פעילות של ייצור מוצר בכמות גדולה בסין

ברצוני לייבא מוצר מסויים דרך אתר אליבאבא. השאלה שלי היא, אם יש משהו שאני צריך לעשות לפני שאני מבצע את הרכישה? כלומר, אני צריך תעודת ייבוא או משהו כזה מאחת הרשויות בארץ?
שלום,

אתה רק צריך להיות בעל מספר עוסק מורשה (כחומר שיהיה לך תיק במע"מ).

, ברצוני לקבל מידע על תחילת פעילות של ייצור מוצר בכמות גדולה בסין. מהיכן עלי להתחיל?
שלום,

אנו ממליצים לך להתחיל בקורס של יבוא מסין שבו תלמד את הצעדים הנכונים לייבוא מסין.

אנו ממליצים על סדנאות של המכון לידידות סין.

…ברצוני לשלוח מספר דוגמאות להתרשמות מכל צבע וסוג לישראל, האם מספר הדוגמאות מוגבל? …
השאלה:
אני בתהליכי בדיקת כדאיות של יבוא בגד מסויים של נשים. לאחר התקשרות ראשונית עם היצרן, ברצוני לשלוח מספר דוגמאות להתרשמות מכל צבע וסוג לישראל, האם מספר הדוגמאות מוגבל? האם נדרש לשלם מכס או האם נדרש לציין על החבילה משהו שימנע ממני לשלם מכס המון תודה מראש.

התשובה:
אתה לא מוגבל בכמות הדוגמאות אבל אם הכמות היא לא סבירה יבקשו ממך לשלם מכס. אין חוקיות ברורה מתי מבקשים ומתי לא. לגבי פריט אחד או שניים בד"כ לא מבקשים שתשלם מכס. 10 דוגמאות ויותר – מבקשים לשלם מכס אבל אין חוקיות ברורה. אתה לא מוגבל בסכום אבל מעל 50$ תצטרך לשלם מכס.

…מה השיטה הכי טובה ויעילה וחיסכוני במקרה כזה הרי מדובר בטכשיטים פשוטים אבל זה אופנה ולא יכול לחכות למשלוח ימי שנראה שיקח חודש פלוס?
השאלה:
קניתי תכשיטים בסין בעלות 26000 ש'ח לבדוק אופציה עתידית ליבוא רציני. יש לי חבר טוב שם והוא בדק לי עלויות וטוען שלייבא 250 ק'ג באוויר עד הבית זה עולה 6600 ש"ח. הוא ממליץ לעשות הובלה אווירית עד נמל התעופה בתל-אביב ושאני אאסוף את זה משם. מה השיטה הכי טובה ויעילה וחיסכוני במקרה כזה הרי מדובר בטכשיטים פשוטים אבל זה אופנה ולא יכול לחכות למשלוח ימי שנראה שיקח חודש פלוס. אודה לכם על תשובה בנושא.

התשובה:
משלוח ימי בין 18-30 יום.

ברור שעדיף משלוח ימי.

ככל שהמשלוח יותר זול נפחי או כבד עדיף ימי ולא אווירי.

משלוח אווירי שווה כאשר המשלוח יקר או שהוא לא שוקל ולא נפחי.

אבקש את עזרתכם כיצד לפעול מול חברה זו והאם ניתן להעזר בכם להפעלת לחץ על החברה הסינית…
השאלה:
אנו מייצגים בהצלחה רבה מספר חברות סיניות בתחום חלפים לרכב. חברה אחת פגשנו בתערוכה בשנחאי והחלטנו לייבא את חלפיה לארץ. הוצאה הזמנה ושולמה מקדמה. לצערנו למרות שנשלחו אי מיילים רבים ונסיונות להתייחסותם בטלפון לא קיבלנו מענה והם מתעלמים מפניתנו. אנו מרגישים שאין לנו כלים בשלב זה לעמוד מולם ולקבל את המגיע לנו (חלקים או את המקדמה חזרה). אבקש את עזרתכם כיצד לפעול מול חברה זו והאם ניתן להעזר בכם להפעלת לחץ על החברה הסינית. בתודה מראש.

התשובה:
שלום,

אנא פנה אלי ביום ראשון.

