שכר עבודה ועלויות מגורים בסין

פקק תנועה
פקק בשעת העומס בעיר בייג'ינג

 

ישראלים רבים מעלים שאלות בנושא שכר עבודה ועלויות מגורים בסין.

נתחיל במציאת עבודה בסין. עבודה אינה מובטחת לכל מי שסיים לימודים בחוג למזרח אסיה ולמד סינית באוניברסיטה.

ידיעת השפה הסינית היא יתרון אבל לא מקצוע. חברות יבקשו לדעת מה למדתם, מה הניסיון שיש לכם ותצטרכו להציג מסמכים תומכים.

בסין עובדים זרים רבים במגוון עבודות, מורים לשפות, עו"ד, יועצים מסחריים, נציגי חברות, ביטוח ואפילו טייסים בחברות התעופה המקומיות.

שכר העבודה – כמו בכל מדינה בעולם, טווח המחירים נע משכר נמוך ביותר (למשל, מורים לאנגלית) ולגבוה ביותר (למשל, נציגי חברת תקשורת או ציוד רפואי).

השכר יכול לנוע מאלפיים דולר לבחור צעיר שמלמד אנגלית ועד עשרים אלף ויותר לנציגי חברות ובעלי מקצוע.

בנושא ויזת עבודה – ראה כאן

עלויות המחיה שונות מאוד מאדם לאדם. צעירים יסתפקו במועט ויראו במקום העבודה, אתגר, מקום לצבירת ניסיון או הרפתקה. בעלי משפחה עם ניסיון רב שנים יבקשו שכר גבוה עם תנאים טובים (דירה, חינוך לילדים וכו'). אין טעם לשאול בפורום שאלה בסגנון של "מה עלות המחייה לחודש בבייג'ינג לאדם ברילוקיישן". זה תלוי בכל כך הרבה גורמים שצריכים לקחת בחשבון (יפורט מיד).

לפני שעוברים לעבוד בסין או שוקלים הצעת עבודה, צריך לעשות הכנה רצינית. כדי להגיע מוכן, רצוי להתייחס לנקודות הבאות, תוך בירור בפורומים השונים, מידע אחר שקיים ברשת, פגישה עם אנשים שהיו שם (עדיף) וכו'. מעבר על כל הנקודות הללו באופן יסודי, יאפשר לכם להבין את גודל ההוצאות שלכם בשנים הקרובות.

הנקודות:

 1. במידה ומדובר בסטודנט – שכר לימוד.
 2. שכר לימוד לילדים – ניתן למצוא באתרים של בתי הספר הבינ"ל. בבתי ספר אלו, תלוי בעיר ובבית הספר, שכר הלימוד עלול להגיע לסכומים של חמש עשרה אלף דולר ומעלה בשנה לילד.
 3. שכר דירה – טווח מחירים ענק ושונה מאוד מעיר לעיר וממקום אחד בעיר למקום אחר. בשאנגחאי או בייג'ינג, סטודנט יסתפק בחמש מאות דולר לחודש אבל משפחה תשלם לעיתים אלף חמש מאות ומעלה.
 4. חשבונות לדירה. לסטודנט כמאה דולר למשפחה כמאתיים ויותר. לא כולל טלפונים ניידים.
 5. קניית דברים לבית – אוכל, כלי רחצה, ריהוט וכו'. זהו סעיף יקר מאוד למשפחות. הדברים המיובאים כמו גבינות, נקניקים, לחם מיוחד, פסטה וכו', יקרים מאוד. לשם דוגמא, קוטג' (לא תוצרת הארץ) תעלה לכם כשמונה דולר, גבינת עיזים מאה גרם כעשרה דולר וכו'.
 6. מסעדות – אפשר לאכול בזול במסעדות המקומיות או להכין בבית אבל מעט מאוד זרים מצליחים לעמוד בזה. בערים הגדולות מסעדות זרות רבות היקרות יחסית למקומיות. ארוחה במסעדה איטלקית בבייג'ינג או שאנגחאי תעלה עשרים וחמש דולר ומעלה לאדם (אם אוכלים בפיצה האט אז תשקיעו רק חצי מהסכום).
 7. טלפון נייד.
 8. כרטיסי טיסה לביקור בארץ. תוכלו לבדוק באתרי החברות השונות.
 9. ביטוח בריאות. אם רוצים ביטוח בחברה בינ"ל טובה, יכול להגיע למאתיים חמישים דולר לאדם.
 10. טיול בסין במהלך חופשות. בחופשות הסיניות הגדולות מפתה מאוד לנסוע לטייל במדינה או במדינות הקרובות. קחו בחשבון את העלויות הללו.
 11. חיבור אינטרנט – בין מאתיים דולר לשלוש מאות בשנה תלוי באופן החיבור.
 12. תחבורה-טקסי, מטרו וכו'. יכול להגיע ל 150 עד 300 דולר בחודש, תלוי מאוד בהרגלי הנסיעה.
 13.  שונות-קניית מחשב, בגדים וכו'.

בהצלחה

Tagged אלון שגיבPosted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

  צור קשר

  יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.