץ מכמה משפטים, איך אפשר לברר עליו?

2. איך מומלץ לבצע את הנסיעות? (כרגע התכנון הוא לנסוע ברכבת בנסיעות הארוכות, ובאוטובוסים לקצרות יותר).

3. אשמח לדעת אם מבחינת מזג האוויר, המקומות שבחרתי יהיו סבירים לטיול. הממ.. זהו, בסך הכל, התרכזתי בעיקר ביונאן, בחרתי כמה יעדים בסצ'ואן ונראה לי שיצא משהו נחמד, אבל אשמח לעצות/המלצות. תודה רבה.

התשובה:

היי,

לא ברור לי באיזה גיל אתם ואני מניחה שאתם תרמילאים??? בהנחה שכן אז בגדול, מאד גדול, המסלול נראה סביר למרות שנראה לי שחלוקת הזמנים היא משהו שהייתי עושה קצת שונה. אבל משום אופי הטיול זה משהו גמיש שתוכלו לשנות במהלך הטיול ובהקשר לאנשים שתראו בדרך ותשמעו מהם חוויות על המקומות ועל דרכי המעבר.

בנוגע לטרסות הלבנות אני לא בטוחה שיש גישה אליהם, לפני כמה חודשים נאמר לי שהדרך לשם בעייתית בגלל שיפוצים אבל סיכוי גדול שזה כבר לא רלוונטי, תוכלו לברר יותר טוב כאשר אתם בליג'יאנג.

קח בחשבון גם זמן שהות ומנוחה בכל מקום, חלק מהטיול עצמו.

זמן המעבר ממקום למקום הוא מוטיב חשוב שכדאי לשים לב אליו, תוכל להכנס לאתר הרכבות ולהבין את משך הנסיעה ממקום למקום ובהתאם לכך להחליט אם מעדיפים טיסה או רכבת, המלצתי רכבות שהם K או T אומר שהם יותר מהירות ורכבות אחרות שיכולות להיות איטיות וגם יותר מלוכלכות משום משך הנסיעה.

אגב, שים לב למשך אישור האשרה שלכם.

טיול מוצלח

נעמה דור

אלון שגיב, נעמה דור הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.