משלוח חבילות מסין

חבילה מסין

ברוב חברות התעופה, המשקל המקסימלי המותר לשליחת מזוודה לאדם עומד על 20 קילו ושמונה קילו לתיק איתו עולים למטוס – בהנחה שאין מדובר בחברי מועדוני יוקרה באותן החברות ואז המשקל המותר גבוה יותר. יחד עם זאת יש לבדוק את הנושא באופן פרטני בחברת התעופה בה מיועדים לטוס.

במקרה שבו ישנו עודף של משקל לפני הטיסה חזרה ארצה, מחיר המשלוח לכל ק"ג עודף ייקבע על ידי חברת התעופה איתה חוזרים ארצה. במקרה זה, מומלץ לשלוח בדואר הימי מסין ארצה, לוקח כחודשיים ימים והמחיר די סביר, אפשר לעשות זאת בסניפי הדואר בסין, שיש להם גם שירות אריזה במקום.

ניתן לשלוח דואר מכל מקום בסין, וכמובן שבערים הגדולות (בייג'ינג, שנגחאי וכ') הדואר יגיע מהר יותר כיוון שיש בהן שדות תעופה בינ"ל ותכיפות רבה של רכבות המאפשרים העברה מהירה של המשלוח.

לישראל אפשר לקחת בחשבון כשמונה עד עשרה דולר לק"ג בים. באוויר זה כבר סיפור יקר עד כדי פי ארבע.

ניתן לשלוח גם ב EMS ואז זה יקר יותר (יכול להיות יקר פי שתיים) ומגיע מהר יותר – לישראל משהו כמו חמישה עד שמונה ימים. אין צורך להשתמש בזה אלא אם ממש דחוף.

חשוב: ברוב בתי הדואר בודקים מה אורזים. לא ניתן לשלוח חומרים דליקים (בשמים וכו') ואפילו סוגי אוכל מסוימים הם לפעמים עושים בעיות.

לדואר אריזות משלו בגדלים שונים.

לחץ לאתר של chinapost.

משלוחים מסין

סין היא היצרנית הגדולה ביותר בעולם כמעט בכל תחום מסחר – מהפריטים הפשוטים ביותר ועד למכשירי חשמל וחפצים יקרי ערך. בעידן הגלובלי בו אנו חיים התנועה והעברת הסחורות בין מדינות העולם היא פשוטה ויעילה. עבור מטיילים, המעוניינים לשלוח כמויות גדולות של פריטים שקנו לארץ שמא יצטרכו לשלם עליהם מחיר גבוה עקב עודף המשקל, שמא יצטרכו להיגרר איתם כל הטיול או כאלו שקנו חפצים שבירים, נדרשים שירותי משלוחים בינלאומיים, שניתנים על ידי רשות הדואר בסין או חברות משלוחים בינלאומיות.

סחורה בסין כידוע הינה זולה ואף ניתן למצוא בסין מוצרים בהתאמה אישית בעלויות זולות במיוחד. את הקניות הרבות ניתן לשלוח ארצה באמצעות שירות הדואר המקומי או באמצעות שירות פרטי בדרך האוויר או הים. ההחלטה האם לבחור בדואר המקומי או בחברת שילוחים תלויה בטיב הרשות המקומית ורמת האמינות שלו. חברות משלוחים בינלאומיות, כדוגמת Ups, Flying cargo ו Fedex מציעות שירותים עדיפים: ביטוח תכולה למשלוח, שירותי אריזה ומעקב, העברה עד לבית הלקוח ובעיקר זמני מסירה קצרים בהרבה – כשכל אחד מאלה עולה כסף. הפערים בעלויות השילוח גדולים ונעים בין פי 2 לפי 10, כתלות בסוג השירותים הנילווים.

שירות הדואר הסיני, שאת סניפיו תזהו לפי השלטים הירוקים-צהובים, נחשב לזול יחסית ואמין, הוא יעלה מחצית ולפעמים אף רבע משימוש בשירות של חברה פרטית וקיימת אפשרות מעקב אינטרנטית אחרי, איך איננה מתעדכנת לעיתים קרובות מספיק. אם בחרתם בשירותי הדואר המקומי שימו לב, לא בכל משרדי הדואר ניתנים שירותי השילוח הבינלאומי. בסניפי הדואר בסין שירותי אריזה, והם אף מתעקשים על אריזות מקומיות על פי גדלים קבועים. החבילה הגדולה ביותר שניתן לשלוח בדואר רגיל היא בהקף של כ- 2 מטר על מטר ובמשקל שלא עולה על 20 קילוגרם.

יש מספר מגבלות ואיסורים על משלוחים מסין הנוגעים לתוכן החבילות. אפשר לחלק אותן ל- 4 סוגים עיקריים : כלי נשק, חומרים מכל סוג (בעיקר מדיה כתובה ומצולמת) שיכולים לפגוע פוליטית, תרבותית או מוסרית בסין, חפצים בעלי ערך רב כמו תכשיטים ואבני חן (הזקוקים לאישור וביטוח מיוחדים) וחמרים אורגניים ביולוגיים – מזונות, צמחים ותכשירים שונים שיכולים להיות נגועים בחיידקים.

הבחירה בסוג השילוח מהארץ לסין או להפך, תלויה בצרכים שלכם מבחינת זמן והיכולת להשקיע. השילוח הזול ביותר הוא דרך הים בדואר רגיל – עניין של חודשיים שלושה. העברת חבילה דרך האוויר תעלה פי 4-5 יותר, אבל תגיע בערך תוך שבועיים. חבילה של 20 קילו מסין לארץ בדרך האוויר תעלה היום סביב המאה דולר – סכום שיכול להתאים לסוחרים אבל הרבה פחות לתרמילאים.

משלוח חבילה לסין

תהליך שליחת חבילה לסין מהארץ דומה לשליחת חבילה לכל מדינה אחרת. פשוט יש לגשת לדואר, למלא את פרטי הנמען ולשלוח.

יש לוודא שהכתובת כתובה בצורה נכונה. בכדי למנוע אי נעימויות, מאוד מומלץ לקבל מהצד הסיני (מייל, פקס) את הכתובת בסינית, להדפיס אותה ולהדביקה על גבי החבילה. כמו כן חשוב שעל החבילה יופיע מספר הטלפון של המקבל.

Posted in סין - מאמרים
עשינו מהפכה - כאן יכולה להיות המודעה שלך
אם לא תפרסם - איך יבואו

    צור קשר

    יש לכם משהו להגיד לנו? כיתבו לנו ונשמח לשמוע.