אבקש המלצה לעבודה משותפת עם פירמה סינית לשם ייצור מוצר מורכב המתבסס על טכנולוגיה של שקילה, אריזת פלסטיק ודומה למאזני תינוקות דיגיטליים.
השאלה:
אבקש המלצה לעבודה משותפת עם פירמה סינית לשם ייצור מוצר מורכב המתבסס על טכנולוגיה של שקילה, אריזת פלסטיק ודומה למאזני תינוקות דיגיטליים. אבקש המלצה לפירמה שתוכל להוביל את כל שלבי הפיתוח והייצור מקבלת עיצוב ופרמטרים ועד הגעה לאריזה ומשלוח. תודה

התשובה:
שלום,

מה שאתה מבקש זה מורכב כי זה לא רק יצור –זה גם פיתוח.

אתה חייב מישהו כמו חברת סחר שילווה את התהליך אחרת אתה לא תצליח להתקדם והמפעל יתייאש די מהר.

המלצה על חברה בסין היא לא רלוונטיתכי חברות סיניות בדרך כלל מייצרות ולא מפתחות מוצרים וגם לא אוהבות להעסק עם זה כי זה גוזל המון זמן ולעיתים בסוף לא מייצרים מסיבות שונות.

איך אני יוצר קשר ומשווה מחירים בין חברות המטפלות בהעברת המוצרים מהנמל לישראל? כמו כן איך אני מתאם בין היצרן לבין החברות שמעבירות את המשלוח מהנמל לישראל? תודה.
השאלה:
אני מתחיל להתעניין בייבוא מוצרים. נתקלתי באתר alibaba ורבים מהמוצרים שם נכללים בקטגוריית מחיר FOB. לפי מה שהבנתי המשמעות היא שהמחיר כולל משלוח עד לאונייה\מטוס המעביר לנקודת היעד. שאלתי היא איך אני יוצר קשר ומשווה מחירים בין חברות המטפלות בהעברת המוצרים מהנמל לישראל? כמו כן איך אני מתאם בין היצרן לבין החברות שמעבירות את המשלוח מהנמל לישראל? תודה.

התשובה:
פשוט מאוד:

אתה מחפש באינטרנט" משלח בינלאומי" ואומר להם מהיכן המשלוח ומה משקלו.

בעיקרון אין הבדלים גדולים בין המשלחים.

עדיף לך בפעמים הראשונות להתקשר עם משלח שגם ישחרר לך את המשלוח כלומר יבצע גם עמילות מכס עבורך.

אתה מוסר למשלח את שם וכתובת הספק והוא כבר יוצר איתו קשר דרך הנציגים שלו בסין.

בהצלחה.

איך אני יכול לפעול כנגד ספק בסין ששולם לו הכסף על המוצר והוא לא מספק את המוצר. האם יש שם אכיפה של משטרה, או משרד כל שהוא שאני יכול לפנות אליהם.
שלום,

אנו מקבלים לא מעט פניות הדומות לשלך ולצערינו אין הרבה מה לעשות. אלא אם כן הסכום מאוד גבוה.

איך אני מאתר את היצרן בסין? חיפושים באינטרנט לא העלו דבר
השאלה:
שלום רב, אני מעוניין לייבא לישראל מוצר שידוע לי שמיוצר בסין. מדובר בבובות פינוקיו מכל מיני סוגים ובכל מיני גדלים. השאלה שלי: איך אני מאתר את היצרן בסין? חיפושים באינטרנט לא העלו דבר. תודה.

השאלה שלך מתייחסת לאיתור ספקים עם מוצר ספציפי.

האם בדקת אם יש למישהו זכויות על פינוקיו ? אם כן לא תוכל להביא ללא זיכיון.

איך אני מוודא שאת השבלונה שחברה בסין עושים לי הם לא ימכרו למישהו אחר? מדוע אני צריך לשלם על שבלונה אם החברה עצמה יכולה להשתמש בשבלונה למכור אותה ליבואנים נוספים?
שלום,
אתה צריך לשלם על השבלונה כי עושים אותה במיוחד בשבילך.
אתה לא יכול להיות בטוח שלא ישתמשו בה אבל בכל מקרה אם שילמת היא שלך ותוכל להשתמש בה גם במקומות אחרים. אבל ספק אם עוד מישהו יצטרך שבלונה כמו שלך.

הבהרה
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.